Spojte se s námi


Motorsport

Zmizí VC Monaka z kalendáře F1? Michel Boeri jednoznačně zareagoval na rojící se spekulace

Ikona motorsportu, závod s obrovskou historií – takto by se bezpochyby dala interpretovat Velká cena Monaka. Poslední spekulace hovořily o tom, že by snad z kalednáře F1 mohla být odstraněna. Michel Boeri však přišel s jasnou zprávou.

Publikováno

dne

Ikona motorsportu, závod s obrovskou historií – takto by se bezpochyby dala interpretovat Velká cena Monaka. Poslední spekulace hovořily o tom, že by snad z kalednáře F1 mohla být odstraněna. Michel Boeri však přišel s jasnou zprávou.

Závod v Monaku figuruje v kalendáři královny motorsportu už od oficiálního vzniku Mistrovství světa vozů formule 1 v roce 1950.

Velká cena Monaka je bez jakýchkoliv pochybností sídlem exkluzivity, přičemž je závod v těchto ulicích považován za naprostou ikonu motorsportu, a to především kvůli jeho historii.

Více jsme každopádně o Velké ceně Monaka napsali v tomto článku. Nicméně vlivem neustálého rozšiřování kalendáře vyvstaly v poslední době otázky, zda formule 1 o tento monacký podnik v budoucnu nepřijde.

Jak F1 v nedávném čase oznámila, po dlouhé pauze se do kalendáře mistrovství světa vrací závod v Las Vegas a nově se pojede také v Miami. Nutno podotknout, v obou případech se jedná o městské okruhy.

Potřebujeme závod v Monaku, když nás čeká velkolepá jízda v ulicích slavného Las Vegas? To je otázka, na kterou se v posledních desítkách hodin snažila odpovědět různá světová média. Prezident Automobile Club de Monaco Michel Boeri však nyní přišel s jasnou zprávou.

Podle jeho slov bude nový kontrakt nepochybně podepsán, protože jednání s F1 stále probíhají a v odstranění Monaka z kalendáře prý jednoduše nevěří. Stávající smlouva Monaku vyprší už v letošní sezóně.

„Rád bych reagoval na to, co jsem se dočetl v tisku. Není totiž pravda, co se píše. S F1 stále jednáme a nyní musíme uzavřít novou smlouvu. Mohu vám zaručit, že Velká cena Monaka se pojede i po roce 2022, v tuto chvíli pouze nevím, zda se bude jednat o tříletý nebo pětiletý kontrakt, ale to je pouze detail,“ vysvětluje Boeri v rozhovoru pro La Gazette de Monaco.

Formule 1 by měla příští rok dosáhnout na rekordní hranici čtyřiadvaceti závodů. Kromě podniků v Las Vegas a Kataru se totiž také počítá s možným návratem do Číny, která má s F1 stále platný kontrakt. A to až do roku 2025.

Jak by tedy kalendář formule 1 mohl vypadat v následujících letech? Stefano Domenicali totiž jednoznačně stanovil cíl expandovat F1 do různých koutů světa, načež se dá předpokládat, že zmizí některé evropské závody.

Nejnejistější budoucnosti podle posledních spekulací čelí Velká cena Francie. Letošní závod v Monaku je každopádně naplánován na 29. května a půjde o sedmý podnik letošní sezóny.

Zdroje: F1, La Gazette de Monaco

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.