Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Výborná obrana v čele se Schmeichelem a gól Poulsena zajistily Dánsku velmi důležité tři body

Publikováno

dne

Ve skupině C se proti sobě postavily týmy Dánska a Peru. V utkání byli mírně lepší hráči Peru, přesto se z vítězství radoval jejich soupeř ze severu Evropy. O jediný gól se postaral z rychlého protiútoku Yussuf Poulsen.

Do utkání vstoupil aktivněji tým z Jižní Ameriky, který hned od úvodních minut začal zasypávat Kaspera Schmeichela velkým počtem střel, avšak tvrdá střela Trauca, ani technický pokus Carilla dánskému gólmanovi výraznější problémy nenadělaly. Naopak tým ze severu Evropy se přes obranu soupeře snažil dostat konstruktivní rozehrávkou, což se mu ale moc nedařilo, jelikož obrana Peru fungovala dobře.

V souboji mezi Farfánem a Kvistem, po kterém musel být dánský fotbalista následně odnesen na nosítkách, se do hry dostal Lasse Schöne, jenž hned po třech minutách pobytu na hřišti prověřil tvrdou střelou gólmana Gallese. Ve 44. minutě došlo ve vápně k souboji mezi Cuevou a Poulsenem a rozhodčí po konzultaci s videem nařídil penaltu ve prospěch Peru. K exekuci se postavil sám faulovaný Cueva, ale situaci neustál a vysoko přestřelil.

I ve druhém poločase probíhala bitva o důležitý úvodní gól a mohli ho vstřelit fotbalisté Peru, jenže po výborné akci Cuevy se nedokázali dohodnout Flores s Carillem, takže z akce opět nic nebylo. V 59. minutě Sisto vyslal Eriksena do brejku tři na dva, který Eriksen vyřešil přihrávkou na Poulsena, jenž v tváří v tvář brankáři zvolil střelu k bližší tyči a poslal Dány do vedení 1:0.

Po vstřeleném gólu se Dánové více stáhli a bylo to na fotbalistech Peru, aby se pokusili alespoň o vyrovnání. Blízko k němu měl Guerrero, jenž po dvou minutách na hřišti poslal hlavičku pouze do rukavic Schmeichela. Peruánský útočník se dostal i do další šance, jeho elegantnímu pokusu patičkou chybělo pár centimetrů. Do největší šance na vyrovnání se vřítil Farfán, jeho střelu ale Schmeichel výborně vyrazil pravou nohou.

Snaha o vyrovnání logicky znamenala otevírání zadních vrátek, do kterých vklouzl Eriksen, ale vylámal si zuby na Galessovi. Promarněná šance ho nicméně mrzet nemusela, Dánové si totiž zbývající minuty pohlídali a udrželi nejtěsnější možné vedení 1:0.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.