Spojte se s námi


Hokej

Červenka je blízko překonání Jágrova rekordu, hlavu si z toho ale nedělá. Jsme tu kvůli něčemu jinému, říká kapitán

Kapitán české hokejové reprezentace zatím prožívá skvělý šampionát. Zejména v sobotním duelu proti Velké Británii zářil. Byl u všech čtyř gólů svého týmu a připsal si čtyři asistence. Roman Červenka je díky tomu blízko překonání rekordu Jaromíra Jágra. Příliš na to ale nemyslí.

Publikováno

dne

Kapitán české hokejové reprezentace zatím prožívá skvělý šampionát. Zejména v sobotním duelu proti Velké Británii zářil. Byl u všech čtyř gólů svého týmu a připsal si čtyři asistence. Roman Červenka je díky tomu blízko překonání rekordu Jaromíra Jágra. Příliš na to ale nemyslí.

500Kč zdarma s kódem: BIGPROMOCZ

+ soutěž o 5.000.000Kč během MS v hokeji

Vyzvednout bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Roman Červenka už na letošním šampionátu nasbíral osm kanadských bodů. Hned čtyři z toho si připsal proti Velké Británii. Dosud nastřílel dvě branky a přidal šest asistencí. Jako správný kapitán jde příkladem.

Nejzkušenější hokejista výběru Radima Rulíka je nejproduktivnějším hráčem týmu. Pouze čtveřice hráčů nasbírala na šampionátu bodů více. Bodování kraluje švýcarský bek Roman Josi (3+7).

Zajímavostí je, že Červenka je blízko tomu, aby dohnal a překonal Jaromíra Jágra v historii bodování světových šampionátů. Jeden z nejlepších hráčů historie nasbíral na deseti mistrovstvích světa v hokeji 75 bodů za 35 gólů a 40 asistencí.

Kapitán Rulíkova týmu je aktuálně na bilanci 26 gólů a 48 asistencí, na Jágra mu schází jediný kanadský bod. K jeho překonání má ještě minimálně dva zápasy.

„Je to pěkné, ale víte, jak to je. Jsme tu kvůli něčemu jinému. Vše je výzva, ale takové věci v hlavě nemám a ani mít nemůžu. Prostě se snažím hrát nejlíp, jak to jde, a hlavně připisovat výhry,“ nechal se slyšet Červenka.

Roman Červenka zdůraznil důležitost publika

Světový šampionát pravidelně nabízí i duely s outsidery, kterých není málo. „Strašně moc dělá domácí publikum. Na každý zápas je tu 17 tisíc lidí a je jedno, s kým se hraje. I když se to nevyvíjí dobře, tak za tím musíme jít V tom vidím největší rozdíl. Pár takových zápasů už jsem zažil, některé se podařilo otočit, jiné ne. I když Norové nebo Dánové s námi brzy vedli, tak víme, že máme čas a lidi pomůžou,“ říká Roman Červenka.

Že by jej měla atmosféra omrzet? Nikoliv. Prý je to skvělé pořád. Zejména v zápasech, kdy by mohlo tým ukolébat vedení, je to dle jeho slov extra energie.

Nyní se mimochodem řeší, že se český tým zřejmě dočká hvězdných posil. Po Martinu Nečasovi pravděpodobně dorazí i David Pastrňák a Pavel Zacha.

„Kdo by si nechtěl zahrát s jedním z nejlepších hráčů na světě? I Pavel Zacha měl výbornou sezonu, hráli spolu. Ale nevím, co mají trenéři v plánu, nechtěl bych předbíhat,“ promluvil o možnosti zahrát si s Pastrňákem.

Nové posily prý chemii týmu neovlivní. Červenka si pochvaluje charakter kabiny. Všichni dle něj vědí, jaký je cíl. O to důležitější je tým. Bez toho to prý nejde.

Zdroj: Český hokej

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.