Spojte se s námi


Ostatní

Xavi si odbyl trenérský debut za Al-Sadd, který pod ním hraje barcelonským stylem

Publikováno

dne

Jedna z ikon Barcelony, bývalý středopolař Xavi Hernández, má za sebou první utkání v roli trenéra katarského Al-Saddu, který se představil na katalánské půdě v přátelském utkání proti regionálnímu Palamósu.

Nástupce legendárních koučů Johana Cruyffa a Josepa Guardioly se pustil do práce. S takovými personami mnozí srovnávají Xaviho Hernándeze, který po konci hráčské kariéry nelenil a hned se přeorientoval na trenérskou dráhu. První možnost mu dal jeho poslední profesionální klub, Al-Sadd z Kataru, kde působil od roku 2015.

S ním dorazil v neděli na Nou Estadi Municipal de Palamós kousek od Girony a sehrál zde přípravný duel s domácím celkem, hrající čtvrtou nejvyšší španělskou soutěž. Na zápas se přišlo podívat 1400 diváků a duel skončil výsledkem 1:1. I přesto šla zřetelně vidět barcelonská stopa bývalého nositele čísla 6, jejíž důkazem byla použitá formace 4-3-3.

K vidění bylo v podání úřadujících mistrů katarské Stars League spousta držení míče a zapojení brankáře při kombinaci. Obranná řada byla vysunutá do středu hřiště a když došlo ke ztrátě míče, okamžitě přišlo na vysoký presink. Xavi mezitím vše bedlivě sledoval ze své technické zóny, čas od času nabádal ke změně pozic a domácím zbývaly jen protiútoky.

Je logické, že Al-Saddu chyběla souhra, kterou napraví jen čas. Ve střetnutí došlo i na zásah systému VAR, který nejprve odvolal gól pořadatelskému týmu a pak v 16. minutě prokázal hru rukou. Po změně stran došlo k anulaci branky Xaviho Germána z Palamósu kvůli faulu. A do třetice byl potvrzen gól domácího Davida Cana z penalty, která se od břevna dostal těsně za čáru.

Premiéra rodáka z Terrassy, který stihl nastřádat 133 startů za španělskou reprezentaci, dopadla alespoň remízově, když se 12 minut před koncem, kdy Al-Sadd zabral a opět po vzoru Katalánců navýšil tempo hry, prosadil Nam Tae Hee. Další zápasy čekají na Xaviho už ve středu 24. a v neděli 28. července. Soupeři mu v něm budou Olot a Sabadell.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.