Spojte se s námi


Hokej

Začátek konce MS v hokeji? Hlavní sponzor Škoda i švédský mistr šampionát bojkotují

Po 28 letech konec. Generální sponzor hokejových mistrovství světa Škoda nebude letošní ročník podporovat, pokud spolupořadatelem zůstane Bělorusko.

Publikováno

dne

Po 28 letech konec. Generální sponzor hokejových mistrovství světa Škoda nebude letošní ročník podporovat, pokud spolupořadatelem zůstane Bělorusko. Bojkot vyhlásil i dlouholetý švédský reprezentant Gustafsson. Otazníky visí i nad situací s koronavirem.

Zdroj: Twitter @skodacz

„Kdyby mě nominovali, určitě bych do Běloruska nejel. Nemyslím si, že to, co se v té zemi děje, je v pořádku,“ prohlásil v pátek švédský mistr světa Eric Gustafsson.

Byla to první vlaštovka možného většího bojkotu nadcházejícího mistrovství světa, které má spolupořádat Lotyšsko a Bělorusko.

V sobotu pak přišla mnohem větší rána. „Hrdým partnerem mistrovství světa IIHF jsme už 28 let. Zároveň ale důsledně dodržujeme a prosazujeme všechna lidská práva. Proto Škoda odstoupí z pozice sponzora MS v ledním hokeji 2021, pokud bude Bělorusko potvrzeno jako jeho spolupořadatel,“ oznámila v sobotu Škoda.

Známá automobilka tak velice významně otevřela otázku ohledně konání šampionátu v zemi, která se zmítá v nepokojích od srpnových prezidentských voleb.

Obavy jsou navíc i ohledně bezpečnosti z koronavirového hlediska. Lukašenko Bělorusko ještě na jaře proslavil popíráním nebezpečí nákazy.

Prezidenta Mezinárodní hokejové federace Reného Fasela tlačí čas. O pořadatelství se má rozhodnout do konce ledna. I proto si sjednal v Bělorusku schůzku s dosavadním prezidentem Lukašenkem.

Po sérii jednání v Bělorusku bude nyní speciální komise IIHF posuzovat, jestli bude země způsobilá spolupořádat šampionát.

„Přednesli jsme velice konkrétní požadavky běloruské vládě, které musí naplnit, aby se v Minsku mohlo mistrovství pořádat. Mezi nimi i nalezení mírového rozřešení sociálně-politické situace v zemi,“ uvedl Fasel na webu IIHF.

O tom, jestli toto může běloruská vláda zařídit, lze silně pochybovat. Možná to budou ale právě kroky podobné těm, co učinili Gustafsson a Škoda, které napomůžou tomu, že se opravdu letos v Bělorusku MS v hokeji hrát nebude.

Zdroj: Twitter Škoda, IIHF

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.