Spojte se s námi


Hokej

Zadržoval jsem slzy, tolik krásných vzpomínek! Jágr dojal fanoušky Pittsburghu. Jak reagují na večer s legendou?

Jaromír Jágr se dočkal velké pocty. Pittsburgh totiž před posledním utkáním s Los Angeles Kings vyvěsil jeho dres s číslem 68 pod strop haly, slavná hokejová legenda na slavnostním ceremoniálu pronesla vskutku dojemnou řeč. Jak na celou záležitost reagují fanoušci Penguins?

Publikováno

dne

Jaromír Jágr se dočkal velké pocty. Pittsburgh totiž před posledním utkáním s Los Angeles Kings vyvěsil jeho dres s číslem 68 pod strop haly, slavná hokejová legenda na slavnostním ceremoniálu pronesla vskutku dojemnou řeč. Jak na celou záležitost reagují fanoušci Penguins?

Zanechal za sebou nesmazatelnou stopu. Jaromír Jágr je právem označován za jednu z největších legend nejen českého hokeje, ale také zámořské NHL. Slavná osmašedesátka prožila své nejúspěšnější roky v USA právě v Pittsburghu, se kterým si dvakrát došla pro Stanley Cup.

Penguins za veškeré jeho zásluhy před posledním zápasem proto vyvěsili Jágrův dres pod strop haly. V 806 zápasech nasbíral 1079 bodů za 439 gólů a 640 asistencí. Nutno dodat, o jeho rekordech v dresu pensylvánského celku jsme podrobněji psali už v jednom z předchozích článků.

Jágr se tak stal po svém dlouholetém spoluhráči Mariu Lemieuxovi a Michelu Brierovi třetí legendou týmu, jehož dres vystoupal ke stropu haly a číslo 68 již nikdo další v budoucnosti nebude smět obléci.

Nutno podotknout, Pittsburgh pro svou legendu připravil vskutku krásný ceremoniál, na kterém Jágr ostatně přednesl velice dojemnou řeč. Ve svém proslovu zmínil například Paula Coffeyho, který ho naučil pořádně dřít. A také poděkoval Philovi Bourqueovi, který jej provázel jeho začátky v Pittsburghu.

Jágr také nemohl nezmínit svou vlastní rodinu, včetně maminky Anny, přítelkyně Dominiky i svého otce. „Musím poděkovat tátovi. Před rokem odešel, ale vím, že se dívá z nebe. Díky, tati! On nikdy nehrál hokej, ale cokoliv řekl, tak to vždycky sedělo a měl pravdu,“ uvedl Jágr.

Jágr děkoval i fanouškům, těm slavná legenda velmi chybí

„Celých jedenáct let, co jsem tady hrál, bylo fantastických. Pravděpodobně šlo o nejlepší roky mého života. Díky za to. Díky vám jsem hrdý na to, že můžu říct, že Pittsburgh je mým druhým domovem,“ poděkoval fanouškům a celé organizaci Penguins.

„Dlouhodobě fandím Pens tady v Austrálii a jednoho dne bych rád zažil zápas přímo v USA. Ale mrzí mě, že nikdy neuvidím ten mančaft z let 90/91. Opravdu legendární tým,“ píše na platformě X jeden z fanoušků Pittsburgu.

„Tolik hezkých vzpomínek na jeho působení v Pittsburghu. Jeden z nejlepších hráčů všech dob. Díky za ty okamžiky,“ děkuje další z příznivců Penguins.

„Úžasný projev. Smál jsem se, zadržoval slzy. Připomněl jsi mi tolik krásných vzpomínek. Cítím se tak požehnaně, že jsem tě mohl sledovat hrát v dresu Pittsburghu,“ komentuje Bill Pitt.

Nutno dodat, podobně hovoří valná většina fanoušků. Jágra chválí za perfektní řeč a vybavují si vzpomínky na doby, kdy třeba ještě chodili školy a ohledně návštěvy arény se museli dovolovat rodičů. Přece jen, od Jágrova draftu v letošním roce uběhne dlouhých 34 let.

Zdroj: NHL, Pittsburgh Penguins, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.