Spojte se s námi


Tenis

Vypadni! řval na svého bratra Djokovič. Pak vyhrál svůj 92. titul v kariéře

Novak Djokovič se po roce vrátil do Austrálie a tentokrát mu nikdo v cestě na Australian Open nebrání. Před samotným grandslamem se příjemně naladil na turnaji v Adelaide, kde získal svůj 92. titul na okruhu ATP.

Publikováno

dne

Novak Djokovič se po roce vrátil do Austrálie a tentokrát mu nikdo v cestě na Australian Open nebrání. Před samotným grandslamem se příjemně naladil na turnaji v Adelaide, kde získal svůj 92. titul na okruhu ATP. Mnohé ale překvapilo chování bývalé světové jedničky ve finále proti Američanovi Kordovi.

Nebyl ale pro něj vůbec jednoduchý turnaj. Na cestě za prvenstvím musel zvládnout několik velmi těžkých zápasů.

Ve finále ho čekal souboj se synem slavného českého tenisty Petra Kordy, Sebastianem. Ten pomalu navazuje na odkaz svého otce a v žebříčku ATP je na krásném 31. místě.

A v zápase začal mnohem lépe mladý Američan. V prvním setu měl totiž už tři setboly v desátém gemu. To ale ještě Djokovič ustál. Nezvládl ale velmi náročný tiebreak, který Korda rozhodl až desátým bodem.

To Srba velmi rozladilo a začal divoce gestikulovat směrem na tribunu. Italsky přitom řval „Vypadni“ a skutečně, dva z pěti lidí v hráčské loži opustilo svá místa.

Jednalo se o bratra Djokoviče, Marka a po chvíli loži opustili také dva agenti slavného Srba. Paradoxně ale velký vztek nakonec pomohl vítězi posledního Turnaje mistrů.

Ve druhém setu sice znovu čelil jednomu setbolu z rakety Kordy, nicméně ten odvrátil a nastartoval se k obratu celého zápasu. Nejprve zvládl tiebreak ve druhé sadě a v posledním setu využil zaváhání soupeře v desátém gemu.

Djokovič tak zvítězil po setech 6-7(8), 7-6(3) a 6-4 a mohl slavit svůj 92. titul na okruhu ATP. Vyrovnal se tak Rafaelu Nadalovi a v počtu triumfů má před sebou už jen taková jména jako Ivan Lendl (94), Roger Federer (103) nebo Jimmy Connors(109).

V pozápasové řeči se snažil mírnit svoji zuřivost po prvním setu. „Chtěl bych poděkovat mému týmu za to, jak mě zvládají, jak mě tolerují v dobrých i špatných časech,“ řekl Djokovič.

„Cením si toho, že tu se mnou jsou. Je tu i můj bratr Marko. Nevídám ho tak často a vážím si toho, že sem přijel. Mám tě rád,“ pokračoval na adresu bratra

Srbský fenomén se tak pomalu může připravovat na Austalian Open, kde bude bojovat o svůj desátý triumf na tomto grandslamu. Poslední tři ročníky, kterých se účastnil, navíc vyhrál.

Zdroje: ATP, sport.cz, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.