Spojte se s námi


Hokej

Výhružky smrti a poničený autobus, finále Chance ligy doprovází spousta nepříjemností

Finále hokejové Chance ligy proti sobě přivedlo rivaly ze Vsetína a Zlína, tudíž se od této série očekávala spousta vypjatých okamžiků. Ovšem to, co nastalo nyní, překračuje všechny meze. Zlínští fanoušci vyhrožují vsetínskému brankáři smrtí, naopak ti vsetínští poničili autobus svého rivala. Oba kluby žádají všechny o uklidnění.

Publikováno

dne

Finále hokejové Chance ligy proti sobě přivedlo rivaly ze Vsetína a Zlína, tudíž se od této série očekávala spousta vypjatých okamžiků. Ovšem to, co nastalo nyní, překračuje všechny meze. Zlínští fanoušci vyhrožují vsetínskému brankáři smrtí, naopak ti vsetínští poničili autobus svého rivala. Oba kluby žádají všechny o uklidnění.

První duel mezi rivaly skončil vítězstvím domácího Vsetína, který Berany ze Zlína porazil 4:3 po prodloužení. Kromě hokeje se už během utkání řešilo několik výtržností mezi fanoušky. Vše pokračovalo i po zápase.

Fanoušci Vsetína poničili zlínský autobus

Během utkání na fanoušky dohlíželo několik desítek mužů v uniformách, kteří měli na starost pořádek a bezpečnost na stadionu. Přítomnost těchto pánů ovšem fanoušky nezastrašila. V průběhu utkání došlo k několika šarvátkám, u nichž musela ochranka zasahovat.

Konflikty pokračovaly i po zápase před stadionem. K těmto potyčkám přispěchala na pomoc i policie, která se nezdráhala použít donucovací prostředky, aby situaci mezi fanoušky uklidnila.

Po uklidnění situace hostující podporovatelé nasedli do svého autobusu, ale bezproblémového odjezdu se nedočkali. Našlo se několik domácích hříšníků, kteří autobus napadli. Házeli po něm kameny a poničili jej.

Policie tedy musela znovu zasahovat. Tentokrát situaci neřešila pouhým uklidněním, ale rovnou devět hříšníků zadržela.

Brankáři Vošvrdovi zlínští vyhrožují smrtí

Celou finálovou sérii přiostřuje i chování fanoušků Zlína na sociálních sítí. Ti si jako svou oběť zvolili vsetínského brankáře Tomáše Vošvrdu. Vyhrožují mu, že jej i celou jeho rodinu vyvraždí.

Výhružky gólmanovi začaly chodit do zpráv už během třetí třetiny úvodního zápasu, kdy došlo k incidentu právě mezi brankářem a zlínským Pavlem Sedláčkem. Tento útočník totiž tvrdě narazil jednoho svého protihráče na hrazení.

Tomáš Vošvrda se ujal role mstitele a vyjel proti Sedláčkovi, se kterým si důrazně promluvil. Svému sokovi sevřel hlavu lapačkou a oba hráče od sebe museli odtrhnout sudí. Zlínský útočník se klidil za hrubý faul předčasně do kabin, zatímco domácí brankář vyvázl bez trestu.

Ten ovšem přišel v podání fanoušků, kteří mu tento incident nejspíš neodpustili. Začaly se rojit zprávy, ve kterých jemu i jeho rodině vyhrožují smrtí.

Vše řeší policie, kluby žádají fanoušky o zklidnění

Kromě pozápasových výtržností tedy policie České republiky řeší i vyhrožování fanoušků vsetínskému brankáři. Do řešení celé situace se vložily i oba kluby hrající finále Chance ligy.

„Chápu, že to je derby, ale vše musí mít hranice. Tímto bych chtěl vyzvat zlínské fanoušky, aby zanechali provokací a vrátili se k povzbuzování našeho klubu. A zároveň důrazně vyzývám, aby nedošlo ke snaze pomstít se vsetínským fanouškům za včerejší nepříjemný incident,“ uvedl Robert Hamrla, generální manažer klubu PSG Berani Zlín.

Na Hamrlu navázal i vsetínský výkonný manažer Filip Bazala: „Je potřeba zklidnit situaci. Finále se Zlínem doprovází silné emoce z obou stran, ty ale nesmí překročit únosnou míru. Valašský svátek hokeje se musí rozhodnout na ledě. Mrzí nás, že se do sportovní rivality připletly věci, které s hokejem nemají nic společného.“

Vsetín zatím vede ve finálové sérii 1:0, ale krásu hokeje zastínily nepříjemnosti, které se odehrály mimo led. Snad dojde ke zklidnění mezi všemi a finále se bude nadále hrát bez obtíží. Vítěz série následně vyzve Rytíře Kladno, se kterými se utká o působení v Tipsport extralize.

Zdroj: Twitter, Valašský deník, Sport.cz, PSG Berani Zlín, VHK Robe Vsetín

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.