Spojte se s námi


Hokej

Závěr základní skupiny nebavil, ani nic neřešil. Všechno začíná ve čtvrtek, viďte pane Jalonene!

Chytat se za hlavu a panikařit na úkor posledního utkání základní skupiny proti Finsku, nedává smysl. Na druhou stranu se to dá částečně pochopit. Sedmé vystoupení českých hokejistů v Tampere mělo být vrcholem a ozdobou základní skupiny B mistrovství světa. Nakonec zůstaly jen bolavé oči.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Chytat se za hlavu a panikařit na úkor posledního utkání základní skupiny proti Finsku nedává smysl. Na druhou stranu se to dá částečně pochopit. Sedmé vystoupení českých hokejistů v Tampere mělo být vrcholem a ozdobou základní skupiny B mistrovství světa. Nakonec zůstaly jen bolavé oči.

Velkou měrou se na tom podílel systém turnaje. Když se hrají základní skupiny (např. na olympiádě) se čtyřmi týmy, jedno zaváhání může stát účastníky třeba i postup, vesměs je o co hrát do poslední minuty.

V případě osmičlenných skupin se však jednoduše stane, že v posledním utkání první části turnaje už o nic nejde. Byl to přesně případ utkání mezi domácími Finy a českými hokejisty.

Celou situaci podtrhl fakt, že výhra našich za tři body, by nás poslala na silnou Kanadu. Takhle čeká partu Kariho Jalonena na pohled mnohem příjemnější Německo. Kalkulace a úmyslná prohra? Kdepak, tohle hráči striktně odmítají. Jinou odpověď bych vlastně ani nečekal.

Rozhodně bych netvrdil, že by Češi zápas kompletně vypustili. Kdyby se to na takovéto úrovni stalo, byl by z toho ošklivý debakl. Ale věřte hráčům, že to nikde vzadu v hlavě neměli. Svým způsobem jsme nemohli čekat proti Finům z naší strany žádný závratný hokej.

Dřít se, riskovat zranění v soubojích nebo při bezhlavém létání do střel? Ubojovat vítězství 2:1 za každou cenu, když jediná odměna je těžší soupeř? Tohle by byla turnajová sebevražda už před čtvrtfinále. 

Kari Jalonen před turnajem řekl, že v základní skupině je třeba najít cestu k postupu do čtvrtfinále. To se povedlo, první krok byl splněn. Tečka.

Konfrontace v zaplněné Nokia Aréně s domácím výběrem byl už jen hodně dobrý trénink, proti hodně kvalitnímu soupeři. Ačkoliv se to podle výsledku nemusí zdát, pro český tým to byl vlastně ideální scénář. Hezky to utvrdil závěr, kdy si elitní formace zkusila dlouhou hru bez brankáře za rozhodnutého stavu. Tohle vám trénink neumožní.

VŠECHNO OD NULY

Je před námi čtvrtfinále. Přesně ten kýžený den, který rozdělí úspěšné od neúspěšných. Všechno co bylo do teď, se maže. Už jen jediný zápas rozhodne o tom, jestli budou mít týmy k vysněné medaili velmi blízko nebo velmi daleko.

Sledovali jsme z českého pohledu velmi rozporuplnou skupinovou fázi. Od pohodového vítězství na začátek proti Britům, přes ostudné vystoupení s Rakouskem, suverénní třetinu s Lotyšskem, až po nic neřešící duel s Finskem.

Ale to nejdůležitější přijde teď. Buď budeme o víkendu Kariho Jalonena házet do nebes, nebo ho budeme společně s Liborem Zábranským a Martinem Eratem lynčovat už ve čtvrtek odpoledne.

Pod finským koučem jsme pochopili, že nemůžeme očekávat žádný hurá hokej z devadesátých let. Moderní hokej se hraje od defenzívy, moc gólů do něj nepatří. I proto Jalonen kvitoval vítězství proti Američanům, jako nejlepší výkon Čechů od jeho příchodu.

Od prvního dne nástupu mluvil o klíčových zápasech play-off, ve kterých rozhodnou detaily. Maličkosti, které doposud českému týmu chyběly, ale on je připraven je do něho zabudovat a být úspěšný. Co bylo, bylo. 

Všech předchozích devatenáct utkání od začátku dubna teď podtrhnou následující dny.

Zdroj: MS v hokeji

Reklama

Hokej

Češi zářili v NHL! Rutta s Palátem vystřelili Tampě vítězství a vše se tak ještě dramatizuje

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

Publikováno

dne

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

V pátém zápase finále NHL dokázala Tampa Bay snížit stav série na 2:3. Tentokrát hráli hlavní roli v utkání i dva čeští hokejisté.

Jan Rutta byl autorem úvodní branky, když se prosadil zpoza kruhu v první třetině. V play off se prosadil v této sezoně vůbec poprvé.

Následně vyrovnal skóre Valerij Ničuškin, Tampě ale vedení vrátil jeho ruský kolega Nikita Kučerov. Colorado se nevzdávalo a na začátku třetí třetiny skóroval Cale Makar.

Vítězný gól ale vstřelila Tampa, přesněji její český forvard Ondřej Palát. Ten unikl obraně a následně propálil gólmana skrz betony.

Colorado tak ještě slavit nemůže a naopak se vše ještě pořádně zdramatizovalo. Pavel Francouz, gólman Colorada jenž strávil zápas na lavičce, si tak zatím bude muset počkat.

Zdroj: NHL

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Cena nové arény v Brně raketově vzrostla. Blíží se k sedmi miliardám

Publikováno

dne

Brno hlásí další posun v realizaci plánů na výstavbu nové multifunkční arény. V úterý brněnští zastupitelé schválili stavbu multifunkční haly na výstavišti a její financování. V době, kdy ceny nejen stavebních materiálů rostou jako dobře živené dítě, vzrostla předběžná cena arény z původních 4 miliard na současných 6,8 miliard.

Sice zatím neleží na stole žádné konkrétní termíny, nicméně proces kolem nového brněnského stánku je stále v pohybu. Město ukončilo výběr stavební firmy a schválení výběru má v nejbližší době projednávat rada města.

Celkově má vyjít stavba se vším všudy na 6,8 miliard, z čehož samotná hala vyjde na 4,4 miliardy. Jedna miliarda je rezerva pro případ inflace a zdražování materiálů a zbylá část je určená na další přidružené stavby a pozemkové transakce.

Radní města Petr Kratochvíl řekl, že město bude čerpat zhruba dvě miliardy korun z úvěrů. Dalších 300 milionů korun přispěje Národní sportovní agentura a 200 milionů Jihomoravský kraj. Město ze svého rozpočtu pak zaplatí zbylé téměř čtyři miliardy v průběhu stavby.

Nová aréna je označována za největší strategický projekt města Brna. Sloužit má výhradně k domácím zápasům místního hokejového týmu HC Kometa Brno, ale taky na koncerty, výstavy, kongresy a jiné veřejné akce. Celkem by měla mít hala až třicet variant využití. Její kapacita by měla pojmout až 13.300 diváků.

Stavba tak rozsáhlé multifunkční arény je velkým zásahem do městské infrastruktury, a tak s sebou přináší další navazující projekty a investice. Pro hladké fungování haly je důležité zajistit dostatek parkovacích míst pro návštěvníky. Společně s tím by mělo vzniknout zhruba 1 300 parkovacích míst.

ARENA BRNO vyroste v areálu BVV za pavilonem Z mezi pavilony F a G1, podle plánů by mohla začít už v letošním roce. Město předpokládá, že hala bude vydělávat tak, aby každý měsíc provozovatel platil miliony korun do rozpočtu Brna.

Zdroj: Deník, ARENA BRNO

Pokračovat ve čtení

Hokej

Hadamczik: Politika je svinstvo, válkou trpí nevinní lidé. Čechy bych kvůli KHL netrestal

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky.

Publikováno

dne

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky. Součástí cesty za hokejovým vzkříšením bude ale taky několik méně příjemných témat. Třeba i válka na Ukrajině.

V posledních dnech se objevují další a další slovenští nebo čeští hokejisté, kteří se rozhodli cestovat za prací do Ruska, které momentálně celý svět považuje na nepřítele číslo jedna. Čerstvě podepsaný kontrakt ve Vladivostoku má i útočník Rudolf Červený.

Zatímco někteří lynčují hráče mířící do KHL, jiní se zase staví do role obhájců. Mezi ně se řadí i novopečený kouč českého hokejového svazu Alois Hadamczik.

Hráči taky chtějí nějak uživit rodinu. On ale nejde bojovat proti demokracii. On si přece nebere pušku a nejde střílet do Ukrajinců,” zastal se Hadamczik českého útočníka v rozhovoru pro Sport.cz.

Sám šéf českého hokeje válku striktně odmítá. Na současnou situaci má jasný názor, který mu vštípil do hlavy už dříve jeho otec.

Politika je svinstvo. Neznám všechny objektivní příčiny války. Pro mě je ale nejdůležitější, že válkou vždycky trpí nevinní lidé, nevinné obyvatelstvo,” vyjádřil lítost nad současnou situací na Ukrajině. 

Přesto se pozastavuje nad uprchlíky, kteří přijeli do České republiky v autech nejluxusnějších značek: „Je zajímavé, že jsou tady, a ne doma ve válce,” vyprávěl.

Fanoušci i novináři jsou teď ještě víc zvědaví, jak nový šéf Českého hokeje přistoupí k hráčům, kteří se rozhodnou odejít hrát hokej do Ruska: „Zakazovat našim lidem hrát v Rusku? To bych nedělal,” říká otevřeně.

Hokejové svazy Švédska a Finska už daly veřejně najevo, že pokud některý z jejich hokejistů odejde za hokejem do KHL, ztratí po dobu kontraktu veškerý nárok reprezentovat svou zemi. Podle vyjádření Aloise Hadamczika se nejspíš český hokej podobnou cestou nevydá.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené