Vrba oslavil 250. ligové utkání výhrou. Co řekl po zápase a jaká je situace na hrotu útoku?

Třetí výhra ale první čisté konto. Po dvou divokých úvodních zápasech si Sparta pod Vrbovým vedením došla pro vítězství tentokrát v klidu. Hlavní kouč tím tak velice pěkně oslavil jubileum. “Výsledek i výkon mě potěšily,” komentoval duel se Zlínem.

Zdroj: AC Sparta Praha

Poprvé si roli hlavního kouče vyzkoušel v roce 2003 na pět zápasů v Baníku Ostrava. Po téměř osmnácti letech, legendárním tažením s Plzní a několika zahraničních angažmá v sobotu odřídil z lavičky Pavel Vrba 250. ligový zápas.

Jubileum oslavil třetí výhrou ve třetím zápase se Spartou. Ve Zlíně navíc po pěti inkasovaných brankách z předchozích duelů Sparta konečně udržela i čisté konto. Zvítězila sebevědomě 3:0.

“V těch předchozích utkáních jsme pouštěli soupeře do šancí a snaha dominovat byla někdy na úkor dobrého postavení v defenzivě a soupeř nás za to trestal. Tentokrát bylo to postavení správné,” řekl Vrba po zápase.

S výkonem svých svěřenců byl spokojen, i přesto ale podle něj mohl být ještě o něco lepší: “Je pravda, že v druhém poločase jsme mohli být v některých situacích aktivnější a mohli jsme to dotáhnout do nějakých dalších nebezpečných útoků. To se nám ve druhém poločase nedařilo tak, jako v tom prvním.”

Do zápasu přitom nemohlo nastoupit hned devět hráčů. “Naštěstí pro mě má Sparta dostatečně široký a kvalitní kádr. Proto i tak velký počet absencí nám umožňuje dát prostor dalším hráčům, kteří kvalitu mají a k vítězství nám pomohli,” prohlásil Vrba.

A jak okomentoval situaci na hrotu útoku, kde před nejlepším střelcem Julišem dostává nově prostor Libor Kozák? “Nikdo není prvním hráčem na žádném postu ve Spartě. Jsou to všechno kvalitní hráči. Všichni bojují o své místo.”

Zdroj: Sparta.cz