Spojte se s námi


Ostatní

Vzpoura domácích kvalifikantů zastíněná drsnou prohrou ve finále. To bylo Dutch Darts Masters

Šipkařská série World Series of Darts se po návštěvě v Kodani minulý týden přesunula do Nizozemska. V Amsterdamu se hodně dařilo místním kvalifikantům, kteří zásluhou Dirka van Duijvenbodeho došli až do finále.

Publikováno

dne

Šipkařská série World Series of Darts se po návštěvě v Kodani minulý týden přesunula do Nizozemska. V Amsterdamu se hodně dařilo místním kvalifikantům, kteří zásluhou Dirka van Duijvenbodeho došli až do finále. Tam už ale nad jeho síly byl Dimitri Van den Bergh, který si tak připisuje druhý titul ze série ve dvou týdnech.

Turnaj se hrál klasickým dvoudenním formátem, kdy první den přišly na řadu střety osmičky vyvolené organizací PDC a osmičky národních vyzyvatelů. A jak bylo už před turnajem předpokládáno, domácí hráči výrazně trápili své soupeře. Domácí hráči využili krátkého formátu na šest vítězných legů.

Do čtvrtfinále se totiž dostala hned šestka vyzyvatelů z Nizozemska. S turnajem se rozloučila nejlepší světová čtveřice v čele s další domácí hvězdou Michaelem van Gerwenem. Nejvýše postaveným hráčem v turnaji zůstal James Wade jako světová pětka.

Mezi posledními osmi byl netradičně pro World Series of Darts zachován formát na šest vítězných. Oba hráči „přeživší“ z výběru PDC, James Wade a Dimitri van den Bergh, prošli do semifinále. V předposlední fázi turnaje je doplnili Nizozemci Dirk van Duijvenbode a Danny Noppert.

V prvním boji o titulový zápas to byl souboj až do poslední šipky. Šťastnější byl nakonec Van Duijvenbode, který i za výrazné pomoci fanoušků zvítězil 7:6. Ve finále mu nakonec byl soupeřem Belgičan Van den Bergh, ten naprosto dominantně porazil Dannyho Nopperta 7:2 a mohl zaútočit na druhý titul z World Series of Darts v řadě.

Vítěz Nordic Darts Masters z minulého týdne začal finálový souboj lépe. Belgičan se rychle ujmul vedení 4:0 a v zápase na osm vítězných měl skvěle nakročeno k výhře. Když se do reklamní přestávky šlo za stavu 6:1, jen málokdo pochyboval o tom, kdo zvedne nad hlavu trofej.

Po pauze sice dokázal Nizozemec zkorigovat na 2:6, další dva legy putovaly za Van den Berghem a ten se tak stal suverénně šampionem Dutch Darts Masters. Belgičan získal titul naprosto zaslouženě, ve finále jeho průměr dosáhl skoro 105 bodů na tři šipky.

PDC bude nyní pokračovat turnajem European Tour číslo devět, který bude hostit Trier. Po sérii podniků Players Championship přijde na řadu další turnaj kategorie Major. V Blackpoolu se bude hrát velmi prestižní World Matchplay. Hrát se bude od 16. do 24. července.

Samotná série World Series bude pokračovat v srpnu třemi turnaji na jižní polokouli. V rozmezí patnácti dnů navštíví hvězdy PDC dvě města v Austrálii a jedno na Novém Zélandu.

Zdroj: PDC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.