Spojte se s námi


Hokej

Výplatu nemá, smlouvu ukončit nemůže. Přesto se Hrubec v KHL jako rukojmí necítí

Český reprezentační brankář Šimon Hrubec už má po sezoně. Zatímco loni dovedl Omsk až k zisku Gagarinova poháru, letos jeho tým skončil už ve čtvrtfinále. Na evropském kontinentu se o KHL ale po sportovní stránce příliš nemluvilo.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Český reprezentační brankář Šimon Hrubec už má po sezoně. Zatímco loni dovedl Omsk až k zisku Gagarinova poháru, letos jeho tým skončil už ve čtvrtfinále. Na evropském kontinentu se o KHL ale po sportovní stránce příliš nemluvilo. Fanoušky nejvíce zajímalo, kdy čeští legionáři z ruské soutěže utečou.

Od prvního výstřelu ruského tanku na Ukrajině, se stala KHL pro zbytek světa zbytečná a nepopulární soutěž. Velmi rychle se z druhé nejlepší ligy na světě pakovaly kluby Jokerit Helsinky a Dynamo Riga. 

Zanedlouho začali ligu opouštět i jednotliví hráči, přestože v KHL zrovna vypuklo play-off. Šlo především o hráče ze zámoří. Soutěž opustilo i několik hráčů z Finska. Češi ale zůstali, stejně jako brankář Šimon Hrubec.

Prekérní situace. Na jedné straně nějaké morální zásady k ruské federaci, na straně druhé komplikované smlouvy, ze kterých se nejde jen tak vyvléct. Navíc během play-off by k žádnému přátelskému odchodu asi ani nedošlo.

Někteří čeští hokejisté by nejspíš prchli rádi, ale finančně by to mohla být hodně drahá sranda. Žádnou kličku nenašla IIHF, ani agenti samotných hráčů. Otázka taky zůstává, jestli se IIHF skutečně snaží něco dělat. Pak je tady ještě druhá strana věci – ne všichni chtějí okamžitě sbalit kufry a letět domů.

Šimon Hrubec o této variantě sice taky přemýšlel, ale ze sportovního pohledu se rozhodl zůstat: „Nemohl jsem z Avandgardu odejít. Je to můj tým, všichni kluci mi věřili. Jak bych se jim pak mohl podívat do očí, kdybych odešel?” řekl český brankář v rozhovoru pro ruský web Championat.

Je pravda, že sport je svým způsobem samostatná kategorie. Ale taky je pravda, že se bavíme o KHL. Tedy o soutěži, která je svým způsobem Putinovo dítě. Soutěži, která pod jeho pevnou rukou vznikla, aby schovala do kapsy všechny ostatní soutěže v Evropě. 

Mnoho hlasů křičí, že jsou to sportovci a ti za válku nemůžou. Nemůžou, ale jelikož jsou to světoví sportovci, je jejich hlas velmi důležitý. Svým způsobem bude zajímavé sledovat, kdo a jak konkrétně přistoupí k výhledu na další sezonu.

Nejsme rukojmí KHL. Ale situace byla složitá. Co se smluv týče, když se na ně podíváte, tak podle nich nemáte možnost odejít. V klubu na mě žádný tlak nebyl, ale tlačili na mě v České republice. Já mám ale smlouvu i na příští rok. Kdybych odešel, musel bych platit pokutu. Bylo mnoho důvodů, proč jsem nemohl odejít,“ hovořil Hrubec pro ruský server.

Co hráč, to názor. Jsou hráči, kteří okamžitě po vypuknutí války vyhlíží možnost útěku. Pak jsou ti, kteří si nechávají zadní vrátka otevřená. I přesto, že si Šimon Hrubec nemohl po konci sezony vybrat z banky výplatu a nemůže přijít do kanceláře s prosbou o rozvázání smlouvy, říká, že se určitě necítí jako rukojmí.

Zcela rozhodující bude však jeho postoj v následujících týdnech či měsících: „Nikdo neví, co se stane v příští sezoně, zda budou v KHL vůbec legionáři hrát, nebo ne. Zatím nemůžu nic říct, čekám, co se bude dít dál, stejně jako zbytek ligy.“

Rozhodně se ani po konci sezony nevyslovil (do ruských, ale ani do českých médií), že jeho nejbližší cíl je z komunistické země nadobro prchnout. Stejně tak můžeme částečně brát v potaz, že tento rozhovor byl pro ruský web, kde se mohl Hrubec držet trochu zpátky.

Z mého osobního pohledu není vůbec důležité, jak bude KHL v budoucnu vypadat. Jednou je to liga podporovaná Vladimirem Putinem a navždy bude pro mě poskvrněna krvavými stopami. Dobrovolné setrvání je svým způsobem nepřímá podpora ruské agrese.

Jedna věc je totiž snaha o odchod i přes uzavřenou smlouvu, druhá věc je ale nepochopitelné taktické vyčkávají s prázdnou frází: „Uvidíme, co bude”. V tomto případě se částečně cení i snaha, kterou ale někteří viditelně nemají.

Zdroj: Championat.ru

Reklama

Hokej

Slavia nabízí vstup zdarma! Klub se omlouvá za katastrofální začátek sezóny. Nejsme spokojeni, zní z úst majitelů

Hokejová Slavia nabízí všem fanouškům, kteří přijdou v sobotu do Edenu na zápas proti Zlínu v klubových barvách vstup zdarma. Vedení pražského klubu tím reaguje na vskutku katastrofální vstup do nové sezóny, tímto způsobem se chce svým fanouškům omluvit.

Publikováno

dne

Hokejová Slavia nabízí všem fanouškům, kteří přijdou v sobotu do Edenu na zápas proti Zlínu v klubových barvách vstup zdarma. Vedení pražského klubu tím reaguje na vskutku katastrofální vstup do nové sezóny, tímto způsobem se chce svým fanouškům omluvit.

HC Slavia Praha vstoupila 13. září utkáním proti Litoměřicím do nového ročníku Chance ligy. Domácí utkání ale nezvládla a prohrála 3:5.

A naprosto stejně, tedy prohrou, vlastně skončily i další čtyři zápasy. Ve Vsetíně Slavia prohrála 4:7, doma proti Přerovu ve třetím kole vybojovala aspoň bod za prohru 1:2 po prodloužení. Čtvrté kolo odehráli hokejisté Slavie na ledě ostravské Poruby, načež z toho nakonec byla prohra 3:4.

Páté kolo pražský celek rovněž nezvládl, Sokolovu v Edenu podlehl 1:4. Slavia zvítězila až v posledním šestém kole, když na ledě B-týmu Pardubic vstřelila dva góly a neinkasovala žádný. Mezi střelce se zapsali Tomáš Knotek a Robin Všetečka.

Po šesti kolech probíhajícího ročníku Chance ligy se tedy Slavia se ziskem čtyř bodů nachází až na samém dně ligové tabulky.

Na nadcházející zápas proti Zlínu tak chystá vedení klubu speciální akci. Pro všechny fanoušky, kteří do Edenu zavítají v klubových symbolech, je připraven vstup zdarma. V praxi to proběhne tak, že příznivci Slavie pouze přijdou ke vstupu na stadion a obdrží vstupenku na daná místa.

„Nejsme spokojeni s tím, jak se na začátku sezony náš tým prezentuje, a chceme se za vedení tímto krokem omluvit a revanšovat fanouškům, kteří nás podporují,“ uvádí majitelé klubu Standa Tichý a Jiří Vlasák na klubovém webu.

„Věříme, že i přes dosavadní výsledky, nebo možná právě proto, nás přijdou podpořit v sobotním zápase,“ stojí také v prohlášení představitelů Slavie.

Zdroj: HC Slavia Praha, Chance liga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Potvrzeno! Vladimír Růžička skončil na střídačce Ústí nad Labem a míří za prvním zahraničním angažmá

Vladimír Růžička definitivně skončil jako hlavní kouč Ústí nad Labem a už podepsal kontrakt se Slovanem Bratislava. Pro úspěšného českého kouče se bude jednat o první zahraniční angažmá, Ústí naopak oznámilo příchod nového trenéra.

Publikováno

dne

Vladimír Růžička definitivně skončil jako hlavní kouč Ústí nad Labem a už podepsal kontrakt se Slovanem Bratislava. Pro úspěšného českého kouče se bude jednat o první zahraniční angažmá, Ústí naopak oznámilo příchod nového trenéra.

To, o čem se spekulovalo, je již definitivně potvrzeno. Vladimír Růžička vydržel u kormidla Slovanu Ústí nad Labem pouze dva mistrovské zápasy.

Klub už to oficiálně potvrdil na svém webu, když oznámil příchod nového trenéra. Tím se stává Jiří Merta, jenž doposud trénoval především mládežnické týmy.

Ještě v dávnějších dobách, kdy byl Slovan pravidelným a silným účastníkem první ligy, však Merta stál na jeho střídačce coby asistent trenéra.

„Ve Slovanu působím už 26. sezonu, neváhal jsem ani chvilku, protože mám ke klubu kladný vztah a přeji si klubu pomoct,“ řekla Merta v rozhovoru pro už výše zmíněný klubový web. Pozitivně se na jeho adresu vyjádřil jednatel klubu Miroslav Kanis.

„Jiří Merta je trenér na správném místě. S Jirkou se dlouhodobě známe a spolupracovali jsme spolu již v minulosti. Budeme se určitě snažit, aby vzájemná spolupráce byla ve prospěch A týmu a tak jako Jirka věřím, že mužstvo bude předvádět dobré výkony Slovanu.“

Růžička na Slovensko?

Co se pak Vladimíra Růžičky týče, ten měl podle posledních zpráv zamířit na Slovensko, konkrétně do Slovanu Bratislava.

A to je nyní také potvrzeno. Jak už na sociální síti X prostřednictvím svého účtu přibližuje reportér Zdeněk Janda, slavný český kouč už se slovenským klubem podepsal smlouvu, zatím pouze do konce této sezóny.

Slovan totiž hledal ideálního trenéra, který klub vytáhne z hrozivého začátku této sezóny (čtyři body na kontě po čtyřech zápasech).

Klub už to navíc v posledních několika desítkách minut na svém webu oficiálně potvrdil. Pro úspěšného českého kouče je to tedy první zahraniční angažmá. A pro bratislavský Slovan byl po ukončení spolupráce s předchozím koučem Jánom Pardavým jasnou volbou číslo 1.

„V osobě Vladimíra Růžičky přichází do Slovanu jedna z největších hráčských i trenérských osobností československého a českého hokeje,“ uvedl slovenský klub.

Zdroj: Slovan Ústí nad Labem, HC Slovan Bratislava, Zdeněk Janda – Twitter / X

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Talent Galvas míří z Olomouce do Liberce! Co o velké české naději pro draft do NHL řekl trenér Pešán?

Opustil Olomouc a zamířil do Liberce. Bílí Tygři přivítali ve svém kádru velmi nadějného a talentovaného obránce Tomáše Galvase. Extraligový klub to oficiálně potvrdil na svém klubovém webu.

Publikováno

dne

Opustil Olomouc a zamířil do Liberce. Bílí Tygři přivítali ve svém kádru velmi nadějného a talentovaného obránce Tomáše Galvase. Extraligový klub to oficiálně potvrdil na svém klubovém webu.

Už v patnácti letech dostal šanci na angažmá v juniorské extralize. V minulé sezóně jej Olomouc nejprve nasadila do týmu kategorie U17, kde ve 20 zápasech nasbíral 26 kanadských bodů (5+21).

V té stejné sezóně si zahrál také za olomouckou dvacítku, kde přidal dalších čtyřiadvacet startů.

Výsledkem bylo jedenáct bodů jeden gól a deset asistencí. No a aby toho progresu nebylo málo, Tomáš Galvas stihl i šest startů za seniorský extraligový tým.

Jestli je tedy teprve sedmnáctiletý bek považován za talentovaného hokejistu? Samozřejmě, a nejen to! Galvas je také velkou českou nadějí pro draft do NHL v roce 2024.

A jak píší Bílí Tygři na klubovém webu, ve svých sedmnácti letech má za sebou už více jak 30 startů v mládežnických reprezentacích a v letošní sezoně zaznamenal bod na zápas v sedmi odehraných utkáních juniorské extraligy.

Není tak divu, že Liberec neváhal a do svého kádru, tentokrát z Olomouce, přivedl další velice zajímavé jméno. Galvas pod Ještědem podepsal smlouvu na dva roky.

„Tomáš je velmi perspektivní mladý obránce, který doplní naši mladou obrannou dvojici Kubu Dvořáka s Adamem Králem,“ uvedl Filip Pešán na adresu nové posily, rovněž na klubovém webu.

„Uděláme všechno pro to, abychom mu pomohli k co nejlepšímu umístění na draftu a aby odehrál co nejvíce dobrých minut v našem A-týmu,“ dodal hlavní trenér Bílých Tygrů.

Zdroj: Tipsport Extraliga, Bílí Tygři Liberec

Pokračovat ve čtení

Bonusy na sázení

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oblíbené