Spojte se s námi


Hokej

Zápas Česka se Švédskem musel být na hodinu přerušen, následně nám Švédové uštědřili debakl

Utkání hostila budějovická Budvar aréna. Jako brankář nastoupil Langhamer, reprezentačního debutu se dočkal Poulíček z Parbudic. S kapitánem Červenkou začala dvojice z Brna, Holík a Horký.

Publikováno

dne

Euro Hockey Tour má na svém programu finský Karjala Cup, kde se v prvním zápase představili čeští hokejisté proti Švédsku.

Utkání hostila budějovická Budvar aréna. Jako brankář nastoupil Langhamer, reprezentačního debutu se dočkal Poulíček z Parbudic. S kapitánem Červenkou začala dvojice z Brna, Holík a Horký.

Švédové vyhráli úvodní buly, k výraznějšímu ohrožení se však jako první dostali čeští hráči. Tvrdou střelu Holíka brankář Högberg vyrazil. Hned ve druhé minutě byl vyloučen Mozík za držení. Přesilovou hru však český tým přežil, hlavně díky dobrým blokům a nepřesnosti na švédské straně.

Ve dvanácté minutě napřed Švédsko nebezpečně doráželo před Langhamerem, ale zmatku před bránou nedokázali využít. Z protiútoku zahrozili Češi, ale Lenc nedokázal přihrávku před bránou strefit do odkryté klece, minul.

V šestnácté minutě dokázal český tým sevřít svého soupeře. Tvorbu akcí si vzal na sebe Špaček, který několikrát vybídl své spoluhráče ke střele, nakonec se odvážil i on ohrozit švédskou bránu. Tlak Češi nevyužili. První třetina skončila 0:0.

Na začátku druhé třetiny si přesilovou hru vyzkoušeli Češi. Engsund dostal dvouminutový trest za hákování. Švédové se v oslabení ubránili, Čechům přesilovka vůbec nevyšla.

Jako trest za nevyužití přesilové hry vstřelilo Švédsko gól. Ze švédské střídačky naskočil Petersson, který jel sám na Langhamera. Poslal mu puk nad rameno a zajistil svému týmu vedení. Asistenci si připsal Sellgren.

Uběhlo čtyřicet sekund a Češi prohrávali už o dva góly. Podruhé v zápase se trefil Petersson, který tentokrát poslal puk z hranice brankoviště do brány po křižné přihrávce. Asistenci si připsal Lindholm a Alsing.

Po druhém švédském gólu se zápas přerušil, protože rozhodčím se nelíbil stav ledu u české střídačky, který se musel napravit. Hokejisté dokonce museli odejít do kabin. Zápas se přerušil téměř na hodinu. Vypadalo to, že se utkání zruší, ale po domluvě kapitánů utkání pokračovalo.

Zápas se znovu rozehrál ve 28. minutě. Češi se hned hnali dopředu, Chlapík trefil tyčku švédské brány. Po tlaku však přišla chyba, Holík dostal dvě minuty za podražení. Češi se ubránili.

Následně se proti pravidlům provinili Švédové, Češi hráli ve výhodě bez brankáře. Velkou šanci odmítl Holík, který nevystřelil na prázdnou bránu, místo toho křižně přihrál, ale adresát přihrávku braku přestřelil.

Následovala česká přesilová hra, kde spíše zahrozili Švédové, když se dostali do protiútoku. Vše zachránil Langhamer. Češi přečíslení nevyužili, před koncem druhé části Červenka pálil těsně vedle tyčky ve velké šanci. Po čtyřiceti minutách skóre ukazovalo 0:2.

Třetí třetina začala velmi dobře. Hned po buly se Češi dostali do útočného pásma, kde Špačkovo nahození tečoval Chlapík a snížil stav utkání na rozdíl jednoho gólu. Se Špačkem si asistenci připsal Lenc.

Radost však netrvala dlouho, po minutě se Švédsko vrátilo opět do dvougólového vedení. Střelcem se už potřetí v zápase stal Petersson, který po přihrávce zpoza branky poslal puk kolem betonu brankáře. Zkompletování Peterssonova hattricku znamenalo stav 3:1 pro Švédsko.

Po dvou rychlých brankách došlo na několik vyloučení. Nejprve se hrálo 4 na 4, poté měli Češi přesilovou hru 4 na 3. Branka však nepadla a hra se uklidnila.

Po osmi minutách třetí třetiny si Zohorna vysloužil trest za držení. Na trestné lavici poseděl však pouze pět sekund, protože Švédsko okamžitě udeřilo. Po buly vystřelil Alsing, který propálil vše a zvýšil na 4:1. Asistenci si připsal Johansson.

Třígólový náskok českému sebevědomí velmi ublížil, vytratila se bojovnost a Švédové plně převzali kontrolu nad zápasem. Šance snížilo i vyloučení Ščotky za hákování. Do konce zápasu si už nikdo nevytvořil větší šanci.

Zápas neměl svého favorita, ale nakonec celkem jasným výsledkem vítězí Švédové, kteří našemu týmu uštědřili porážku 1:4. Nyní se obě reprezentace přesunou do Finska, kde se napřed v sobotu utkají Švédové se Švýcary a následně Česko vyzve domácí hokejisty.

Zdroj: Euro Hockey Tour, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.