Spojte se s námi


Bojové sporty

Zamíří Oktagon i do Velké Británie? Je to jedna z možností, zní z vedení organizace

ostrovy?
určitě je to jedna z variant, kterou se zabýváme, ale není to nutnost… je to jiný trh, ten sport je tam jinak známý… je to jedna z možností

Publikováno

dne

Oktagon se pomalu, ale jistě stává světovou organizací. Po expanzi do Německa není vyloučeno, že by se mohla přesunout i do jiných končin. Jednou z možností je evidentně Velká Británie.

Oktagon MMA je v České republice a na Slovensku zavedenou značkou. Prakticky nemá konkurenci, třebaže se o to některé organizace snaží. Vyplývá to jasně z návštěvnosti turnajů, ale také sledovanosti na sociálních sítích či platformách jako YouTube.

Nějakou dobu si organizace pohrávala s myšlenkou expanze do zahraničí. I kvůli pandemii koronaviru však musela tato myšlenka počkat. Nakonec jsme se ale dočkali.

Už začátkem tohoto roku se začalo mluvit o tom, že by Oktagon mohl zamířit do Německa. Na velké tiskové konferenci v Ostravě to bylo oficiálně oznámeno. První turnaj měl hostit Frankfurt.

A přesně tak se skutečně stalo. A to ve slavné Festhalle, která byla vyprodaná. Pro německou MMA scénu to byla velká věc. Navíc Oktagon vstoupil na trh pokračováním reality show Oktagon Výzva, tentokráte s německými bojovníky.

Do Frankfurtu se navíc bude Oktagon tento rok ještě vracet, když se zde bude konat turnaj v říjnu. Tímto však expanze do zahraničí zdaleka nemusí končit. Majitelé organizace Pavol Neruda a Ondřej Novotný se už ohlížejí i jinde.

Nedávno navštívili v Irsku gym, kde je doma Conor McGregor. Navíc se Oktagon zamlouvá jeho trenérovi Johnu Kavanaghovi, jenž trénuje také Lucii Pudilovou. Mimo to Novotný a Neruda navštívili London Shootfighters.

Na tiskové konferenci se tedy vyloženě nabízelo zeptání se na směr dalšího rozšíření, a jestli je ve hře Velká Británie či Irsko. Reakce? „Určitě je to jedna z variant, kterou se zabýváme. Ale není to nutnost. Je to jiný trh, ten sport je tam jinak známý. Je to jedna z možností,“ vyjádřil se na tiskové konferenci Neruda.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Bojové sporty

Nedávno se v UFC málem postarala o senzaci, teď čelí žalobám. Hvězdná bojovnice prý neplatila svým trenérům

Publikováno

dne

Taila Santos patří mezi přední bojovnice v UFC. Aktuálně je dvojkou muší váhy UFC a v červnu se utkala s legendární a dominantní Valentinou Shevchenko. Do zápasu šla jakou outsider, nicméně dokázala hrozit a málem získala pás. Teď ovšem řeší jiné problémy.

29letá Brazilka absolvovala v červnu nejtěžší zápas svého života. Utkala se s Valentinou Shevchenko a ta překvapivě měla co dělat, aby souboj dotáhla k vítězství na body. A to ještě jen na split-decision.

Už nějakou dobu rodačku z Kyrgyzstánu nikdo nepotrápil tak, jako Taila Santos. Nešlo se divit, že si řekla o odvetu. Ostatně ji mnoho lidí vidělo vyhrát, takže by si odvetu skutečně zasloužila.

Nyní ale řeší jiné starosti. Její bývalý hlavní trenér a manažer Marcel Brigadeir na ni totiž podává žalobu. Důvod? Prý nedodržela smlouvu, když před více než rokem opustila jeho gym a dluží mu peníze ze tří posledních zápasů.

Brigadeiro však není jediný, kdo brazilskou bojovnici žaluje. K němu se totiž přidal trenér Marcio Malko, jenž ji na poslední tři zápasy také připravoval. Jeho žaloba už má dokonce konkrétní podobu, když si žádá 20 % z její poslední výplaty, tedy 36 400 dolarů. V přepočtu na koruny se jedná o částku okolo 857 tisíc.

Aby toho nebylo málo, stěžuje si i bratr jejího manžela Pedro Barbosa Farias. Ten navíc Santos doposud trénuje. Pro server MMA Fighting přiznal, že mu Santos dluží 2 935 dolarů.

Farias si ovšem nemůže dovolit podat žalobu. Podal tedy jen policejní oznámení namířené proti svému bratrovi a také Santos kvůli údajné zpronevěře.

Soudně se ovšem brání také brazilská bojovnice. Ta v roce 2021 podala na Brigadeira žalobu kvůli smlouvě, kterou spolu podepsali. Prý ke smlouvě neměla přístup, nemohla si ji přečíst a ani si ponechat její kopie. Mimo to měl Brigadeiro v UFC odmítnout zápas bez jejího svolení.

Santos požaduje jako odškodnění 4820 dolarů.

Zdroj: MMA Fighting, Bloody Elbow, UFC

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Vémola? Šel bych proti němu klidně zítra. Věřím, že mám schopnosti na to ho porazit, řekl Garba

Vojtěch Garba se na posledním turnaji organizace RFA vskutku předvedl. Dokázal totiž porazit Gorana Reljiče po kvalitní výkonu a nyní by se rád utkal s Mikhailem Ragozinem či Viktorem Peštou. Co řekl o Karlosu Vémolovi?

Publikováno

dne

Vojtěch Garba se na posledním turnaji organizace RFA vskutku předvedl. Dokázal totiž porazit Gorana Reljiče po kvalitní výkonu a nyní by se rád utkal s Mikhailem Ragozinem či Viktorem Peštou. Co řekl o Karlosu Vémolovi?

Výhra nad Goranem Reljičem pro něj byla tou největší v kariéře. Šestadvacetiletý Vojtěch Garba není širší veřejnosti úplně známý, jeho potenciál je ale velký.

Sám si to uvědomuje a rozhodně nemá malé cíle. Po výhře i totiž řekl o dva velmi kvalitní soupeře, a to Mikhaila Ragozina a Viktora Peštu. Prvnímu jmenovanému dokonce napsal.

Odpovědi se nicméně od ruského zápasníka nedočkal, avšak samotná RFA rozhodně bude dělat vše pro to, aby k zápasu došlo. Proč to zatím neklaplo s Peštou?

„Podle posledních informací, co mám, je Viktor smluvně stále vázán v PFL. Náš zápas tak asi nedopadne. Ale kdoví, já bych ho moc chtěl,“ řekl Garba v rozhovoru pro Kaocko.cz.

Garba se nebojí mluvit ani o Karlosu Vémolovi. „Šel bych proti němu klidně zítra. Věřím, že mám schopnosti na to ho porazit,“ dodal.

K jejich zápasu v bližší době rozhodně nedojde, zda-li vůbec někdy. Ovšem je velmi pravděpodobné, že se Vémola utká s Patrikem Kinclem a samotný Garba v tomto duelu favorizuje Kincla.

Zdroj: Kaocko.cz

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Domluveno! Teixeira přijal odvetu s Procházkou, ten určil datum a místo konání

Jiří Procházka chce obhajovat pás šampiona UFC již na konci tohoto roku, stále ale není oficiálně oznámené, s kým to bude a kdy. Nyní jsme se ale o kus posunuli a pokud vše organizace schválí, uvidíme Procházku v prosinci.

Publikováno

dne

Jiří Procházka chce obhajovat pás šampiona UFC již na konci tohoto roku, stále ale není oficiálně oznámené, s kým to bude a kdy. Nyní jsme se ale o kus posunuli a pokud vše organizace schválí, uvidíme Procházku v prosinci.

Když Jiří Procházka oznámil, že by se rád opět utkal s Gloverem Teixeirou, Jan Blachowicz nebyl zrovna šťastný. Věřil totiž tomu, že právě on bude dalším vyzyvatelem.

Do Procházky se tak opřel s tím, že není pravý samuraj, když si nevybral největší výzvu, jak jej dříve označil. Český zápasník odpověděl tak, že mu žádný zápas nesliboval.

Následně označil Teixeiru a připomenul mu, že stále na jeho výzvu neodpověděl. To se ale změnilo. “Už jsem na tom před tebou pracoval. Slovy Khabiba Nurmagomedova – pošli mi lokaci,” vzkázal mu.

Je tak již téměř jisté, že uvidíme právě tento zápas. Otázkou ale bylo, v jaký datum, jelikož Procházka by rád do konce roku, Teixeira ale potřebuje delší čas na rekonvalescenci.

“UFC 282. 10.12. Las Vegas,” poslal mu Procházka datum a místo. Teď je tedy vše na samotné organizaci, která musí rozhodnout, zda se jí takový zápas na tento turnaj hodil.

Rozhodně ale bude hojně sledovaný a fanoušci se budou mít na co těšit.

Zdroj: MMA Shorties

Pokračovat ve čtení

Oblíbené