Spojte se s námi


Hokej

Antoš rozšíření juniorské soutěže kritizuje, sám se ale z hlasování omluvil

Poslední týdny události na hokejovém svazu nabírají na obrátkách. Nedávno vystoupil prezident ČSLH Alois Hadamczik s výsledky forenzního auditu, nyní se ten samý člověk nechal slyšet, že svaz uvažuje znovu o rozšíření juniorské extraligy. Všechny tyto události budí na veřejnosti vášně.

Publikováno

dne

Poslední týdny události na hokejovém svazu nabírají na obrátkách. Nedávno vystoupil prezident ČSLH Alois Hadamczik s výsledky forenzního auditu, nyní se ten samý člověk nechal slyšet, že svaz uvažuje znovu o rozšíření juniorské extraligy. Všechny tyto události budí na veřejnosti vášně.

Problém je totiž ten, že Alois Hadamczik několik posledních let kritizoval vedení Českého hokeje, že juniorskou soutěž hraje příliš mnoho klubů, díky čemuž nevzniká mezi mladými hráči žádná konkurence. Sám Hadamczik mluvil maximálně o čtrnácti týmech.

Poté, co skutečně došlo ke snížení počtu na čtenář klubů, však nyní přichází svazový šéf se Sportovní komisi Českého hokeje s návrhem rozšíření na šestnáct.

Sice může z různých stran zaznít kritika, že přidáváme další dva týmy do soutěže, ale já jsem přesvědčen, že chystáme lepší formát. Dojde k rozdělení klubů podle regionálního principu, osm českých a osm moravských utvoří dvě skupiny, což bude pro všechny ekonomicky únosnější,” komentoval Hadamczik pro sport.cz.

Návrh se pochopitelně setkal s velkou vlnou kritiky,  neboť tyto kroky směřují přesně proti tomu, čeho chtěl Hadamczik dosáhnout. Jedním z velkých kritiků je také expert ČT Sport a bývalý hokejista Milan Antoš.

Rozšířením nedojde ke zkvalitnění extraligy. Půjde jen o jinou soutěž s jinými parametry,” řekl Antoš v rozhovoru pro sport.cz. Antoš je zároveň členem zmíněné Sportovní komise Českého hokeje, kterou vytvořil Hadamczik.

Argumentovali jsme počínáním minulého vedení, že měnilo formát soutěže během rozehraného ročníku. To prostě není správné! My všichni na sportovní komisi, kteří jsme s tím nesouhlasili, jsme měli pocit, že tohle by se mělo změnit,” vysvětluje televizní expert.

Faktem však je, že ačkoliv Milan Antoš s návrhem nesouhlasil, z hlasování o rozšíření juniorské extraligy se omluvil. Z dvaceti členů bylo přítomno jen deset (Alois Hadamczik, Stanislav Bednařík, Petr Jonák, Vladimír Kočara, Ladislav Majkus, František Ptáček, Kamil Přecechtěl, Robert Reichel, Radim Rulík a Jiří Šlégr). Tito všichni zároveň hlasovali pro rozšíření soutěže na šestnáct týmů.

Zbylých deset členů Sportovní komise se omluvilo (Milan Antoš, Jaromír Jágr, Tomáš Martinec, Jaroslav Nedvěd, Zdeněk Pavliš, Petr Rutar, Otakar Vejvoda, Tomáš Vlasák, Libor Zábranský a Marek Židlický).

Sám Antoš si je vědom toho, že tyto náhlé a časté změny působí navenek hodně špatně: „V pondělí, když jste u vás s tímto tématem vyšli ven (sport.cz), mi volalo několik opravdu dobrých hráčů, které nechci jmenovat, a ptali se mně, co se to jako děje. Že to jde úplně proti tomu, co se tady v poslední době říkalo,” řekl.

Ačkoliv Milan Antoš s tímto návrhem nesouhlasí, jakožto člen Sportovní komise Českého hokeje je pod ním podepsán. Ať už se neúčastnil ze zdravotních, časových nebo jakýchkoliv jiných důvodů, není podstatné. Chybějící členové neměli podle všeho ani možnost hlasovat on-line.

Nutno dodat, že Sportovní komise Českého hokeje dává jen návrhy, které poté musí ještě odhlasovat Výkonný výbor. Jeho zasedání je naplánováno na leden příštího kalendářní roku.

Zdroj: Český hokej, sport.cz

Reklama

Oblíbené