All Stars Cup – skupina C: PSG vyzve Spartu i Slavii. Překvapí Slováci?

V pátek 14. června začne již 11. ročník mládežnického fotbalového turnaje All Stars Cup. Všech šestnáct účastníků, mezi kterými je 8 týmů z České republiky a 8 mančaftů ze zahraničí vám postupně představíme. Pokračujeme skupinou C.

Vyšlápnout si slávisté na hráče Sparty či PSG? Zdroj: Pavel Lebeda/All Stars Cup

V ní se představí Sparta Praha, Slavia Praha, Paris St. Germain a Nitra.

Sparta Praha

Sparta Praha. Zdroj: allstarscup.cz

Nejslavnější a historicky nejúspěšnější český klub je uznávanou fotbalovou značkou i v zahraničí. Ač se jí v posledním desetiletí nedaří získávat mistrovské tituly a probojovat se do Ligy mistrů, na domácí půdě má v mnoha ohledech výsadní postavení. Sparťanská mádežnická akademie na Strahově je dlouhodobě založena na systému, preferujícím fyzicky zdatné a rychlostní typy fotbalistů. Mnozí z nich se posléze uplatňují v profesionálním fotbale, byť zpravidla v jiných klubech. V posledních sezónách ovšem dostávají šanci v A týmu dospělých stále častěji i odchovanci, naposledy Hložek a Drchal.

Počet účastí – počtvrté

Loňský výsledek – Loni Sparta nestartovala

Největší úspěch na turnaji – 1. místo (2009)

Rozpis zápasů

14:00 Sparta Praha – Slavia Praha

15:20 Sparta Praha – Paris St. Germain

16:40 Nitra – Sparta Praha

Slavia Praha

Slavia Praha. Zdroj: allstarscup.cz

Historicky nejúspěšnější tuzemský klub na turnaji, který absolvoval všechny dosud odehrané ročníky. Slavia už od roku 2010 s turnajem úzce spolupracuje, neboť mu poskytuje zázemí ve svých tréninkových centrech (Vladivostocká, SC Horní Počernice) či na hlavním stadionu. Navíc juniorské týmy červenobílých patří v domácím prostředí dlouhodobě k tomu nejlepšímu. Jsou konkurenceschopné i v nejsilnější mezinárodní konkurenci. Svědčí o tom jejich dvojnásobné vítězství na turnaji v letech 2015 a 2016, stejně jako trvalá účast mezi nejlepší osmičkou či pravidelně získávané individuální ceny.

Počet účastí – pojedenácté

Loňský výsledek – 3. místo

Největší úspěch na turnaji – 1. místo (2015 a 2016)

Rozpis zápasů

14:00 Sparta Praha – Slavia Praha

15:20 Slavia Praha – Nitra

16:40 Paris St. Germain – Slavia Praha

Paris St. Germain

Paris St. Germain. Zdroj: allstarscup.cz

Paris Saint-Germain je evropský klubový gigant, spolu s Olympique Marseille jeden z dvojice nejslavnějších francouzských klubů. Po kapitálovém vstupu Katařanů v roce 2012 jde také o jeden z nejbohatších fotbalových subjektů. Orientace na mládež je jednou z klubových priorit. Akademie PSG byla založena v roce 2005 a mladým fotbalistům nabízí perfektní podmínky pro přípravu. Klub navíc buduje síť vlastních akademií po celém světě, od Brazílie, USA a Kanady přes Egypt, Spojené arabské emiráty až po Indii, Indonésii a Čínu. Ambasadorem je Portugalec Pauleta, bývalý skvělý střelec a kapitán PSG.

Počet účastí – potřetí

Loňský výsledek – 8. místo

Největší úspěch na turnaji – 8. místo (2018)

Rozpis zápasů

14:00 Paris St. Germain – Nitra

15:20 Sparta Praha – Paris St. Germain

16:40 Paris St. Germain – Slavia Praha

Nitra

Nitra. Zdroj: allstarscup.cz

Jeden z nejstarších slovenských klubů, založený v roce 1909, je známý svým stadionem Pod Zoborom, nedávno zrekonstruovaným. V jeho bílomodrých dresech hrávali i někdejší reprezentanti Československa. Nejslavnějším z nich je Lubomír Moravčík, který se prosadil i ve špičkových zahraničních klubech, například v Saint-Etienne či Celtiku Glasgow. V klubu sází na vlastní odchovance, jeho akademie patří mezi nejlepší v zemi. Soustředí se nejen na komplexní sportovní přípravu pod vedením kvalifikovaných trenérů, ale i na vzdělávání hráčů, neboť odpovídající studijní výsledky jsou podmínkou pro setrvání v akademii. Ne náhodou se dorostenci Nitry dvakrát probojovali do prestižní UEFA Youth League, což je obdoba Ligy mistrů pro kategorii U19.

Počet účastí – podruhé

Loňský výsledek – Loni Nitra nestartovala

Největší úspěch na turnaji – 13. místo (2016)

Rozpis zápasů

14:00 Paris St. Germain – Nitra

15:20 Slavia Praha – Nitra

16:40 Nitra – Sparta Praha

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Osmnáctiletý gólman Vítězslav Jaroš podepsal v Liverpoolu nový dlouhodobý kontrakt

Skvělá zpráva z Anglie! Vítězslav Jaroš, jenž v roce 2017 přišel z pražské Slavie do Liverpoolu, podepsal s anglickým mistrem nový kontrakt....

Jablonec hlásí posily! Na sever Čech se stěhují Pilař s Hrubým

Trenér Petr Rada přivítá ve svém týmu po Ivanu Schranzovi, který přišel z Českých Budějovic, také Václava Pilaře ze Sigmy Olomouc a...

Derby pražských „S” skončilo bezbrankovou remízou

Fotbalisté Slavie remizovali v derby se Spartou a celou sezónou tak prošli bez prohry v domácím prostředí. Po zápase si mohli užít...