Zdrcující zpráva pro fanoušky: Na MS v Kataru nebude alkohol!

Předseda organizačního výboru fotbalového Mistrovství světa 2022 v Kataru Hassan Al-Thawadi informoval, že arabská krajina nebude mít v průběhu akce problémy související s alkoholem.

Šampionát se uskuteční v zimním termínu od 21. Listopadu do 18. prosince 2022. „Pivo se nebude prodávat na ulicích, dokonce ani na stadionech jak to dělají v Evropě. Prodej bude povolený pouze v zónách pro fanoušky a to jen v několika z nich.

Embed from Getty Images

“V Kataru během světového šampionátu nevzniknou problémy související s požíváním alkoholu. Myslíme si, že toto by nemělo být hlavní téma šampionátu, soustřeďme se raději na fotbal.

“Turnaj bude skvělou šancí pro všechny fotbalové fanoušky, aby se obeznámili s bohatou kulturou Kataru a arabského světa. Srdečně všechny zveme,“ uvedl Al-Thawadi v interview pro španělský deník AS.

Embed from Getty Images

Přední funkcionář také prozradil plány na zavedení několik novinek na scéně MS. Jelikož Katar je poměrné malá země (přibližně 11 km čtverečních), organizátoři chtějí pro fanoušky připravit i tzv. multilístek, se kterým by mohli v jeden den navštívit víc zápasů.

„Stadiony nebudou od sebe daleko, takže se snažíme domluvit s Mezinárodní fotbalovou federací (FIFA), aby se tento nápad podařilo uvést do praxe. Fanouškové budou moct sledovat během dne naživo i víc duelů. Bude to pro ně pohodlné, nebudou muset hodně cestovat a nebo měnit hotel.

“Všechno bude pohromadě, čili atmosféra akce bude podobná jako na olympijských hrách. Hráči se nebudou muset hodně přesouvat a budou se moct soustředit jenom na svoje výkony.

“Stejný komfort čeká i novináře. Když se něco stane, bude možné rychle se přesunout. Všichni ušetři mnoho energie,“ doplnil Al-Thawadi.

Embed from Getty Images

Fotbalový příznivci, kteří zavítají do Kataru, se mohou těšit i na netradiční fanouškovské zóny.

„Máme úplně novou myšlenku, postavit zóny u moře nebo přímo v poušti i se stany. Bude to jakýsi tábor, kde fanoušci čekají nádherné zážitky. Budou si moct vychutnat pouštní život i moře. První prototyp představíme do konce roku.

Očekáváme, že do naší země během MS zavítá kolem 1,2 miliónu návštěvníků. Máme pro ně hodně hotelů, kempů, výletní lodě a apartmány. Jsme připravení. Doufejme, že v roce 2022 na domácím šampionátu budeme mít i mužstvo, na které budeme všichni hrdí,“ konstatoval Hassan Al-Thawadi.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.

Absence Krejčího může být pro Spartu fatální! Variant na stopera již moc nezbývá

Pražská Sparta v úterý oznámila pro fanoušky nemilou zprávu. Ladislav Krejčí mladší má zlomeninu v zánártní kůstce na noze a sezóna 2020/21 pro něj skončila. Trenéru Pavlu Vrbovi tak vypadla další varianta na post stopera.