Spojte se s námi


Ostatní

Zdrcující zpráva pro fanoušky: Na MS v Kataru nebude alkohol!

Publikováno

dne

Předseda organizačního výboru fotbalového Mistrovství světa 2022 v Kataru Hassan Al-Thawadi informoval, že arabská krajina nebude mít v průběhu akce problémy související s alkoholem.

Šampionát se uskuteční v zimním termínu od 21. Listopadu do 18. prosince 2022. „Pivo se nebude prodávat na ulicích, dokonce ani na stadionech jak to dělají v Evropě. Prodej bude povolený pouze v zónách pro fanoušky a to jen v několika z nich.

http://gty.im/848104384

„V Kataru během světového šampionátu nevzniknou problémy související s požíváním alkoholu. Myslíme si, že toto by nemělo být hlavní téma šampionátu, soustřeďme se raději na fotbal.

„Turnaj bude skvělou šancí pro všechny fotbalové fanoušky, aby se obeznámili s bohatou kulturou Kataru a arabského světa. Srdečně všechny zveme,“ uvedl Al-Thawadi v interview pro španělský deník AS.

http://gty.im/522823246

Přední funkcionář také prozradil plány na zavedení několik novinek na scéně MS. Jelikož Katar je poměrné malá země (přibližně 11 km čtverečních), organizátoři chtějí pro fanoušky připravit i tzv. multilístek, se kterým by mohli v jeden den navštívit víc zápasů.

„Stadiony nebudou od sebe daleko, takže se snažíme domluvit s Mezinárodní fotbalovou federací (FIFA), aby se tento nápad podařilo uvést do praxe. Fanouškové budou moct sledovat během dne naživo i víc duelů. Bude to pro ně pohodlné, nebudou muset hodně cestovat a nebo měnit hotel.

„Všechno bude pohromadě, čili atmosféra akce bude podobná jako na olympijských hrách. Hráči se nebudou muset hodně přesouvat a budou se moct soustředit jenom na svoje výkony.

„Stejný komfort čeká i novináře. Když se něco stane, bude možné rychle se přesunout. Všichni ušetři mnoho energie,“ doplnil Al-Thawadi.

http://gty.im/104137276

Fotbalový příznivci, kteří zavítají do Kataru, se mohou těšit i na netradiční fanouškovské zóny.

„Máme úplně novou myšlenku, postavit zóny u moře nebo přímo v poušti i se stany. Bude to jakýsi tábor, kde fanoušci čekají nádherné zážitky. Budou si moct vychutnat pouštní život i moře. První prototyp představíme do konce roku.

Očekáváme, že do naší země během MS zavítá kolem 1,2 miliónu návštěvníků. Máme pro ně hodně hotelů, kempů, výletní lodě a apartmány. Jsme připravení. Doufejme, že v roce 2022 na domácím šampionátu budeme mít i mužstvo, na které budeme všichni hrdí,“ konstatoval Hassan Al-Thawadi.

Reklama

Ostatní

Z toho mrazí! Surfař Steudtner zdolal 26 metrů vysokou vlnu a získal tím rekord v Guinessově knize rekordů

Německý surfař Sebastian Steudtner je stoprocentně oddán svému koníčku surfingu. Nyní se zapsal do historie nejen tohoto sportu, když zdolal 26 metrovou vlnu.

Publikováno

dne

Německý surfař Sebastian Steudtner je stoprocentně oddán svému koníčku surfingu. Nyní se zapsal do historie nejen tohoto sportu, když zdolal 26 metrovou vlnu.

Ve 13 letech se Steudtner rozhodl, že se odstěhuje na Havaj

Nyní 37letý Steudtner se celý život honil za vlnami. Když mu bylo pouhých 13 let, rozhodl se, že se přestěhuje na Havaj. Ale až o tři roky později se mu konečně podařilo přesvědčit rodiče a sám odešel z Německa do ráje surfařů, aby se mohl věnovat svému milovanému sportu.

Steudtner vzpomíná, že rozhodnutí odejít od rodičů nebylo snadné a nesetkalo se s plným pochopením jeho rodinných příslušníků. Toto riskantní rozhodnutí se však vyplatilo, dnes je totiž jedním z nejslavnějších surfařů na světě. 

Na svém kontě má mnoho vítězství v oblasti tohoto sportu a nyní i titul v Guinessově knize rekordů. Mentalita vítěze a důkladná příprava umožnila Steudtnerovi zapsat se do historie tím, že zdolal největší vlnu světa. 

Rozhodnutí litovat nemusí, krom mnoha ocenění získal rekord v Guinnesově knize rekordů

Rekord překonal v říjnu 2020 u pobřeží Praia do Norte v Nazaré v Portugalsku, když surfoval na vlně, která měřila neuvěřitelných 26,21 metrů. Video jeho majestátní výzvy se nedávno stalo virálním, zatímco jízda vyhrála v roce 2021 cenu Biggest Tow Award v rámci Red Bull Big Wave Awards. 

„Je to úžasný pocit,“ řekl Steudtner o svém novém titulu dle webu Guiness world records„Dosáhl jsem všeho, co v mém sportu dosáhnout jde, dostat se sem byla šílená cesta a rekord je mnohem víc než jen číslo,“ ví německý surfař.

Za přítomnosti porotce byl úspěch oficiálně oznámen během speciálního předávání certifikátů dne 24. května 2022. Akce se konala u slavného majáku, který hlídá rekordní vlny na portugalském Praia do Norte. Stejný maják je vidět i na epickém videu, které zvěčnilo Steudtnerův neuvěřitelný rekord. 

Německý surfař zavzpomínal na památný den a popsal svoji přípravu

„První věc, kterou jsem si pomyslel, když jsme zkontrolovali čísla na předpovědi, bylo, že tohle je ta největší vlna, jakou jsem kdy viděl,“ zavzpomínal na den, kdy naskočil na surf a postavil se proti epické vlně. „Nikdy jsem nezažil tolik energie ve vlnách, nikdy jsem nebyl tak rychlý na surfu,“ popisoval svůj vrcholný zážitek.

Steudtner se se svým týmem připravuje na soutěže celý rok. „Je to rok dlouhý velmi fyzický trénink, práce na mém vybavení společně s mými partnery a zlepšování procesů s mým týmem, zejména pokud jde o bezpečnost a média,“ líčil svou přípravu.

Nazaré v Portugalsku je gigantickými vlny vyhlášeno

Jak lze ale změřit něco tak výbušného, ​​neustále se měnícího a rychlého, jako je obří vlna? Přesnost měření vlny se může lišit podle několika faktorů, od povětrnostních podmínek po úhly a kvalitu záznamu. 

V tomto případě, aby byla zajištěna maximální přesnost, bylo extrahováno několik snímků z videozáznamu a geometricky upraveno na základě polohy a sklonu kamery. Poté byly k měření a převodu pixelů na délkové jednotky použity objekty ze snímků včetně samotného Steudtnera.

Díky tomuto procesu bylo možné potvrdit, že Steudtner překonal dosavadní rekord, který měl v držení Brazilec Rodrigo Koxa. Ten jel na rekordní vlně 8. listopadu 2017 na stejném místě Praia do Norte, Nazaré. 

Pobřeží je známé svými titánskými mohutnými vlnami díky přítomnosti podvodního kaňonu Nazaré, který vytváří ty nejlepší podmínky pro rekordní vlny. Pokud jde o budoucnost, Steudtner nadále sní ve velkém. „Úspěch mě motivuje ještě víc,“ dodal surfař.

Zdroj: Guinnes World Records

Pokračovat ve čtení

Basketbal

Ovládne české duo Barcelonu? Veselý a Satoranský mají namířeno do katalánské metropole

S oběma je vše domluveno. Největší dvě české basketbalové hvězdy za poslední roky v jednom klubu. Tomáš Satoranský a Jan Veselý budou hrát za Barcelonu. O této skutečnosti s jistotou hovoří většina basketbalových portálů. Na oficiální potvrzení si nicméně budeme ještě nějakou dobu počkat.

Publikováno

dne

S oběma je vše domluveno. Největší dvě české basketbalové hvězdy za poslední roky v jednom klubu. Tomáš Satoranský a Jan Veselý budou hrát za Barcelonu. O této skutečnosti s jistotou hovoří většina basketbalových portálů. Na oficiální potvrzení si nicméně budeme ještě nějakou dobu počkat.

Basketbalová Barcelona projde toto léto významnými změnami, ani ne tak kvůli sportovnímu zklamání – neuspěla v euroligovém Final Four a stejně tak ve finále španělské soutěže Endesa League. Hlavní příčinou přestavby celého týmu budou nová ekonomická omezení stanovená vedením klubu. 

Tým tedy musí udržet konkurenceschopnost s menšími financemi. Podle některých zdrojů by se basketbalová sekce měla vypořádat se snížením rozpočtu o 5 až 10 %. Fenerbahce Istanbul oficiálně oznámilo odchod basketbalisty Jana Veselého, který zde strávil dlouhých osm let. 32letý Veselý je považován za jednoho z nejlepších pivotů poslední dekády na evropských palubovkách.

Ve Fenerbahce pomohl klubu k triumfu v Eurolize, byl také nejužitečnějším hráčem Final Four, a ke čtyřem titulům v turecké superlize. Český pivot má v Barceloně podepsat tříletou smlouvu s ročním platem 2,5 milionů eur. V Barceloně by měl nahradit odcházejícího Brandona Daviese.

V katalánském celku se podle všeho potká se Satoranským, který se do svého bývalého působiště má vrátit po šesti letech z NBA. Oba dva jsou osvědčení hráči, kteří mohou přijít za plat výrazně nižší, než jaký dostávali v této sezóně v NBA, respektive v tureckém Fenerbahce.

Veselého očividně láká život v Barceloně a chce vytvořit úderný pár se svým krajanem Satoranským. Ten je navíc také odhodlán vrátit se pod střechu Palau Blaugrana za mnohem méně, než si mohl vydělat, kdyby zůstal v NBA.

Jeho prioritou je však znovu získat stabilitu, kterou neměl ve Spojených státech, kde byl v posledním roce nucen třikrát změnit své působiště. 

„Máme s manželkou dvě děti. Pro rodinu je náročné, pokud jí chybí jistota. To mě v zámoří nikdy nečeká. NBA je pro mě rok od roku těžší,“ vysvětloval Tomáš Satoranský v nedávném rozhovoru pro iDnes. Do nejprestižnější basketbalové soutěže na světě přichází spousta mladých hráčů, což je jejím posledním trendem.

„Stále jsem se nerozhodl, kam zamířím. Vím to tom, že má Barcelona také zájem o Jana Veselého. Rozhodně by mě potěšilo, kdybychom tam mohli hrát spolu. Pro mnoho klubů je naše spolupráce velké lákadlo. Už jsme spolu hráli mimo reprezentaci ve Washingtonu, ale nevyšlo,“ řekl třicetiletý rozehrávač o možném návratu do Barcelony.

Satoranský působil v katalánské metropoli v letech 2014 až 2016. Spekulace o jeho návratu přiživilo květnové setkání s barcelonský koučem Šarunasem Jasikevičiusem.

Basketbalisté Tomáš Satoranský a Jan Veselý se nicméně nyní soustředí a reprezentaci. Společně chtějí uspět na nadcházejícím domácím mistrovství Evropy. Skupinu D totiž hostí Praha od 2. do 8. září 2022. Češi budou soutěžit v O2 areně se Srbskem, Polskem, Finskem, Izraelem a Nizozemskem.

Zdroj: Mundo Deportivo, iDnes, BasketNews

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

David Hovorka se opět zranil a je po další operaci

Fotbalovou kariéru Davida Hovorky stále provází zdravotní problémy. Na závěr soustředění v rakouskému Aigenu se mu ozvaly problémy s kolenem a vyšetření bohužel ukázalo nutnost operace.

Publikováno

dne

Fotbalovou kariéru Davida Hovorky stále provází zdravotní problémy. Na závěr soustředění v rakouskému Aigenu se mu ozvaly problémy s kolenem a vyšetření bohužel ukázalo nutnost operace.

V pátek se David Hovorka kvůli zranění z tréninku odpojil od slávistické výpravy a zamířil do Prahy. V Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích absolvoval vyšetření magnetickou rezonancí. To bohužel ukázalo poranění menisku a nutnost replastiky předního zkříženého vazu na pravém koleni.

Ve středu byl operován opět profesorem Hinterwimmerem, který už v loňském roce v Německu provedl úspěšně operaci druhého kolena.

„Chtěl bych poděkovat všem a hlavně panu profesorovi Hinterwimmerovi. Jsem rád, že operace proběhla rychle a úspěšně. To byla pro mě teď priorita,hlásil po operaci stoper Slavie.

Davida Hovorku teď čeká opět delší pauza. Osmadvacetiletý hráč se už v minulosti podrobil několika operacím přetržených vazů. Poslední z nich se podrobil v lednu 2021 a na trávník se vrátil až letos v březnu ve velmi vydařeném derby proti Spartě.

Jak dlouhá bude jeho absence tentokrát, zatím klub nespecifikoval. Tím se pravděpodobně pro další ročník definitivně rozpadla velmi úspěšná stoperská dvojice, kterou tvořil s odcházejícím Ondřejem Kúdelou.

Slavii tak nezbývá, než se opět spoléhat na Aihama Ousoua a Tarase Kačarabu. Velké naděje se teď vkládají do nově příchozího Brazilce Eduarda Santose, kterého si trenér Trpišovský velmi přál a je tak dost pravděpodobné, že se ihned prosadí do základní sestavy.

Zdroje: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené