Bostonský „Medvěd“ Zdeno Chára po 43. narozeninách: Čekají nás opět hezké dny

Pandemie onemocnění COVID-19 zasáhla celý svět, netýká se už jen specifických regionů. Velmi výrazně zasáhla i sportovní odvětví, včetně hokeje, který se až na některé výjimky úplně zastavil. Předčasně ukončené či přerušené jsou ligové soutěže, odložené či bez náhrady zrušeny jsou různé šampionáty. Během aktuálního týdne dokonce došlo k něčemu, co si ještě nedávno mnozí nedokázali ani představit – odkladu olympijských her až na následující rok. A tak i hvězda Bostonu Bruins Zdeno Chára oslavil třiačtyřicáté narozeniny minulý týden za oceánem a v klidu.

Embed from Getty Images

Bezpochyby největší osobností slovenského hokeje v NHL je obránce Zdeno Chára, kapitán klubu Boston Bruins. I on situaci kolem šíření koronaviru pozorně sleduje. „Pro nás všechny se změnil život. Každý musel udělat jisté změny. Je to všechno pro naše zdraví a zdraví našich blízkých a rodin,“ řekl zkušený zadák pro televizi Markíza a dodal: „Z profesionálního hlediska naši ligu přerušili, momentálně jsme všichni dočasně suspendovaní. Jen se udržujeme v kondici a čekáme, jaké bude rozhodnutí vedení ligy a hráčské asociace. Potom uvidíme, co bude dál,” poznamenal Chára.

Slovenský reprezentant je v současnosti doma v Bostonu spolu s nejbližšími. Přiblížil i dění v tomto americkém městě: „Lidé respektují pokyny a jsou disciplinovaní. Už po prvních zprávách začali nosit roušky, rukavice a velký důraz se dává na to, aby se nedotýkaly obličeje a vyhýbali se místům s větším počtem lidí. Nyní je to ještě přísnější, zavřené jsou různé restaurace a firmy. Strach je tu cítit,“ prozradil a pokračoval: „Je vidět, že všechno, co a jak děláme, má na situaci velký vliv. Záleží na tom, jak se k tomu postaví všichni lidé. Podle toho tato situace pomine a bude opět v normálu.“

Zdeno Chára je sice dlouhodobě v USA, ale sleduje a zajímá se i o situaci na Slovensku a v České republice:  „Komunikuji s rodinou a nejbližšími. Nikdo to nemá lehké, pro všechny je to velká výzva. Věřím, že všichni to zvládneme. Jsme sice malá země, ale dokážeme vytvořit obrovskou sílu, umíme se dobře semknout a držet společně. Věřím, že to bude i teď a situaci zvládneme, pokud možná co nejlépe, abychom mohli pokračovat v našich životech, “ poznamenal Zdeno Chára pro TV Markíza.

Na závěr si respektovaný hokejista vzal slovo a nezapomněl na všechny, kteří pomáhají planetě v boji s koronavirem: „Chtěl bych i touto formou poděkovat těm, kteří jsou přímo či nepřímo první při pomoci lidem postiženým touto situací. Musíme se dát dohromady jako tým, dodržovat disciplínu a věřím, že nás opět čekají hezké dny s krásným hokejem.“

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Skupiny Ligy mistrů nudné nebudou! Ronaldo se potká s Messim, skupinu smrti tvoří PSG, Lipsko a Manchester United

Ve středu večer se uskutečnily poslední zápasy kvalifikace do základních skupin Ligy mistrů a tak ve čtvrtek v 17:00 mohlo začít jejich losování. A nuda to rozhodně nebude! Vesměs každá skupna má něco do sebe a nabídne atraktivní zápasy. Posuďte sami.

Velká posila pro Mladou Boleslav! Martin Graiciar se připojí ke Středočechům, čeká se pouze na formality

Mladá Boleslav nezačala sezónu vůbec dobře, bilance 1-1-3 je pro ambiciózní klub skutečně tristní a tak se daly věci do pohybu. 4 vstřelené branky z pěti utkání? To není pro útočnou fázi dobrá vizitka. Do automobilového města tedy přichází velká útočná posila.

Jde o zápas roku, porveme se o postup, tvrdí Hoftych před duelem s APOELem

Liberec má po čtyřech letech opět šanci hrát v základní skupině Evropské ligy, v cestě mu stojí poslední překážka, kyperský APOEL. Co na jeho adresu řekl kouč Pavel Hoftych?