Zavadil: Jsem rád za každý trénink a pokaždé se těším na víkendové utkání

Pavel Zavadil je nejstarším hráčem letošního ročníku Fortuna ligy, tento týden navíc podepsal novou smlouvu. V rozhovoru pro iSport popovídal o svých přednostech i o svém vzoru z dětství.

zavadil
zdroj: sfc.cz

Jako většina profesionálů miloval i Pavel fotbal už od malička. V době bez internetu, kdy každý kluk po škole spěchal na hřiště, vyrostl i on. „Fotbal jsem od malička miloval. Jenom jsem přišel domů ze školy, hned jsem utíkal na hřiště, kde jsem byl často až do večeře.”

Vyrůstal na vesnici, kde je sport hlavní zábavou mladých pro odpolední hodiny. Fotbal mu šel a on hned věděl, čemu se chce věnovat. „Pocházím z vesnice, kde hráli fotbal snad úplně všichni kluci, bylo tak dopředu jasné, jakému sportu se budu věnovat.”

Důležitou postavou Pavlova fotbalového života je jeho otec. Byl trenérem na vesnici a on se od něj učil. „Fotbal navíc hrál i můj o čtyři roky starší brácha a hlavně táta, který nás naučil první fotbalové krůčky na hřišti a byl i naším prvním trenér na vesnici.”

Zároveň ho tatínek pouštěl do kabiny k dospělým a on mohl sledovat přípravy na zápasy. „Díky němu jsem už jako malý mohl chodívat do kabiny k mužům, kde jsem sledoval, jak se připravují na zápas a doufal, že jednou budu třeba jako oni.”

Své vzory si vybral na MS 1986 v Mexiku, kde jej zaujali především dva hráči. „První šampionát, který jsem sledoval v televizi, bylo mistrovství světa v Mexiku v roce 1986. Tenkrát na mě udělal velký dojem Diego Maradona. Líbil se mi ale i třeba Němec Lothar Matthäus, který hrál na mojí pozici.”

Mezi své největší přednosti řadí snahu se neustále zlepšovat. Už jen fakt, že je ve 42 letech oporou prvoligového celku, mluví za vše. „Asi je to obrovská vůle a snaha neustále se zlepšovat a udržet se na nejvyšší úrovni. Jsem rád za každý trénink a pokaždé se těším na víkendové utkání. To je pro mě vrchol, ke kterému každý týden směřuju.”

Závěrem se zamyslel nad tím, co by dělal, kdyby mu nevyšla kariéra fotbalisty. „To je těžká otázka. Kdybych se nevěnoval fotbalu, tak bych zkusil jiný sport. A když ne sport, tak opravdu nevím. O tom jsem nikdy nepřemýšlel,” uzavřel zkušený Zavadil.

Použité zdroje: isport.cz, sfc.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.

Barcelona hladce porazila Osasunu, Messi po gólu sundal dres a vzhlížel k Maradonovi

V předposledním kole loňského ročníku La ligy dokázala Osasunu na liduprázdném Camp Nou zvítězit. Dnes nedali Katalánci soupeři nejmenší šanci.

6 zajímavostí, které ví o Robertu Lewandowskim málokdo

Polského střelce známe všichni moc dobře, v sezóně 2019/20 byl Robert Lewandowski velice blízko zisku Zlatého míče, jenže všechno překazila pandemie koronaviru.