Spojte se s námi


Hokej

Kanaďan do českého nároďáku? Nedvěd chtěl posily pro domácí MS, pravidla IIHF však na to mají jiný názor

Stane se součástí českého hokejového reprezentačního týmu třiadvacetiletý kanadský obránce John Ludvig? V kuolárech se v posledních dnech šířilo mnohé, podle pravidel IIHF je však jeho start v českém národním dresu naprosto nereálný.

Publikováno

dne

Stane se součástí českého hokejového reprezentačního týmu třiadvacetiletý kanadský obránce John Ludvig? V kuolárech se v posledních dnech šířilo mnohé, podle pravidel IIHF je však jeho start v českém národním dresu naprosto nereálný.

Že by to byl bizár? Vůbec ne. Sám Petr Nedvěd, který trenérům české hokejové reprezentace směrem k blížícímu se domácímu mistrovství světa nadhodil jméno Johna Ludviga, kdysi reprezentoval Kanadu.

Až později se rozhodl, že obleče dres českého národního týmu. Start třiadvacetiletého kanadského beka za český tým je ale podle pravidel IIHF nereálný.

A proč vlastně? Ano, rodák z Liberce sice má kromě kanadského také české občanství, ovšem problém je jinde. Pokud chce hráč, který má také cizí občanství, reprezentovat Českou republiku, musí na jejím území odehrát alespoň dvě sezóny v řadě. Tak hovoří pravidla.

Jak už ale přibližuje server Elite Prospects, Ludvig si v Česku nikdy nezahrál. V rámci své mládežnické kariéry působil pouze v zámoří, v ročníku 2019/20 se stal dokonce kapitánem týmu Portland Winterhawks z juniorské WHL.

Tam ostatně prožil zatím svou nejlepší sezonu, alespoň co do kanadského bodování. Za 60 zápasů totiž zaznamenal 62 bodů (17+45).

Ludvig členem Pittsburghu, v úvahu přichází jediná možnost

V současné době Ludvig naskakuje jak v AHL, tak i v dresu Pittsburghu v NHL, za který doposud odehrál 23 zápasů. Přestup do extraligy tedy pro něj nedává žádný smysl. Tím pádem neexistuje naděje, že by Ludvig někdy reprezentoval Česko.

To samé platí pro obránce Montrealu Arbera Xhekaje, který má české i kanadské občanství. V žádné z českých soutěží ale nikdy nepůsobil, stejně jako bratři Hejdukové.

Zdroj: Hokej.cz, Elite Prospects

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.