Spojte se s námi


Hokej

Z extraligy do NHL! Motor opouští talentovaný bek, Hovorka podepsal na Floridě. Děkuju za šanci, říká nový hráč Panthers

Dvaadvacetiletý talentovaný bek Českých Budějovic Mikuláš Hovorka podepsal novou smlouvu na Floridě. S Panthers se domluvil na dvouletém nováčkovském kontraktu. Díky svým výkonům měl na výběr, nakonec si ale vybral právě floridský celek.

Publikováno

dne

Dvaadvacetiletý talentovaný bek Českých Budějovic Mikuláš Hovorka podepsal novou smlouvu na Floridě. S Panthers se domluvil na dvouletém nováčkovském kontraktu. Díky svým výkonům měl na výběr, nakonec si ale vybral právě floridský celek.

Do Českých Budějovic se Hovorka propracoval pro sezónu 2022/23, kam přestoupil ze Slavie Praha. Ve 39 zápasech zaznamenal bilanci 3+3, tedy šest kanadských bodů.

Průlom ve své kariéře však zapsal v právě probíhajícím ročníku Tipsport Extraligy. Hovorka za Motor nastoupil do takřka všech zápasů základní části a připsal si 16 kanadských bodů (5+11). Ve statistice plus minus zaznamenal skvělých +14.

To také ostatně odráží jeho výkony na ledě, díky čemuž České Budějovice dokráčely do play off. Tam způsobily velké potíže úřadujícím mistrům z Třince. Při vedení Ocelářů 3:0 na zápasy to vypadalo na jasnou záležitost.

Motor pak ale zabral, vyhrál tři po sobě jdoucí zápasy, v tom sedmém rozhodujícím ale na ledě slezského klubu padl 0:2.

Po vcelku povedené sezóny si Hovorky a jeho výkonů všimli v zámoří, přičemž zájem projevilo několik klubů. Jeden z nejlepších defenzivních beků v lize si nakonec vybral Floridu, se kterou podepsal nováčkovský dvouletý kontrakt.

Hovorka o podpisu na Floridě

„Mikuláš je robustní obránce, který v posledních několika sezonách hrál profesionálně v Evropě. Těšíme se, že bude ve svém rozvoji pokračovat v našem systému,“ řekl na adresu Hovorky v oficiálním prohlášení generální manažer Floridy Bill Zito.

„Dojmy po podpisu jsou skvělé, ale i tak si myslím, že naplno si to uvědomím, až tam dorazím. Každopádně jsem strašně rád, že se to povedlo a chtěl bych ještě jednou tímto poděkovat Motoru,“ uvedl Hovorka v rozhovoru pro klubový web.

„Dva roky jsem si tady na jihu užil. Floridu jsem si vybral, protože mi po vyhodnocení všech nabídek dávala smysl po všech stránkách, což se mi snad u žádné jiné nestalo,“ doplnil.

Dvaadvacetiletý pražský rodák také v závěru poděkoval fanouškům, načež si uvědomuje, že jen malé procento hokejistů dostane možnost hrát v extralize.

Zdroj: Florida Panthers, Banes Motor České Budějovice, Elite Prospects

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.