Spojte se s námi


Hokej

Změny ve Vítkovicích přehledně. Kdo kádr Ridery překvapivě opustil?

Vedení HC Vítkovice Ridera oznámilo odchod dalšího útočníka. Pro někoho to může být překvapivé jméno, pro jiné logický krok. V kádru Vítkovic končí Richard Jarůšek, a to po necelé sezoně, kterou tento útočník strávil ve vítkovických barvách po příchodu ze zahraničí.

Publikováno

dne

Vedení HC Vítkovice Ridera oznámilo odchod dalšího útočníka. Pro někoho to může být překvapivé jméno, pro jiné logický krok. V kádru Vítkovic končí Richard Jarůšek, a to po necelé sezoně, kterou tento útočník strávil ve vítkovických barvách po příchodu ze zahraničí.

Richard Jarůšek stihl za Vítkovice odehrát v základní části devět utkání. V nich dokázal posbírat celkem čtyři branky. To by se zdálo jako poměrně dobrý vstup do kádru, ale Jarůška stála smlouvu forma v play-off.

Ve vyřazovacích bojích totiž nastoupil do jedenácti utkání a zapsal jen jedinou asistenci. Můžeme se jen domnívat, zda to byla klíčová skutečnost nebo s ním trenér Miloš Holaň a vedení zkrátka nebylo spokojeno ani herně.

Jarůšek si tedy bude muset hledat nové angažmá. Není to ale jediný hráč, který Vítkovice po letošní sezoně opustil. Tou nejvýraznější postavou je bezpochyby Aleš Stezka. Tento brankář se skvělou formou podepsal kontrakt v NHL, jeho služby si vyhlédl Seattle Kraken.

I přesto, že je už hráčem zámořského celku, začal letní přípravu společně s kádrem Vítkovic. Jen doplňme, že Vítkovice zahájily letní přípravu 15. května.

Vedle Stezky a Jarůška už v dresu Vítkovic neuvidíme ani útočníka Jana Bernovského, který se stěhuje na západ Čech do Karlových Varů, ale ani Lukáše Krenželoka, který si ještě prodlouží kariéru v Porubě o patro níže.

Za Vítkovice nebude hrát ani švédský hráč Tobias Lindberg. A kádr mistrovského Třince a regionálního rivala posílí obránce Patrik Koch, který se bude vracet do Ostravar arény už jen jako soupeř. A když jsme u konců, tak ještě doplňme konec kondičního trenéra Igora Horyla.

Vítkovice v poslední době neoznámily jen odchody, ale i několik zajímavých posil

Místo po Stezkovi by měl adekvátně zaplnit Matěj Machovský z Hradce Králové. Od tohoto brankáře si Vítkovice hodně slibují a věří, že vytvoří silnou dvojici s Lukášem Klimešem.

Z Olomouce se stěhuje do Vítkovic Jan Káňa, kufry si v Českých Budějovicích sbalil a vyrazil do Ostravy i Stuart Percy. A z prvoligového Frýdku-Místku si Vítkovice vytáhly Vojtěcha Zeleňáka.

Vypadá to, že se fanoušci ve Vítkovicích mají na co těšit i v další sezoně. V ní budou hrát Vítkovice navíc i Ligu mistrů, která se losuje v příštím týdnu.

Zdroje: Hokej.cz, HC Vítkovice Ridera

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.