Vklady a výběry u sázkových kanceláří: Přehled peněžních převodů

Nikoho zřejmě nepřekvapí fakt, že u sázení jsou nejpoužívanějšími metodami online plateb platební karty (např. VISA či MasterCard) a bankovní převody. Dalšími možnostmi jsou ale také ePlatby nebo internetové peněženky jako třeba PayPal či Skrill. Platby však lze provádět i přes předplacené karty nebo platební metodou Western Union. Jaké existují možnosti a co která znamená?

Vklady a výběry u sázkových kanceláří

Při vkladech peněz na účet u sázkové kanceláře není nic složitého. Naopak. Navíc většinou převod financí trvá pár vteřin. Především přes platební kartu anebo internetovou peněženku je to hračka. Nicméně při převodech přes platební kartu je převod většinou zpoplatněn. Poněkud složitější je bankovní převod, ale ani u toho se není čeho bát. Je však nutné dbát na to, abychom do platebního příkazu zadali všechny údaje správně. Hlavní nevýhodou pak je doba, za kterou tato transakce proběhne. Většinou jsou to dva dny.

Budete-li naopak finance ze sázkové kanceláře vybírat, počítejte s tím, že po vás bude vyžadováno ověření totožnosti. Nejčastěji se totožnost ověřuje přes občanský či řidičský průkaz, avšak použity mohou být i bankovní výpisy či účty za elektřinu. Nicméně nesmí být starší než 3 měsíce. Dané dokumenty naskenujete a pošlete sázkové kanceláři na email. Je nutné, aby bankovní účty, platební karty a internetové peněženky byly psány na vaše jméno.

Platební metody

Platební karty (VISA, MasterCard, VISA Electron, Maestro, AMEX, Diners Club)

Jedná se o nejvyužívanější metodu. Výhodou je jednoduchost, rychlost a také fakt, že někdy lze převádět finance bez poplatků. Pokud už poplatek je nutné platit, většinou se pohybuje v rozmezí 1,5 – 3 % vkládané částky. Nejvíce akceptovanou kartou napříč internetem je embosovaná VISA, s níž lze platit prakticky kdekoliv na světě. Máte-li MasterCard, můžete finance na účet u sázkové kanceláře vkládat, ale nemůžete vybírat. Problém pak musíte řešit například převodem na bankovní účet.

Existuje také platební karta VISA Electron. Ta není příliš použitelná při platbách do zahraničí, jelikož s ní bývají problémy. Obecně je pak problémem vkladů přes kreditní a debetní karty, že sázkové kanceláře vyžadují zaslání skenů karet. Je-li to po vás požadováno, doporučuje se začernění některých údajů, aby karta nemohla být zneužita.

Budete-li chtít vybírat peníze přes některou z karet, počítejte s délkou trvání v rozmezí 2 až 5 dní. Záleží, u jaké kanceláře sázíte a v jakém státě byla karta vydána.

Internetové peněženky

Skrill (Moneybookers)

Tato internetová peněženka patří mezi nejpoužívanější a nejlépe recenzované v Evropě. Abyste ji mohli využít, stačí vám pouze emailová adresa. Jedinou nutností je poslání peněz z bankovního účtu na účet Skrill bankovním převodem, který je zdarma, a pak už jen posíláte finance, kam se vám zachce. Jedná se o jednoduchou, rychlou, bezpečnou a bezplatnou metodu.

Výhodou může být i rychlost výběru. Sázkové kanceláře sice uvádějí, že to trvá několik dní, občas ale peníze dorazí i během několika hodin. Výběry pak jsou bez poplatků, ovšem převod financí ze Skrill na váš bankovní účet či platební kartu se bez malého poplatku neobejde.

NETELLER

Jedná se o největšího konkurenta internetové peněženky Skrill. Fungují vesměs na stejném principu. Nicméně Neteller si účtuje mnohem vyšší poplatky a nevýhodou je také absence češtiny. Klienti pak musí podstoupit vícenásobné ověření totožnosti, ať už chtějí peníze posílat či vybírat.

PayPal

Další z internetových peněženek. Umožňuje přesuny peněz mezi účty PayPalu, jsou-li identifikovány emailovými adresami. Každý z účtů je propojen s jednou nebo více platebními kartami, ty musí mít povolení provádět internetové platby. Nemusí však být embosované. Nutno pak podotknout, že PayPal neumožňuje občanům České republiky převádět finance na účty u sázkových kanceláří.

Bankovní převod (Bank Wire, Bank Transfer)

Bankovní převody jsou vhodné, nejste-li vlastníkem kreditní či debetní karty, případně nevěříte-li internetovým peněženkám. Své finance pošlete přímo sázkové kanceláři a nemají se kde ztratit. Je však třeba počítat s tím, že se to maličko protáhne a peníze se nepošlou ihned. Bankovní převod provedete podáním příkazu k úhradě v bance, využít lze i internet banking. Nesmíte zapomenout zadat či poplést variabilní symbol.

Existuje hned několik druhů bankovních převodů:

  • Tuzemský bankovní převod – jak již název napovídá, tak daný převod slouží k rychlému a snadnému převodu financí mezi účty vedenými v České republice, trvá 1-2 pracovní dny
  • Zahraniční bankovní převody – trvají 3-4 pracovní dny
  • Zrychlené bankovní převody (Fast Bank Transfer) – hlavně u zahraničních sázkových kanceláří, které spolupracují s třetí stranou, převod trvá 1-3 pracovní dny

Online bankovnictví (ePlatby či Instant Banking) vám pro změnu umožní zaslat finance na účet sázkové kanceláře okamžitě. Některé z kanceláří totiž používají platební metodu ComGate zastřešující všechny ePlatby pro banky v České republice.

Vybíráme-li peníze bankovním převodem, počkáme si 2-10 pracovních dní.

Další platební metody

Předplacené karty

Patří sem například Paysafecard. Umožňuje platit online rychle, snadno a bezpečně. Zakoupíte je na webové stránce paysafecard.com, Při internetové platbě pomocí těchto karet zadáváte několikamístný PIN. Ten vždy najdete na předplacené kartě. Obrovskou výhodou jest výše zmíněná bezpečnost. Není totiž třeba zadávat osobní ani bankovní údaje.

Western Union

S pomocí Western Union můžete poslat peníze online nebo z poboček po celé České republice i po celém světě. Při platbě je nutné vyplnit příslušný tiskopis a předat jej s financemi a poplatkem zaměstnancům na pobočce. Jedná se o málo rozšířenou metodu plateb u sázkových kanceláří.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Problém na trase Slavia-Liberec? Od sezony 2021/22 má dojít k regulaci hostování

Obchody mezi Slavií a Libercem se v posledních letech staly tradicí a jakousi normou. V právě probíhajícím přestupovém období už to ale...

Fortuna liga zná svůj rozpis! V prvním kole bude Zbrojovka hostit Spartu, Zlín v derby přivítá Slovácko

Je rozlosováno! Fortuna liga zná svůj plán pro novou sezonu. Fanoušci se můžou těšit na 34 ligových kol. Start soutěže je stanoven...

Konec Nedvěda v Juventusu? Majitel je nespokojen a plánuje čistku

Blíží se konec Pavla Nedvěda v nejlepším italském celku? Dle italských webů se jeví tato varianta velmi pravděpodobně. Majitel je nespokojen se...