Zůstane Cristiano Ronaldo v Juventusu i příští sezónu?

Největší hvězda turínského klubu a celé Serie A Cristiano Ronaldo má s týmem sice smlouvu do roku 2022, ale kvůli pandemii koronaviru není vůbec jasné, zda si tohoto hráče bude moci klub dále ponechat ve svém kádru. Důvod je naprosto prozaický, protože v prvním případě jde jen a jen o peníze. No a ty jsou v tomto případě nejdůležitějším měřítkem v otázce dalšího působení této megahvězdy současného světového fotbalu v Turíně.

Ronaldo

Za čtyři roky dostane tento hráč 120 miliónů eur, což znamená 30 miliónů eur ročně. To z něho dělá samozřejmě suverénně nejlépe placeného fotbalistu na Apeninském poloostrově. Ostatní hráči z italské nejvyšší soutěže se na tohoto plejera dívají z velmi uctivé vzdálenosti, co se týká jejich finančního ohodnocení, které mají uvedeno na svých smlouvách.

Jistě, na druhou stranu přinesla taková současná velká fotbalová hvězda do pokladny klubu ohromné množství peněz, ať už díky sponzorům, ze vstupného, nebo díky prodaným suvenýrům a dresů s jeho jménem. Nehledě na reklamní a ještě jiné aktivity, které jsou nedílnou součástí takového velkého přestupu a také přinášejí nemalé finanční prostředky.

S dodržení smlouvy nebude mít kapitán portugalské reprezentace ze své strany žádný problém, neboť určitě chce vyhrát s Juventusem Ligu mistrů, italskou Serii A a také italský pohár, tedy pokud se tyto soutěže vůbec dohrají. V těchto třech soutěžích je tým z Turína stále ještě ve hře, nehledě na to, že by k tomu získal ještě i Zlatý míč pro nejlepšího evropského fotbalistu za tento rok. Ten už získal pětkrát, ovšem jeho největší konkurent Lionel Messi získal tuto trofej 6x, takže má Portugalec o motivaci postaráno. Za tím vší se skrývá jedno velké ale.

Co se stane, když turínský Juventus kvůli pandemii koronavirem nebude mít na to, aby dodržoval finanční stránku Ronaldovy smlouvy? Možnosti jsou buď dvě, nebo tři. Buď Ronaldo smlouvu vypoví a stane se volným hráčem. V tom případě mu bude jeho agent hledat nové angažmá. Tam, kde by byly jeho finanční požadavky podle jeho představ. Nebo turínský klub najde své hvězdě evropský velkoklub a domluví přestup své největší hvězdy, aby z toho také měl nemalou finanční částku. Možnost třetí je nejméně pravděpodobná, a to že tento fotbalista přistoupí na razantní snížení platu.

Uvidíme, jak se v letním přestupním termínu vedení Juventusu rozhodne, protože na něm bude záležet nejvíce. Vše se bude samozřejmě odvíjet od finančních možností tohoto italského velkoklubu. Šetřit budou muset všechny fotbalové týmy, nikoho nevyjímaje, neboť tato pandemie na nějaký čas změní finančně celý svět, fotbal nebude výjimkou. Snížení platů, jak bylo dohodnuto u všech italských prvoligových fotbalistů, je u smlouvy, jako je ta Ronaldova, něco jako kapka v moři.

Na druhou stranu možností, kam by mohla tato portugalská hvězda odejít, mnoho není. Movité týmy jsou v této době hlavně v anglické Premier League a pařížský PSG. O návrat této své bývalé největší hvězdy by určitě stál i Real Madrid, který by ho potřeboval jako sůl, ale otázkou zůstává, jestli má dost finančního kapitálu.

Vedení turínského klubu, jehož součástí je i Pavel Nedvěd, bude muset učinit rozhodnutí co nejdříve, neboť už teď určitě ví, jestli je, nebo není schopno dostát svým závazkům vůči Cristianovi Ronaldovi, nebo ne. Pokud ano, tak je všechno v pořádku. No ovšem pokud toho schopno není, musí vše udělat proto, aby se případný transfer tohoto hráče mohl v létě do nějakého velkého klubu skutečně uskutečnit.

Jako každý klub, má i Juventus finanční rozpočet na celý tento rok určitě stanoven. Teď je ale nutno počítat s tím, že kvůli pandemii bude určitě mnohem méně finančního kapitálu, než minulé roky. Tak asi bude lepší, když chce klub ušetřit, zbavit se největšího finančního břemena: v tomto případě Christiana Ronalda. Lepší, než se postupně dostat do záporných čísel. To by byla cesta do propasti, ze které by se hodně těžko dostávalo zpět.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Zbrojovka Brno a Lužánky: Ze slavné éry pouhá vzpomínka

Zbrojovka Brno a Lužánky. Spojení, které je dnes už pouhou nostalgií, dříve bylo slavným spojením. Koneckonců tamní atmosféra je dodnes pověstná a v tehdejší době byl i jihomoravský klub poněkud jinde než nyní.

Kdo by nahradil Zidana v případě jeho odstoupení? Pochettino, Raúl či starý známý

Real Madrid řeší velký problém. Celek Zinedina Zidana se od nové sezóny nepotkal s dobrou formou, téměř na každý povedený zápas připadají dva zpackané.

Realu hrozí vypadnutí z Ligy mistrů! Nemusí z toho být ani Evropská liga

Real Madrid si dnešní prohrou pořádně zkomplikoval další účinkování v Lize mistrů. Aktuálně sice španělský tým ztrácí bod na první příčku, jenže ne vše je tak růžové, jak se na první pohled může zdát.