Spojte se s námi


Hokej

Vítkovice už mají nové trenéry, Šimíček zatím však mlží. Ridera chce být příští sezonu silnější

Loni válec, letos bída. Tak by se dalo označit vystřízlivění loňských hokejových Vítkovic, jež sahaly po finále Tipsport Extraligy. Také letos měla Ridera vysoké ambice, avšak v jednu chvíli se dokonce nebezpečně blížila barážovým pozicím. Z nejhoršího jsou Vítkovice venku a už teď budují kádr pro další sezonu.

Publikováno

dne

Loni válec, letos bída. Tak by se dalo označit vystřízlivění loňských hokejových Vítkovic, jež sahaly po finále Tipsport Extraligy. Také letos měla Ridera vysoké ambice, avšak v jednu chvíli se dokonce nebezpečně blížila barážovým pozicím. Z nejhoršího jsou Vítkovice venku a už teď budují kádr pro další sezonu.

Aktuální desátá pozice není nic, za co by se v Ostravě plácali po zádech. Na druhou stranu, mohlo být klidně i hůř, vzpomeneme-li si, že to není tak dávno, co se Vítkovice nebezpečně pohybovaly na hraně Mladé Boleslavi a posledního Kladna. Předkolo je tak nakonec ještě přijatelné.

Navíc do něj postupuje osm celků na 5. až 12. pozici, takže cesta v play-off zůstává zcela otevřená. Však si vzpomeňte na minulý ročník, kde Třinec dokráčel z předkola až k Masarykově poháru.

Navíc, Vítkovice mají k dispozici kádr, o tom nemůže být řeč. Během sezony sice odešla americká hvězda Peter Mueller, avšak jak už se ve Vítkovicích psalo, tento odchod spíš pročistil atmosféru v kabině.

Před přestupovou uzávěrkou navíc získal ostravský celek osmadvacetiletého lotyšského reprezentanta Rihardse Bukartse, který se tak připojil je svému bratrovi Robetrsovi, jenž je už vítkovickou stálicí. Tato dvojice by měla v Rideře zůstat i pro příští sezonu.

Kádr zůstane pohromadě

Jak prozradil sportovní ředitel klubu Roman Šimíček na oficiálním klubovém webu, devadesát procent současného kádru je pod smlouvou. Na sociálních sítích se přitom v posledních dnech spekulovalo o odchodu několika klíčových opor.

Musím říct, že jsem často překvapený, co někteří lidé, především na sociálních sítích šíří za spekulace. Pokud jde o realitu, tak třeba konkrétně jak Lukáše Klimeše, tak Marka Kaluse máme pod smlouvou i pro příští rok a jsme v jednání o smlouvách nových, víceletých,” řekl Šimíček v rozhovoru.

Mezi další konkrétní jména patří Yohan Auvitu, Willie Raskob, Juraj Mikuš. Všichni tito i většina dalších hráčů je pro příští sezonu pod smlouvou. A ti co nejsou, neznamená to, že jsou vyloženě na odchodu: „Každého hráče řešíme jednotlivě, individuálně. Jednání probíhají a nejsou definitivně uzavřena,” doplnil.

Navíc mají Vítkovice už také rozjednané, v některých případech dokonce podepsané posily na další sezonu. Na konkrétní jména ale v tuto chvíli zapomeňte: „Logicky o tom ještě v průběhu této sezony konkrétně hovořit nechci. Věřím, že tohle každý chápe,” řekl Šimíček k tématu, které zajímá fanoušky asi nejvíce.

Vítkovice podepsaly trenéry

Ve stejném duchu se nese taky otázka trenérského osazenstva. S největší pravděpodobností nebude dvojice ve složení Pavel Trnka a Jiří Veber pokračovat. Mimo střídačku nejspíš zůstane také sám Šimíček, který letos provizorně po odchodu Miloše Holaně týmu vypomáhá.

Nový trenérský štáb máme připravený. Výběr hráčů pro novou sezonu probíhá i po konzultaci s nimi, nicméně věřím, že i v tomto případě fandové pochopí, že nemohu teď říct konkrétní jména,” prozradil sportovní ředitel klubu.

V tuto chvíli hrají Vítkovice o co nejlepší výchozí pozici do předkola play-off. Teoreticky mohou stále pomýšlet na to, že by klíčovou část sezony začínali doma. Na osmý Mountfiled ztrácí Ridera aktuálně devět bodů, ale má ještě jeden zápas k dobru.

Zdroj: HC Vítkovice Ridera 

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.