Spojte se s námi


Hokej

Zacha z psance hrdinou národa! Bylo mu po gólu proti USA odpuštěno?

Ještě před pár týdny bylo v českém hokeji vyslovení jména Pavel Zacha prakticky zakázané. A když poprvé přiletěl na mistrovství, spousta lidí jej tady ani nechtělo. Útočník Bostonu ale rozhodl zápas s USA a z psance se stal hrdinou.

Publikováno

dne

Ještě před pár týdny bylo v českém hokeji vyslovení jména Pavel Zacha prakticky zakázané. A když poprvé přiletěl na mistrovství, spousta lidí jej tady ani nechtělo. Útočník Bostonu ale rozhodl zápas s USA a z psance se stal hrdinou.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Příběh Pavla Zachy by vydal na tisíce řádků. Už od mala měl velký talent a přísného otce, který z něj za každou cenu chtěl vychovat kvalitního hokejistu. Když byl v 18 letech draftován na šestém místě New Jersey Devils, vypadalo vše nadějně.

Od začátku v Devils si Zacha zahrál play-off jen jednou, a to pouze první kolo. Za šest let měl tak šest možností přijet na mistrovství světa. Jenže vždy, když se trenéři zeptali, přišla stejná odpověď – „nepřijedu.“

Fanoušky už to dohánělo k šílenství a nedokázali to pochopit. Proč hráč nechce reprezentovat vlastní zemi? Zacha naštval i GM národního týmu Petra Nedvěda, který to s ním loni v říjnu vzdal.

„Před olympiádou 2022 jsem mu připomenul, že je pak v květnu i mistrovství světa. Plácli jsme si, že když bude zdravý a vypadne (s New Jersey) v prvním kole play off NHL, přijede na mistrovství světa. Jenže pak se rozhodl takovým prapodivným způsobem a odmítl. Pro mě už to pak byla uzavřená kapitola a nad Pavlem jsem zlomil hůl,“ uvedl loni Nedvěd v pořadu Příklep pro Sport.cz.

Debut v národním týmu

Zlomená hůl se však opět dala dohromady, Nedvěd společně s trenérem národního týmu Radimem Rulíkem během sezóny letěli za Zachou a společně se dohodli na případné účasti na domácím MS. A teď si mohou obě strany gratulovat.

Zacha totiž přiletěl v balíčku s Davidem Pastrňákem, takže na něj byla logicky upřena menší pozornost. Očekávalo se, že to bude právě jeden z nejlepších útočníků světa, kdo bude rozhodovat zápasy.

Proti USA však ukázal svou důležitost Pavel Zacha. Zaplněné O2 areně předvedl, jaký se z něj v Bostonu stal skvělý „two-way“ útočník, který umí skvěle útočit, ale také výborně bránit. Českému týmu několikrát pomohl v defenzivě i dobře rozehrát a v přesilovce druhé třetiny rozhodl jediným gólem zápasu.

Samozřejmě trochu šťastným, když jej střelou od modré trefil David Špaček, ale zkrátka byl tam, kde měl být. A z psance se rázem stal hrdinou národa, který vystřelil vytoužený postup do semifinále.

Ještě před pár měsíci by si nikdo nedokázal představit, že zaplněná O2 arena bude s nadšením vyvolávat jméno Pavla Zachy. Možná ani on sám nečekal, že si fanoušky získá tak rychle. Ale lepší debut na mistrovství světa si snad ani přát nemohl.

Zdroj: IIHF, národní tým

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.