Živé výsledky
  • CAM
    CAM
    BAH
    BAH
  • TBI
    TBI
    SLO
    SLO
  • ARA
    ARA
    SHR
    SHR
  • SAB
    SAB
    KUP
    KUP
  • MJA
    MJA
    LRI
    LRI
  • GOT
    GOT
    LEV
    LEV
  • AGF
    AGF
    POZ
    POZ
  • FLO
    FLO
    DRT
    DRT
  • FEN
    FEN
    ZAB
    ZAB
  • THU
    THU
    DIN
    DIN
  • BIS
    BIS
    GYO
    GYO
  • STU
    STU
    HEA
    HEA
  • KLA
    KLA
    ZAL
    ZAL
  • Vik
    Vik
    HAP
    HAP
  • LAR
    LAR
    CRV
    CRV
  • NEF
    NEF
    BUD
    BUD
  • ATH
    ATH
    ZFK
    ZFK
  • GLT
    GLT
    RIG
    RIG
  • KLA
    KLA
    Lud
    Lud
  • MIT
    MIT
    Zim
    Zim

Vladimír Sobotka mění dres. Po konci ve Spartě posiluje Pardubice

Vladimír Sobotka mění dres. Po konci ve Spartě posiluje Pardubice
Foto: Lukáš Filipec, HC Oceláři Třinec

Pardubice oznámiliy příchod nového hráče. Do Dynama míří Vladimír Sobotka, který přichází jako volný hráč z pražské Sparty. Prodloužení smlouvy mu v Praze nebylo nabídnuto a tak se tento špičkový centr se zkušenostmi ze zámořské NHL, KHL či švýcarské National League rozhodl pro novou výzvu právě ve východočeském klubu.

  • Pardubice získaly zkušeného centra
  • Nedůstojný konec s pražskou legendou
  • Najde Sparta za Sobotku náhradu?

Nová výzva v extralize

Po téměř pěti sezónách se bývalý sparťanský kapitán stěhuje, a to konkrétně do Pardubic. Tam byl oznámen jako nová posila. Dynamo tak získává nejen skvělého lídra, ale i zkušenosti, které stihl nasbírat ve svých startech v zahraničí.

Sobotka po příchodu k „Perníkářům“ řekl, že ho nejvíce zajímaly vysoké ambice. Kromě toho se ve stejném dresu znovu potká s loňským mistrem světa Romanem Červenkou, se kterým hrál extraligu za Slavii a za švýcarský Rapperswill.

Cenné zkušenosti pro Dynamo

Sedmatřicetiletý útočník přinese na východ ty nejcennější zkušenosti. V NHL stihl odehrát 599 zápasů a to hned ve třech týmech: Boston Bruins, St. Louis Blues a Buffalo Sabres. Strávil také tři roky v KHL, konkrétně v Omsku a poté zamířil do Švýcarska, kde zakončil své působení v zahraničí.

V Extralize pak stihl oblékat dresy dvou týmů. Svoji kariéru odstartoval ve Slavii, odkud byl draftován jako 106. hráč do Bostonu. Jeho druhým klubem v Extralize byla Sparta, kde odehrál 251 zápasů. Během nich si stihl připsat 64 branek a 114 asistencí. Ve Spartě však letos skončil.

Zklamání Vladimíra Sobotky

„Sob“ letos stihl nastoupit celkem do 50 zápasů. V nich si připsal 12 gólů a na dalších 19 přihrál. To bylo ve Spartě ovšem vše. Vypršela mu smlouva a další smlouvu mu vedení překvapivě nenabídlo. Samotný hráč určitě neskrýval zklamání nad rozhodnutím.

Na svém Instagramu pro fanoušky napsal: „Respektuji rozhodnutí vedení, mají na něj samozřejmě právo. Ale netajím, že mě to mrzí. Po pěti letech jsem doufal v jiné jednání – možná osobnější, důstojnější.“  Sobotka se tak se Spartou po pěti sezonách loučí a zklamání je značně nejen na straně hráče, ale i fanoušků.

Najde Sparta náhradu?

Sparta letos dělají radikální změny v kádru, která souvisí s dlouhým čekáním na vytoužený titul. Ten naposledy slavila v sezoně 2006/07, a proto není překvapivé, že sáhla k výraznějším změnám.

Je ale Sobotka nahraditelný? Pražský celek nepřišel pouze o útočníka, ale také o svého kapitána. Ještě před oficiálním podpisem Sobotky v Pardubicích oznámila Sparta příchod kanadského centra Shorea.

Ten přestupuje z NHL, kde strávil posledních 10 sezón. Bude však tento třicetiletý Kanaďan ideální náhradou? Shore má před sebou velice těžký úkol.

Zdroj: Autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Proč kývnul na méně? Connor Bedard promluvil o nové smlouvě v Chicagu i zranění

Proč kývnul na méně? Connor Bedard promluvil o nové smlouvě v Chicagu i zranění

Kde sledovat sport živě: Televizní práva sportovních přenosů v ČR

Kde sledovat sport živě: Televizní práva sportovních přenosů v ČR

Hokejová válka graduje: Výkonný výbor schválil druholigovou licenci pro SK Prostějov 1913

Hokejová válka graduje: Výkonný výbor schválil druholigovou licenci pro SK Prostějov 1913

Kopřivničtí hokejisté mají před ledem. Kádr posílil Tomáš Franek

Kopřivničtí hokejisté mají před ledem. Kádr posílil Tomáš Franek

Radko Gudas podepsal šestiletý kontrakt s Floridou. Novinku oznámila dcera Týnka

Radko Gudas podepsal šestiletý kontrakt s Floridou. Novinku oznámila dcera Týnka