Reklama

Že je Pešán arogantní a nežije s týmem? Úplná hloupost, říká bývalý svěřenec

Na trenéra národního týmu Filipa Pešána se svrhla velká dávka kritiky po utkání s Běloruskem, podle fanoušků neumí žít s týmem a projevit emoce. Nejvíce je nahlodal snímek, když sebou po vítězném Kubalíkově gólu ani nehnul. Tuto kritiku ale nechápe Branko Radivojevič, bývalý kapitán Liberce.

Zdroj: Jan Beneš, Český hokej

Filip Pešán je kritizován za svůj projev, kdy nedává najevo žádné emoce. Fanoušci připomínají trenéry Hlinku či Říhu, kteří zápas vždy naplno prožívali.

Jenže Pešán má svůj vlastní styl. Při úžasné jízdě Liberce za titulem se choval úplně stejně, ale místo kritiky byl všemi obdivován. Pokud by se vyhrávalo, nikdo by ani necekl, že se trenér neraduje. Ale vzhledem k prohrám se pokaždé musí najít něco negativního.

Navíc trenér, který rozkope flašky na lavičce a vyjede mu žíla při každé situaci, rozhodně nezaručuje úspěch. O tom to opravdu není. Pešánovi je také vyčítáno to, že nežije s týmem, že je chladný. Nikdo ale do kabiny nevidí, takže tento aspekt je úplně zbytečné soudit.

“Lidi ho neznají, já ano. Stoprocentně vám řeknu, že to v něm vřelo. Ať už v dobrém, nebo zlém. Uvnitř se raduje, nedává to ale navenek znát. Takový Filip je,” říká pro deník Sport Branko Radivojevič, který zažil Pešána 3 roky v Liberci.

Pod mladým trenérem zažil úspěšné angažmá v dresu Bílých tygrů, v poslední sezóně ho Pešán dokonce jmenoval kapitánem. “Nadchnul mě tím, jak byl k hráčům lidský. Na nic si nehrál, byl jako jeden z nás. Že žije v nějaké svojí bublině a je odtržený od týmu? To je úplná blbost,” nechápe kritiku bývalý slovenský útočník.

Trenér hokejového národního týmu to má pokaždé ztížené tím, že spousta fanoušků sleduje pouze tento šampionát. To potvrzuje i Radivojevič.

“Česko je na tom podobně jako Slovensko, během mistrovství světa máme miliony hokejových trenérů. Když se nedaří, každý hledá to negativní. Kdybyste tři zápasy vyhráli, nikdo si nějaké Filipovy mimiky vůbec nevšimne. Věřte tomu, že on to v sobě prožívá,” říká mistr extraligy s Libercem.

Zdroj: Deník Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Střílet urážkami a podpásovkami do trenéra Filipa PEŠÁNA během Mistrovství světa z úst jeho kolegů českého vrcholového hokeje a zejména v době, kdy Český národní hokejový tým potřebuje maximální klid na koncentraci do dalších náročných zápasů, je jednoznačně vlastizrádné a odpudivé chování odporných hyen.

  A že to jsou bezohledné hloupé hyeny, které klidně obětují úspěch současného českého mladého hokejového týmu na Mistrovství světa je toho plným důkazem.

  Měli by být okamžitě potrestáni doživotním vyloučením z českého hokeje a sportu.

  @121ELITESports

 2. Mohli byste už nechat kluky a trenéra Pešána v klidu pracovat. Je neskutečné co si dneska novináři můžou dovolit. Vyberou si nějakou oběť a do té jedou dokud dotyčného nezlikvidují. Je to hnus, styď te se.

  • Davide, co tu táráš zo hluposti. Kolik jsi poznal státních trenérů. kteří vozili medaile ? Jsi asi příliš mladý a možná i …….:D

 3. Já bych tyhle Vlasáky apod.. co ze zákopu jen žvatlají nesmysly a myslí že když mají 3 placky tak mají patent na všechno tam jmenoval.. Tenhle Vlasák bez vlasů at radši drží hubu a fandí.. Zatím se chová jako anti-Čech. Takových hrdinů tu máme v republice na rozdávání…

 4. Tady aspon vidíte co je Vlasák za experta.. Aspon víte že takovému kydalovi nemáte své dítě do péče svěřit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené