Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Belgie – Panama 3:0. Jako kočka s myší. Popravu Panamy načal krásnou ranou Mertens, dokončil ji Lukaku

Publikováno

dne

Belgie na rozdíl od některých ostatních favoritů do šampionátu vstoupila vítězně. A naprosto po právu. Outsidera skupiny a co se týče cen hráčů nejlevnější tým turnaje Panamu rozstřílela 3:0. Zářili hlavně Lukaku s Mertensem.

Panama do zápasu vstoupila poměrně dobře a vytvářela si náznaky. Pak se ale svěřenci španělské kouče Martíneze oklepali a na bránu Peneda vysílali projektily jeden za druhým. Nejprve střílel z nadějné pozice Carrasco, poté i pod břevno Mertens. Brankář Penedo si se vším poradil. Věděl si rady i se zakončením Hazarda po nepřesné malé domů kapitána Jihoameričanů, stopera Torrese.

Panama dokázala zachránit i šanci Lukaka, a proto hráči šli do kabin za nerozhodného skóre. To se měnilo brzy po přestávce. Míč se odrazil k Mertensovi na hranici šestnáctky a útočník Neapole ho napálil přesně za záda Peneda. Šlo už o několikátý krásný gól mistrovství. Mezi pěkné se dá označit i zvýšení Lukaka z 69. minuty. Špílmachr De Bruyne se elegantním manévrem zbavil dvou obránců Panamy a šajtlí krásně našel belgického snajpra, který hlavou zvýšil.

Aby toho nebylo málo, tak stejný útočník Manchesteru United v 75. minutě ještě zvýšil na 3:0. Při brejku si mohl Hazard vybrat, kam míč pošle. Vybral si Lukaka a ten uzavřel gólový účet zápasu. Belgie tak má první tři body a aktuálně je na prvním místě skupiny G. V příštím zápase čeká jedny z favoritů turnaje Tunisko, skupinovou fázi uzavře zápas s Anglií. Panama vyzve stejné soky, jen v opačném pořadí.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.