Spojte se s námi


Hokej

Češi během MS trhali rekordy všude. V arénách, u TV obrazovek i na internetu. Výš už je jen Nagano

V době diskusí o národním sportu číslo jedna se výraznou měrou o svou slávu přihlásil lední hokej. Uplynulý světový šampionát v Česku totiž zastavil na chvíli v zemi zase veškerý život. Tak jako tenkrát v osmadevadesátém v Naganu. Dle statistik totiž od té doby neexistuje na našem území sledovanější sportovní akce.

Publikováno

dne

V době diskusí o národním sportu číslo jedna se výraznou měrou o svou slávu přihlásil lední hokej. Uplynulý světový šampionát v Česku totiž zastavil na chvíli v zemi zase veškerý život. Tak jako tenkrát v osmadevadesátém v Naganu. Dle statistik totiž od té doby neexistuje na našem území sledovanější sportovní akce.

500Kč zdarma s kódem: BIGPROMOCZ

+ soutěž o 5.000.000Kč během MS v hokeji

Vyzvednout bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Mladší generace to znají jen z vyprávění. Dodnes pamětníci z února 1998 vyprávějí, jak se během olympijského finále v Naganu zastavil v naši zemi život. Tehdejší nedělní ráno, kdy hrál národní tým finále s Ruskem, existoval jen hokej, nic víc. 

Velkolepý čerstvý úspěch českých hokejistů na domácí scéně sice památné Nagano předčit nedokázal, ale minimálně se mu alespoň přiblížil. Zase se jednou na veřejných prostranstvích sešly tisícovky lidi, aby zapomněli na každodenní starosti a táhli za jeden provaz tak, jako jejich oblíbenci na ledě.

Hokej je v Česku obrovský fenomén, o tom nemůže být řeč. Ani během chudších let, kdy hokejisté sotva dosáhli na semifinálovou účast, zájem o tento sport nijak nestagnoval. Dokládají to třeba čísla návštěvnosti české nejvyšší soutěže, která (s výjimkou Covidu) rok od roku rostou.

Rekord, kam se podíváš

Co se týče návštěvnosti šampionátu v samotných arénách, o tom už se napsalo dost, takže jen pro pořádek. Mistrovství světa 2024 v Praze a Ostravě navštívilo celkem 797 727 diváků, což je zároveň nový platný historický rekord. Ten doposud platný z roku 2015 fanoušci překonali už úderem prvního semifinálového zápasu.

Další obrovská čísla padala u televizních obrazovek. Od prvního utkání českých hokejistů proti Finsku byl hokej aktuálně nejsledovanějším pořadem v TV. Postupem turnaje, jak postupovali i naši hokejisté, tahle čísla každý zápas rostla.

Šéfkomentátor ČT sport Robert Záruba na svém profilu na sociální síti X uvedl, že zápas sledovalo 4 813 000 tisíc diváků. Nutno ale podotknout, že ani tato cifra není konečná: „V tomto počtu nejsou započítána náměstí, sportbary, restaurace a další společné akce,” uvedl Záruba.

Nedělní finále byl podle jeho slov nejsledovanější TV pořad v Česku v roce 2024, nejsledovanější sportovní pořad v Česku od finále ZOH v Naganu 1998 a taky nejsledovanější pořad v historii kanálu ČT sport. Jinak řečeno, úspěšné tažení českých hokejistů na domácím území lámalo všechny televizní rekordy.

Jestli se dají současná čísla k něčemu přirovnat, je to vítězné hokejové finále z MS 2010. To ještě tenkrát vysílala ČT 2, takže proto má ČT sport nový nejsledovanější přenos ve své osmnáctileté historii. Finále překonalo maximum z osmifinále ZOH 2014 proti Slovensku.

Padaly rekordy i na internetu

Ve zveřejněných datech pochopitelně nejsou započítány ani případné pirátské streamy na různých neoficiálních platformách. Další diváci sledovali přenos třeba na webech sázkových kanceláří. Ve skutečnosti tak může být konečné číslo ještě daleko vyšší.

Výrazně zvýšenou aktivitu pozorovali taky provozovatele různých sociálních sítí. A to stále není vše. Společnost NIX.CZ (společnost sdružující české i zahraniční poskytovatele internetových služeb za účelem vzájemného propojení jejich sítí) přišla s dalším zajímavým faktem.

Během nedělního finále mezi Českem a Švýcarskem zaznamenala nový rekord v přenosu dat. V jeden moment zaznamenala přenos dat ve výši 3.14 terabitů za sekundu. Češi tímto překonali na internetu rekord, který vytvořili o tři dny dříve během čtvrtfinále s USA.

Zdroj: Robert Záruba, ČT sport, NIX.CZ

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.