Spojte se s námi


Hokej

Absolutní nádhera! Známe podobu a příběh medailí na domácí mistrovství světa. Získá některé z nich česká reprezentace?

Mistrovství světa v hokeji, které hostí Česká republika, se blíží a je se na co těšit. V pondělí konečně došlo k odhalení podoby i příběhu medailí, které si odvezou domů tři nejlepší týmy. Získá jednu z těchto krásek i česká reprezentace?

Publikováno

dne

Mistrovství světa v hokeji, které hostí Česká republika, se blíží a je se na co těšit. V pondělí konečně došlo k odhalení podoby i příběhu medailí, které si odvezou domů tři nejlepší týmy. Získá jednu z těchto krásek i česká reprezentace?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Do zahájení letošního mistrovství světa v hokeji zbývají necelé dva měsíce. Hokejový svátek, který letos hostí Česká republika, vypukne už 10. května. Vítěze i všechny medailisty budeme znát 26. května.

Dvě skupiny se odehrají v pražské O2 aréně a ostravské Ostravar Aréně. Největším favoritem na vítězství je tradičně Kanada, kterou následují dle sázkových kanceláří výběry Finska a Švédska.

O medaile by se však mohla rvát i domácí reprezentace. Ta je v pořadí čtvrtým největším favoritem na zisk zlata. Minimálně na bronz si chce před domácím publikem rozhodně sáhnout. Motivace je obrovská.

Hrát před vlastním publikem, na domácí půdě? A dojít na domácím šampionátu pro medaili? To je samo o sobě velkolepé. Nicméně motivace nyní musí být ještě o poznání větší. Konečně totiž známe podobu i příběh medailí, o které se hokejisté porvou.

Známe podobu i příběh medailí. Dojde si reprezentace pro některou z nich?

Zlatá, stříbrná, bronzová? Všechny jsou nádherné. Designérka Kateřina Handlová si pořádně mákla. Nyní je chválena ze všech stran. V pondělí totiž byla odhalena podoba všech medailí, o které se porvou hokejové reprezentace na letošním MS 2024.

Všechny krásky byly vyrobeny z křišťálového skla. Tedy z materiálu, který je pro Českou republiku signifikantní. Výroba probíhala v Novém Boru v severních Čechách.

„Ledové medaile poukazující na příběh hokeje a dlouhou tuzemskou tradici. Stejně jako v roce 2015 organizační výbor vsadil na originální medaile odkazující na české řemeslné umění, příběh hokeje, emoce a hostitelskou zemi Českou republiku,“ představuje medaile Český hokej.

Kruhový tvar má připomíná puk, vnitřek medaile pro změnu rozbruslený led.

„Sklo jsem zvolila záměrně. Svým charakterem připomíná led a vybroušené ostré řezy na něm pak symbolizují stopy po bruslích vyjadřující dynamiku a pohyb,“ vyjádřila se ke svému dílu autorka Kateřina Handlová.

Zdroj: Český hokej, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.