Spojte se s námi


Hokej

Změna kurzu u Red Wings, česká stopa v Detroitu se definitivně rozpadla

Tak jako ještě nedávno vlála Rudá křídla s barvami české vlajky, teď už v Detroitu o českého hokejistu nezavadíte. Poslední mohykán ze středu Evropy Dominik Kubalík byl vyměněn do Ottawy. Opačným směrem míří americký útočník Alex DeBrincat.

Publikováno

dne

Tak jako ještě nedávno vlála Rudá křídla s barvami české vlajky, teď už v Detroitu o českého hokejistu nezavadíte. Poslední mohykán ze středu Evropy Dominik Kubalík byl vyměněn do Ottawy. Opačným směrem míří americký útočník Alex DeBrincat.

Ještě loni jsme mohli vidět na soupisce Red Wings poměrně silné české zastoupení. Filip Hronek, Jakub Vrána, Filip Zadina a Dominik Kubalík. Teď, o několik měsíců později, opouští Detroit i posledně jmenovaný.

Kubalík se stal součástí výměny do Ottawy. Místo něj putuje do Detroitu útočník Alex DeBrincat, který dlouho toužil po výměně do organizace ve Spojených státech. Pětadvacetiletý Rodák z Michiganu navíc získal u Red Wings poměrně lukrativní kontrakt.

Během čtyř let si DeBrincat vydělá 31,5 milionu dolarů. Tuto smlouvu získal za stabilní výkony, prakticky každou sezonu od 2017/2018 překonal hranici padesáti bodů. V posledním ročníku nastřádal v dresu Senators 66 bodů za 27 gólů a 39 asistencí.

Dominik Kubalík strávil v Detroitu jen jednu sezonu, ve které si během 81 utkání přišel na 45 bodů za 20 branek a 25 nahrávek. Dříve nastupoval za Chicago Blackhawks, kde se shodou okolností potkal také s DeBrincatem, místo kterého teď míří do Kanady.

Obě organizace, jak Ottawa Senators, tak Detroit Red Wings, procházejí v posledních letech velkou přestavbou, díky čemuž jsou pravidelně mimo postupové pozice do play-off Stanley Cupu. Oba kluby by však v dohledné době rády konečně temné časy prolomily.

Kompletní odliv Čechů

Zdálo se, že generální manažer Steve Yzerman českým hokejistům věří. Loni na soupisce figurovali hned čtyři. Ještě během loňské sezony tým opustil Jakub Vrána, který ztratil důvěru organizace po osobních problémech, kdy musel nastoupit do asistenčního programu.

Těsně před uzávěrkou přestupů byl do Vancouveru vyměněn také obránce Filip Hronek. Jeho jmenovec Filip Zadina zase opustil Detroit před několika dny, když dobrovolně s klubem rozvázal smlouvu.

Dominik Kubalík byl tak jen na několik málo dní posledním českým hráčem v Detroitu. Čeští příznivci Red Wings tak příliš nadšení nebudou.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené