Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Zdrcující zpráva pro fanoušky: Na MS v Kataru nebude alkohol!

Publikováno

dne

Předseda organizačního výboru fotbalového Mistrovství světa 2022 v Kataru Hassan Al-Thawadi informoval, že arabská krajina nebude mít v průběhu akce problémy související s alkoholem.

Šampionát se uskuteční v zimním termínu od 21. Listopadu do 18. prosince 2022. „Pivo se nebude prodávat na ulicích, dokonce ani na stadionech jak to dělají v Evropě. Prodej bude povolený pouze v zónách pro fanoušky a to jen v několika z nich.

„V Kataru během světového šampionátu nevzniknou problémy související s požíváním alkoholu. Myslíme si, že toto by nemělo být hlavní téma šampionátu, soustřeďme se raději na fotbal.

„Turnaj bude skvělou šancí pro všechny fotbalové fanoušky, aby se obeznámili s bohatou kulturou Kataru a arabského světa. Srdečně všechny zveme,“ uvedl Al-Thawadi v interview pro španělský deník AS.

Přední funkcionář také prozradil plány na zavedení několik novinek na scéně MS. Jelikož Katar je poměrné malá země (přibližně 11 km čtverečních), organizátoři chtějí pro fanoušky připravit i tzv. multilístek, se kterým by mohli v jeden den navštívit víc zápasů.

„Stadiony nebudou od sebe daleko, takže se snažíme domluvit s Mezinárodní fotbalovou federací (FIFA), aby se tento nápad podařilo uvést do praxe. Fanouškové budou moct sledovat během dne naživo i víc duelů. Bude to pro ně pohodlné, nebudou muset hodně cestovat a nebo měnit hotel.

„Všechno bude pohromadě, čili atmosféra akce bude podobná jako na olympijských hrách. Hráči se nebudou muset hodně přesouvat a budou se moct soustředit jenom na svoje výkony.

„Stejný komfort čeká i novináře. Když se něco stane, bude možné rychle se přesunout. Všichni ušetři mnoho energie,“ doplnil Al-Thawadi.

Fotbalový příznivci, kteří zavítají do Kataru, se mohou těšit i na netradiční fanouškovské zóny.

„Máme úplně novou myšlenku, postavit zóny u moře nebo přímo v poušti i se stany. Bude to jakýsi tábor, kde fanoušci čekají nádherné zážitky. Budou si moct vychutnat pouštní život i moře. První prototyp představíme do konce roku.

Očekáváme, že do naší země během MS zavítá kolem 1,2 miliónu návštěvníků. Máme pro ně hodně hotelů, kempů, výletní lodě a apartmány. Jsme připravení. Doufejme, že v roce 2022 na domácím šampionátu budeme mít i mužstvo, na které budeme všichni hrdí,“ konstatoval Hassan Al-Thawadi.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.