Spojte se s námi


Hokej

Československý tým na Four Nations? Pastrňák znovu promluvil o turnaji NHL. Papírově jsme nejlepší na světě, říká hvězda Bruins

Slavné NHL All-Star Game v příštím roce vystřídá mezinárodní turnaj Four Nations, kde se však ukážou jen hráči ze čtyř hokejových zemí. A tedy z Kanady, USA, Švédska a Finska. David Pastrňák však po zisku zlatých medailí apeloval na změnu, aby do turnaje byl zařazen i český národní tým, klidně ve spojení se Slovenskem.

Publikováno

dne

Slavné NHL All-Star Game v příštím roce vystřídá mezinárodní turnaj Four Nations, kde se však ukážou jen hráči ze čtyř hokejových zemí. A tedy z Kanady, USA, Švédska a Finska. David Pastrňák však po zisku zlatých medailí apeloval na změnu, aby do turnaje byl zařazen i český národní tým, klidně ve spojení se Slovenskem.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

All-Star Game podléhalo v průběhu minulých let nemalé kritice, ať už hlediska atraktivity a toho, že zkrátka nenabízí nic nového, co by přitáhlo široké spektrum fanoušků.

A tak NHL přikročila k rozhodnutí o nahrazení této akce. Uprostřed sezóny se tedy odehraje turnaj zvaný Four Nations Face-Off, avšak bez účastí hráčů z České republiky.

Four Nations, jak už ze samotného názvu vyplývá, bude v roce 2025 o čtyřech zemích – Kanadě, USA, Švédsku a Finsku.

Na turnaji si tedy nezahraje řada dalších hvězd, které mají jinou národnost. Na tuto skutečnost už dříve zareagoval hvězdný Pastrňák, jenž se k turnaji Four Nations svými slovy vrátil po zisku zlata na MS, a to konkrétně v podcastu Spittin‘ Chiclets.

Ten vede bývalý hvězdný bek NHL Ed Jovanovski, společně s ním je tam také někdejší hvězdný gólman Marty Turco. Na havířovského rodáka pochopitelně měli mnoho otázek, načež jedna z nich se týkala také toho, co pro český hokej vítězství na světovém šampionátu znamená.

Pastrňák o Four Nations…

Současná hvězda Bruins nejprve odpověděla, že vyhrát mistrovství světa je vždy úžasné, ale být první na domácím turnaji je něco úplně jiného. Zmínil, že český hokej čekal na zlatou medaili už velmi dlouhou dobu a načasování jejího zisku nemohlo být lepší. Posléze plynule přešel právě k turnaji Four Nations.

„Je to trochu zvláštní, protože papírově jsme teď nejlepší tým na světě. Samozřejmě bychom na tom turnaji rádi byli. Pro český hokej by to ale byla velká věc na turnaji být,“ řekl Pastrňák v podcastu Spittin‘ Chiclets.

Nutno dodat, český tým na turnaj nebyl pozván z důvodu, že se jedná o turnaj hráčů čistě se zastoupením v NHL. Češi by tak nedali dohromady dostatečný počet hráčů, aby vytvořili kompletní tým, zejména co se obránců týče. Pastrňák každopádně navrhnul jiné řešení, a to spojení se Slováky.

„Bylo by skvělé, kdybychom udělali tým Česko-Slovenska. Bývali jsme jedna země a bylo by fajn to trochu vrátit zpátky pro tenhle turnaj. Myslím, že spolu bychom sestavili hodně silné mužstvo. Měli jsme společný stát, teď jsme sousedi, fandíme si jeden druhému. Slováky mám rád. Máme skoro stejný jazyk, myslím, že by to byl dobrý nápad,“ vysvětlil Pastrňák.

Zdroj: Spittin‘ Chiclets, MS v hokeji 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.