Spojte se s námi


Hokej

Žebříček deseti nejlepších českých střelců v NHL, vévodí Jaromír Jágr

V NHL se každoročně uděluje cena Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce celé NHL. Z českých hráčů toto ocenění získali pouze dva čeští hokejisté – Milan Hejduk a David Pastrňák. Patří oba dva hráči k nejlepším českým střelcům v historii NHL?

Publikováno

dne

V NHL se každoročně uděluje cena Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce celé NHL. Z českých hráčů toto ocenění získali pouze dva čeští hokejisté – Milan Hejduk a David Pastrňák. Patří oba dva hráči k nejlepším českým střelcům v historii NHL?

Nejlepším českým útočníkem, který kdy hrál v NHL, je bezpochyby Jaromír Jágr. Drží se na prvním místě mezi českými střelci. V popředí máme i dalšího bývalého útočníka, který dnes už nehraje, jedná se o Milana Hejduka.

Podívejme se společně na deset nejlepších českých útočníků, kteří v NHL nastříleli nejvíce branek.

10. Martin Straka – 257 branek
V zámoří poprvé nastoupil v nejlepší hokejové lize světa v sezóně 1992/93. Hrál za Pittsburg Penguins, Ottawu Senators, New York Islanders, Floridu Panthers, Los Angeles Kings a New York Rangers. V NHL vystřídal spoustu týmů, celkem odehrál 957 zápasů, ve kterých vstřelil 257 branek a přidal 460 asistencí. S Floridou si jednou zahrál finále o Stanley Cup, ale vítězně z něj nevyšel.

9. Robert Lang – 261 branek
Stejně jako Straka, tak i Robert Lang začal svou kariéru v NHL během sezóny 1992/93. Hrával za Los Angeles Kings, Boston Bruins, Pittsburgh Penguins, Washington Capitals, Detroit Red Wings, Chicago Black Hawks, Montreal Canadiens a Phonenix Coyotes (Arizona Coyotes). Vystřídal spoustu organizací a celkově odehrál v NHL 987 zápasů, ve kterých vstřelil 261 branek a zaznamenal 442 asistencí.

8. Radim Vrbata – 284 branek
Radim Vrbata debutoval v NHL během sezóny 2001/02. Nastupoval za Tampu Bay, Chicago Black Hawks, Carolinu Hurricanes, Colorado, Vancouver Canucks, Floridu Panthers a především za Phoenix Coyotes (Arizona Coyotes). V nejprestižnější hokejové soutěži odehrál 1057 zápasů, vstřelil 284 branek a zaznamenal 339 asistencí.

7. Petr Nedvěd – 310 branek
Tento česko-kanadský hokejista do NHL poprvé naskočil v sezóně 1990/91. Hrával za Vancouver Canucks, St. Louis Blues, New York Rangers, Pittsburgh Penguins, Edmonton Oilers, Phoenix Coyotes a Philadelphii Flyers. V NHL odehrál celkem 982 zápasů, ve kterých nastřílel 310 gólů a přidal 407 asistencí.

6. Petr Klíma – 313 branek
Petr Klíma si premiéru v NHL odbyl v sezóně 1985/86. Hrával za Detroit Red Wings, Edmonton Oilers, Tampu Bay Lightning, Los Angeles Kings a Pittsburgh Penguins. Celkem odehrál 786 zápasů, podařilo se mu vstřelit 313 branek a k tomu přidat 260 asistencí.

5. Petr Sýkora – 323 branek
Petr Sýkora se předvedl hned při své premiéře v NHL. Poprvé se objevil v zápase v sezóně 1995/96 za New Jersey Devils, při své premiéře se předvedl vstřelenou brankou. Kromě Devils hrál i za New York Rangers, Edmonton Oilers, Pittsburgh Penguins a Minnesotu Wild.

V NHL odehrál 1017 zápasů, vstřelil 323 gólů a zaznamenal 398 asistencí. S týmem New Jersey Devils a Pittsburgh Penguins dokázal vybojovat Stanley Cup.

4. Robert Bobby Holík – 326 branek
Tento česko-americký hokejista v NHL debutoval během sezóny 1989/90. Nastupoval za Hatford Whalers, New Jersey Devils, New York Rangers a Atalantu Thrashers. Nejvíce se mu dařilo v New Jersey, kde s Devils třikrát bojoval o Stanley Cup a dvakrát ve finálových bojích zvítězil. V NHL odehrál 1314 zápasů, ve kterých nastřílel 326 gólů a přidal 421 asistencí.

3. Milan Hejduk – 375 branek
Legenda Colorada Avalanche Milan Hejduk debutoval v NHL v sezóně 1998/99. Ve své kariéře neoblékl jiný dres, než ten z Colorada. V sezóně 2002/03 získal Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce ligy. S Coloradem také jednou vyhrál Stanley Cup. Jeho dres je slavnostně vyvěšen v domovské aréně Colorada. V NHL Hejduk odehrál 1020 zápasů, vstřelil 375 branek a zaznamenal 430 asistencí.

2. Patrik Eliáš – 408 branek
Legenda týmu New Jersey Devils Patrik Eliáš v NHL poprvé nastoupil během sezóny 1995/96. New Jersey byl věrný po celou svou kariéru. Jde o druhého nejlepšího českého hokejisty v NHL. S Devils dvakrát získal Stanley Cup a dvakrát skončil druhý. V NHL odehrál 1240 zápasů, vstřelil 408 branek a zaznamenal 617 asistencí.

1. Jaromír Jágr – 766 branek
Kdo jiný by měl být na prvním místě než Jaromír Jágr. Jde o hokejovou legendu ve všech ohledech. V NHL začal během sezóny 1990/91. Hrával za Pittsburgh Penguins, Washington Capitals, New York Rangers, Philadelphii Flyers, Dallas Stars, Boston Bruins, New Jersey Devils, Floridu Panthers a Calgary Flames.

S Pittsburghem dvakrát vyhrál Stanley Cup, s Bostonem skončil jednou druhý. V NHL odehrál 1733 zápasů, vstřelil 766 branek, přidal 1155 asistencí, to znamená neuvěřitelných 1921 bodů.

Můžeme si zmínit, že ze současných Čechů působících v NHL má například Jakub Voráček 216 branek, David Pastrňák 200 gólů a nebo Tomáš Hertl 116.

Bostonský Pastrňák má hezky nakročeno, aby se jednou dostal mezi deset nejlepších českých střelců v NHL, ale nějakou sezónu to ještě potrvá. Prvenství Jaromíra Jágra však nejspíše už nikdo nepřekoná.

Zdroj: SportRevue

Reklama

Extraliga

Šéf Ocelářů respektuje Varaďovo rozhodnutí. Koho na jeho místo, když ho nepřemluví?

Na východě Tipsport Extraligy se nedávno rozvířily emoce, když se tamní vedení Ocelářů dozvědělo, že i navzdory dlouholeté smlouvě přijde po sezoně o svého lídra střídačky Václava Varaďu. Logicky se začalo spekulovat o tom, že v třinecké organizaci možná nefunguje všechno tak dokonale, jak se na první pohled zdá.

Publikováno

dne

Na východě Tipsport Extraligy se nedávno rozvířily emoce, když se tamní vedení Ocelářů dozvědělo, že i navzdory dlouholeté smlouvě přijde po sezoně o svého lídra střídačky Václava Varaďu. Logicky se začalo spekulovat o tom, že v třinecké organizaci možná nefunguje všechno tak dokonale, jak se na první pohled zdá.

Ten je totiž velmi přesvědčující. Oceláři šlapou jako švýcarské hodinky. V nejnižší historii mají na kontě dva extraligové tituly, letos opět, bez náznaku mistrovské kocoviny kráčejí ke zlatému hattricku. Nebýt karanténních komplikací, pravděpodobně by nadále vedli tabulku, jako po většinu doby letošní základní části.

Vůbec nelze pochybovat o tom, že lodivod Václav Varaďa má na celém fungujícím tělesu dračí podíl. Nedávno však vyjádřil přání, že by chtěl v třineckém klubu kontrakt platný do roku 2027 rozvázat: „Mám svou vizi, jak hokej dělat a nikdy z ní nechci uhnout,” psal Varaďa nedávno na svém blogu, kde se blíže k této záležitosti vyjádřil.

Aby se dařilo tuto vizi naplňovat, vyžaduje to soulad všech. Nicméně jsem v posledních měsících cítil, že více energie musím spotřebovávat na přesvědčování okolí o tom, že je tato vize správná,” napsal třinecký kouč. 

Sice by jeden hokejový příznivec z českého rybníčku řekl, že se v třinecké organizaci zaručeně vaří zlá krev, nemusí to však být úplně pravda. Vyjádření prezidenta klubu Jána Modera není nějak zvlášť dramatické.

Osobně bych jako Venca nepostupoval, ale chápu, že jsou lidé, kteří takto postupují. Jestli se cítí na víc, tak proč bychom měli postupovat ve stylu, jakým jsme tady žili čtyřicet roků? Že nikdo nesmí vyčnívat? Když chce křídla, ať je roztáhne a letí až k nebesům,” řekl šéf Ocelářů v obsáhlém rozhovoru pro deník Sport.

Prezident úspěšného klubu však dodal, že by on osobně určitě takhle nepostupoval, že si musí na své cestě za sny dávat velký pozor. Varaďu se pochopitelně snaží ještě přemluvit: „Zatím nedošlo k žádnému rozvázání smlouvy, je to otevřené,” dodal Moder.

Pokud se skutečně nepodaří najít další společnou cestu, musejí Oceláři hledat adekvátní náhradu. Kdo se jen trochu v českém hokej orientuje, moc dobře ví, že tohle bude teprve pořádný oříšek. Stačí si vzpomenout na každoroční hledání nového kouče pro národní tým.

Třinec sice reprezentace není, ale jen těžko se někdo v útrobách Werk Arény spokojí s nějakým obyčejným řešením. Studna kvalitních trenérů v Česku vysychá stejně rychle, jako ta s kvalitními hokejisty.

Jasně, bude to rána pro naši organizaci, ale jak se říká – nikdo není nenahraditelný. Nebude to to, co bylo. Může trvat, než zase dokážeme stroj nastavit, aby fungoval,” povídal prezident třineckého hokeje k otázce náhrady za Varaďu.

Jak následně řekl, on sám není jediný, který o takových věcech rozhoduje. Stejně silné slovo bude mít v diskusi taky sportovní manažer Jan Peterek a viceprezident klubu Jan Czudek.

Momentálně bych se asi víc přikláněl k trenérovi z venku. Ty co máme, jsou na svých místech, potřebujeme naše týmy stabilizovat,” řekl Ján Moder s tím, že ačkoliv je spousta jiných trenérů v celé organizaci perspektivních, necítí v tuto chvíli nejideálnější, svěřit jim 100 % Varaďových kompetencí.

O tom, že by z klubu pláchnul současný šéf střídačky dřív, ještě před Play-off, strach nemá: „Pevně věřím, když už vyhlásil, že skončí po sezoně, tak si za slovem stojí. Že do konce sezony u nás bude.“ I tohle sám Varaďa garantoval na svém blogu v nedávném prohlášení. 

Po třetím titulu s Oceláři nezkrotně touží. Netřeba pochybovat o tom, že se o něho Draci porvou, bez ohledu na budoucnost současného kouče.

Zdroj: iSport 

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Motor stále není fit, odkládá další zápas. Kouč Rytířů se obává o regulérnost soutěže

Všichni to čekali, ačkoliv nebyl prostor, ani taktika se na to připravit. Řeč je o další koronavirové vlně, která tentokrát zaplavuje už i Tipsport Extraligu. V nahuštěném kalendáři hledají kluby různé skulinky. V této části sezony už začínají panovat obavy.

Publikováno

dne

Všichni to čekali, ačkoliv nebyl prostor, ani taktika se na to připravit. Řeč je o další koronavirové vlně, která tentokrát zaplavuje už i Tipsport Extraligu. V nahuštěném kalendáři hledají kluby různé skulinky. V této části sezony už začínají panovat obavy.

Jako první udeřila na extraligové Česko koronavirová vlna od východu. Třinec spadl do karantény jako první, přestože dodržoval protiepidemiologická opatření nepřísněji ze všech klubů, vysoko nad rámec stanovených nařízení.

Dalo se tak čekat, že bez starostí nezůstanou ani další kluby. Následovaly České Budějovice, Mladá Boleslav a Zlín, který ještě v pátek odehrál utkání v Třinci, ačkoliv Oceláři žádali o odklad.

Nařízená doba karantény Krajskou hygienickou stanicí jim už sice uplynula, přesto třinečtí musejí lepit díry v sestavě hráči z prvoligového Frýdku. Po pátečním vítězství se Zlínem (6:2) si v neděli ještě oddychli, jelikož si s Olomoucí domluvili už dopředu náhradní termín.

V podobných kolejích teď jede taky jihočeský Motor. Nově sice platí karanténa jen pět dní, to je však pramálo času na to, aby se celé mužstvo dalo dohromady: „Ani po pětidenní karanténě a izolaci není zdravotní stav kádru Motoru takový, aby bylo možné plnohodnotně absolvovat úterní utkání s Vítkovicemi,“ uvedl klub v tiskové zprávě.

Ostravský klub měl pro soupeře pochopení, po společné domluvě našli náhradní termín v úterý 8. února.

Ne zrovna růžově se vyvíjí situace na Spartě nebo v Litvínově. Hokejisté Vervy nakonec jen tak tak odcestovali na utkání do Vítkovic.

REGULÉRNOST SOUTĚŽE V OHROŽENÍ?

Na konto rostoucího počtu odložených zápasů samozřejmě vznikají obavy. Zatím se stále nejedná o velké číslo, tudíž kluby po lehké úpravě herního kalendáře tento úkol zvládají.

Problém může být v tom, že odklady zápasů se týkají i týmů, které ještě žádné zdravotní problémy neohlásily. Olomouc měla najednou devět dní volna, Karlovy Vary zase v kalendáři hledali už dva nové termíny, ačkoliv je koronavirus teprve může zasáhnout. S postupem času tak mohou vznikat v hledání nových termínů problémy.

Obavy o regulérnost závěru základní části vyjádřil trenér Kladna David Čermák: „Mám vůbec strach i o regulérnost soutěže. Před koncem, když někomu budou chybět dva zápasy a jinému třeba pět. Dokážu si představit, jak to bude dál pokračovat. Někdo může hrát obden, jiný zas v karanténě nebude,” řekl kouč Rytířů pro hokej.cz.

Pokračoval: „Nemusí do toho tým spadnout sám, jen mu to budou odkládat soupeři. Netuším, jak z toho ven,“ dodal Čermák. Obavy jsou na místě, neboť podle epidemiologických odborníků ještě neřekla varianta omikronu zdaleka poslední slovo.

Zdroj: Tipsport Extraliga 

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Extraliga začíná mít problémy, v karanténě jsou další týmy. Liberec kvituje návrat Ladislava Šmída

Tipsport Extraliga se začíná dostávat po patnácti měsících znovu do koronavirových problémů, po Ocelářích putují do karantény další kluby. Obranné řady Dynama zase prožívají v posledních dnech pořádný třesk.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga se začíná dostávat po patnácti měsících znovu do koronavirových problémů, po Ocelářích putují do karantény další kluby. Obranné řady Dynama zase prožívají v posledních dnech pořádný třesk. Nejdřív konec Nakládala, teď zranění Koláře a kazašská posila. Liberecké zadní řady zase zpevňuje navrátilec Ladislav Šmíd.

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy! 

Návrat Šmída

Liberec má zpátky svého vůdce v obraně. Ladislav Šmíd musel na začátku listopadu nevyhnutelně na operační sál. Spekulovalo se dokonce o tom, že by se už nemusel vrátit ani na led. Nakonec však všechno dobře dopadlo.

I mě tehdy konec napadl, měl jsem to v hlavě. Pak mě však doktoři ujistili, že by to nemělo být tak hrozné. A když jsem seděl před první třetinou v kabině, tak jsem cítil takové zadostiučinění po té dřině. Až možná emocionální to bylo,“ řekl jen pár okamžiků po utkání liberecký obránce.

Nutno říct, že trenéři pětatřicetiletého beka vůbec nešetřili. Na ledě strávil celkem 29 minut a 15 vteřin, čímž pomohl Tygrům zdolat pražskou Spartu 4:3. Naposledy se na ledě objevil 17. října 2021 ve Vítkovicích.

Další týmy v karanténě

Extraligu začíná novoroční koronavirová vlna pořádně dusit. Ještě koncem pracovního týdne hlásili vážnější problémy stále jen Oceláři, v dalších hodinách se však situace začala vyvíjet daleko víc dramaticky.

Ještě v pátek musela do karantény Mladá Boleslav, v neděli jí pak následoval Zlín. Jedná se už celkem o čtyři kluby, které byly nuceny z důvodu nákazy přeložit některá utkání. Oceláři se však začínají už pomalu vracet, další utkání je čeká navíc až v pátek.

Nejedná se však o jediné (prozatím) čtyři kluby, které hlásí tyto starosti. Problémy hlásí taky například Sparta nebo Litvínov.

Verva dokonce do Vítkovic málem ani neodcestovala, ještě v sobotu zjišťovalo vedení klubu zdravotní stav dalších hráčů. Nakonec si z nedělního výletu do Ostravy odvezli výhru 6:1.

Odpočinek a trénink na Hané

Hokejisté Olomouce vyšli Ocelářům vstříc, když souhlasili s odložením nedělního vzájemného duelu. Celkem tak Hanáci dostali neplánovaně devět dní volna, což využili především k odpočinku.

Chlapci dostali po nepovedeném zápase s Kladnem dva dny volno, protože byli docela rozbití. Stále tam máme zranění, která nejsou zas tak vážná, ale doléčit se bez debat potřebujeme. Teď je přednější být odpočatý než v nějakém zápřahu. Od středy trénujeme naplno,” řekl pro klubový web hlavní kouč Zdeněk Moták.

Dynamo bez Koláře

Pardubice hlásí v obranných řadách další komplikace. V pátečním duelu proti Kladnu utrpěl zranění zkušený obránce Jan Kolář, který bude Dynamu chybět minimálně měsíc. S průměrem okolo 17 minut na zápas je čtvrtým nejvytíženějším obráncem týmu.

Už během utkání s Rytíři se rozkoukávala na tribuně nová posila, kazašský obránce Jurij Sergijenko. Po zápase svou první zkušenost v pardubickém klubu zhodnotil slovy: „Zápas jsem sledoval a řeknu vám, nikdy jsem nic podobného neviděl. Bylo to až moc kruté.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Oblíbené