Spojte se s námi


Hokej

Známe dalšího semifinalistu NHL! Dál jdou olejáři z Edmontonu. Tým táhne neskutečné duo Draisaitl-McDavid!

Edmonton je tradiční klub, který má na svém kontě 5x vyhraný Stanley Cup. Jenže i ten nejčerstvější úspěch má už vousy. Všech 5 titulů se vešlo do let 1983-1990. Hokejoví znalci jistě ví, že to je éra nejlepšího hráče ledního hokeje všech dob, Wayna Gretzkyho.

Publikováno

dne

Edmonton je tradiční klub, který má na svém kontě 5x vyhraný Stanley Cup. Jenže i ten nejčerstvější úspěch má už vousy. Všech 5 titulů se vešlo do let 1983-1990. Hokejoví znalci jistě ví, že to je éra nejlepšího hráče ledního hokeje všech dob, Wayna Gretzkyho. Ten sám si hned 7x podmanil kanadské bodování celé soutěže.

Klub má angažování těch opravdu největších hvězd opravdu čich. V roce 2015 byl Edmontonem coby jednička draftován aktuální leader a kapitán týmu, Connor McDavid. Právě on je mnohými odborníky označován za nejlepšího hráče současné generace. 

Sbírá individuální trofeje, obrovské množství bodů, ale je mu vyčítán týmový neúspěch. V Oilers hraje již svou sedmou sezónu. Úplně každou, včetně té 1. odehrál s průměrem více, než bod na zápas.

Letos překonal svůj osobní rekord a za 80 odehraných zápasů základní části posbíral 123 bodů a opět tak v tomto ohledu nenašel přemožitele. V play-off má zatím bilanci 26 bodů za 12 utkání.

Stejné množství bodů za stejný počet zápasů má zatím v play-off také jeho parťák, Leon Draisaitl. Ani v základní časti příliš neztratil, když nasbíral bodů 110. Ve vyřazovací části začal výborně. V úvodní sérii s Los Angels nastřílel Edmonton 27 gólů a Draisaitl se podílel na 8 z nich.

To, co přišlo v právě skončené sérii s Calgary, je ještě o několik levelů dál. Odehrálo se 5 duelů. Edmonton prohrál pouze jediný a skóroval 25x. Hned 17x v tom měl prsty německý kouzelník s číslem 29 na zádech.

V každém z 5 zápasů série získal minimálně 3 body. V součtu se tak dostáváme na 17 bodů za 5 utkání! Průměr přes 3 body na zápas! Hned 15x připravil gól pro své spoluhráče a další 2 sám vstřelil.

Tahle čísla znamenají dorovnání 39 let starého rekordu, který drží Rick Middleton, svého času hrající za Boston. Rekord spočívá v zisku nejvyššího počtů bodů během 5 utkání v jedné sérii play-off. Oba borci jsou tak shodně na 17 bodech.

Celkově se tedy v dosavadním průběhu vyřazovacích bojů složila tahle extrémně produktivní dvojice na 52 bodů. Jejich tým přitom vstřelil gólů 52. Ano, vážně 52. Tihle borci se opravdu podílí na každé brance svého týmu. Samozřejmě myšleno v průměru, často si na góly nahrávají navzájem.

To je opravdu obdivuhodná statistika. V semifinále je čeká lepší z dvojce St. Louis- Colorado. Aktuální stav je 3:2 pro Avalanche. Bude letos konečně ta sezóna, kdy hvězdný McDavid dovede svůj tým k té nejcennější trofeji?

On sám tvrdí, že všechny osobní úspěchy jsou fajn, ale klidně by je vyměnil za Stanleyův pohár. Měnit nemusí. Individuální statistiky ovládá i letos. Otázkou tedy zůstává, jestli k nim přidá i tu nejcennější klubovou trofej na světě. Forma na to rozhodně je!

Zdroj: Livesport, Twitter

Reklama

Hokej

Češi zářili v NHL! Rutta s Palátem vystřelili Tampě vítězství a vše se tak ještě dramatizuje

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

Publikováno

dne

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

V pátém zápase finále NHL dokázala Tampa Bay snížit stav série na 2:3. Tentokrát hráli hlavní roli v utkání i dva čeští hokejisté.

Jan Rutta byl autorem úvodní branky, když se prosadil zpoza kruhu v první třetině. V play off se prosadil v této sezoně vůbec poprvé.

Následně vyrovnal skóre Valerij Ničuškin, Tampě ale vedení vrátil jeho ruský kolega Nikita Kučerov. Colorado se nevzdávalo a na začátku třetí třetiny skóroval Cale Makar.

Vítězný gól ale vstřelila Tampa, přesněji její český forvard Ondřej Palát. Ten unikl obraně a následně propálil gólmana skrz betony.

Colorado tak ještě slavit nemůže a naopak se vše ještě pořádně zdramatizovalo. Pavel Francouz, gólman Colorada jenž strávil zápas na lavičce, si tak zatím bude muset počkat.

Zdroj: NHL

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Cena nové arény v Brně raketově vzrostla. Blíží se k sedmi miliardám

Publikováno

dne

Brno hlásí další posun v realizaci plánů na výstavbu nové multifunkční arény. V úterý brněnští zastupitelé schválili stavbu multifunkční haly na výstavišti a její financování. V době, kdy ceny nejen stavebních materiálů rostou jako dobře živené dítě, vzrostla předběžná cena arény z původních 4 miliard na současných 6,8 miliard.

Sice zatím neleží na stole žádné konkrétní termíny, nicméně proces kolem nového brněnského stánku je stále v pohybu. Město ukončilo výběr stavební firmy a schválení výběru má v nejbližší době projednávat rada města.

Celkově má vyjít stavba se vším všudy na 6,8 miliard, z čehož samotná hala vyjde na 4,4 miliardy. Jedna miliarda je rezerva pro případ inflace a zdražování materiálů a zbylá část je určená na další přidružené stavby a pozemkové transakce.

Radní města Petr Kratochvíl řekl, že město bude čerpat zhruba dvě miliardy korun z úvěrů. Dalších 300 milionů korun přispěje Národní sportovní agentura a 200 milionů Jihomoravský kraj. Město ze svého rozpočtu pak zaplatí zbylé téměř čtyři miliardy v průběhu stavby.

Nová aréna je označována za největší strategický projekt města Brna. Sloužit má výhradně k domácím zápasům místního hokejového týmu HC Kometa Brno, ale taky na koncerty, výstavy, kongresy a jiné veřejné akce. Celkem by měla mít hala až třicet variant využití. Její kapacita by měla pojmout až 13.300 diváků.

Stavba tak rozsáhlé multifunkční arény je velkým zásahem do městské infrastruktury, a tak s sebou přináší další navazující projekty a investice. Pro hladké fungování haly je důležité zajistit dostatek parkovacích míst pro návštěvníky. Společně s tím by mělo vzniknout zhruba 1 300 parkovacích míst.

ARENA BRNO vyroste v areálu BVV za pavilonem Z mezi pavilony F a G1, podle plánů by mohla začít už v letošním roce. Město předpokládá, že hala bude vydělávat tak, aby každý měsíc provozovatel platil miliony korun do rozpočtu Brna.

Zdroj: Deník, ARENA BRNO

Pokračovat ve čtení

Hokej

Hadamczik: Politika je svinstvo, válkou trpí nevinní lidé. Čechy bych kvůli KHL netrestal

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky.

Publikováno

dne

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky. Součástí cesty za hokejovým vzkříšením bude ale taky několik méně příjemných témat. Třeba i válka na Ukrajině.

V posledních dnech se objevují další a další slovenští nebo čeští hokejisté, kteří se rozhodli cestovat za prací do Ruska, které momentálně celý svět považuje na nepřítele číslo jedna. Čerstvě podepsaný kontrakt ve Vladivostoku má i útočník Rudolf Červený.

Zatímco někteří lynčují hráče mířící do KHL, jiní se zase staví do role obhájců. Mezi ně se řadí i novopečený kouč českého hokejového svazu Alois Hadamczik.

Hráči taky chtějí nějak uživit rodinu. On ale nejde bojovat proti demokracii. On si přece nebere pušku a nejde střílet do Ukrajinců,” zastal se Hadamczik českého útočníka v rozhovoru pro Sport.cz.

Sám šéf českého hokeje válku striktně odmítá. Na současnou situaci má jasný názor, který mu vštípil do hlavy už dříve jeho otec.

Politika je svinstvo. Neznám všechny objektivní příčiny války. Pro mě je ale nejdůležitější, že válkou vždycky trpí nevinní lidé, nevinné obyvatelstvo,” vyjádřil lítost nad současnou situací na Ukrajině. 

Přesto se pozastavuje nad uprchlíky, kteří přijeli do České republiky v autech nejluxusnějších značek: „Je zajímavé, že jsou tady, a ne doma ve válce,” vyprávěl.

Fanoušci i novináři jsou teď ještě víc zvědaví, jak nový šéf Českého hokeje přistoupí k hráčům, kteří se rozhodnou odejít hrát hokej do Ruska: „Zakazovat našim lidem hrát v Rusku? To bych nedělal,” říká otevřeně.

Hokejové svazy Švédska a Finska už daly veřejně najevo, že pokud některý z jejich hokejistů odejde za hokejem do KHL, ztratí po dobu kontraktu veškerý nárok reprezentovat svou zemi. Podle vyjádření Aloise Hadamczika se nejspíš český hokej podobnou cestou nevydá.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené