Spojte se s námi


Bojové sporty

Výplata za zápas? Procházka potvrdil spekulace Ondřeje Novotného o tom, že si vydělal mnohem více, než se tvrdilo

Peníze zajímají lidstvo odjakživa a dnes to rozhodně není jinak. Ve sportu se řeší neustále a nyní třeba v souvislosti s Jiřím Procházkou, který oslavil na turnaji UFC 300 výhru nad Aleksandarem Rakicem. Ondřej Novotný zmínil, že si podle něj BJP vydělal mnohem více než se uvádí a český samuraj to nyní potvrdil.

Publikováno

dne

Peníze zajímají lidstvo odjakživa a dnes to rozhodně není jinak. Ve sportu se řeší neustále a nyní třeba v souvislosti s Jiřím Procházkou, který oslavil na turnaji UFC 300 výhru nad Aleksandarem Rakicem. Ondřej Novotný zmínil, že si podle něj BJP vydělal mnohem více, než se uvádí, a český samuraj to nyní potvrdil.

Jiří Procházka je součástí bohaté historie UFC a v organizaci za 5 zápasů udělal už pořádnou práci. Stal se šampionem a i když o pás přišel, startoval na výročním turnaji UFC 300, který jeho kvality potvrdil. Procházka zdolal Rakušana Aleksandara Rakice a díky tomu se dočkal výjimečného bonusu 300 tisíc dolarů.

V minulosti se přitom dávalo 50, ale výjimečný turnaj si žádá výjimečnou odměnu. Procházka získal bezmála sedm milionů korun a později se začalo řešit i to, kolik si vlastně vydělal za zápas bez bonusu. Na internetu začalo kolovat číslo 200 tisíc dolarů, což je bezmála 5 milionů korun.

S tímto číslem ale nesouhlasil Ondřej Novotný, který má na scéně nemalý přehled. A podle něj to klidně mohlo být dvakrát tolik, tedy 400 tisíc dolarů za zápas.

„Výplatu má určitě větší. To je ho**o. Výplatu má stoprocentně double bych řekl. Pak jsou ty odhady úplně na ho**o. To rovnou můžeš zapomenout. Alespoň bych to řekl já pode toho, co slýchám od různých manažerů,“ řekl Novotný v MMA Letem světem, kde hodnotil uplynulý výroční turnaj UFC 300 i Procházkův výkon.

Procházka reaguje

Procházku si Novotný následně do svého pořadu pozval a zápas s ním probíral. A nebyl by to Novotný, aby se Procházky nezkusil na peníze zeptat, i když moc dobře ví, že to kvůli smlouvě prozrazovat nemůže.

„Ještě jednu otázku na peníze se chci zeptat. Klidně mě s tím pošli do prdele, ale zajímá mě to, tak se zeptám. Spekuluje se, že ten bonus 300 000 byl větší než tvoje výplata, která podle některých má být 200 000. Já si myslím, že to tak není. Jsem já špatně, nebo?“ řekl Novotný. 

„Jsi dobře. Nebudu asi říkat konkrétně, ale mám dobrého manažera, takže mi vyjednal dobrou smlouvu. Už před zápasem jsem podepisoval novou smlouvu,“ reagoval Procházka.

Zdroj: MMA Letem světem, MMA Shorties

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.