Spojte se s námi


Hokej

Vítkovice budou silné i v dalších letech! Klub podepsal své klíčové opory na další sezónu

Vítkovice zažívají skvělé hokejové období. Aktuálně jsou druhým týmem extraligové tabulky a každé kolo nahánějí vedoucí Pardubice. Ostravský klub je velice silným především v domácím prostředí, ve kterém jsou na tom nejlépe z celé soutěže. Další dobrou zprávou je, že se podařilo podepsat některé hráče na další sezónu už nyní a fanoušci mají pochopitelně radost.

Publikováno

dne

Vítkovice zažívají skvělé hokejové období. Aktuálně jsou druhým týmem extraligové tabulky a každé kolo nahánějí vedoucí Pardubice. Ostravský klub je velice silným především v domácím prostředí, ve kterém jsou na tom nejlépe z celé soutěže. Roman Šimíček a Patrik Rimmel postupně poskládali tým, který má parametry na boj o titul. Další dobrou zprávou je, že se podařilo podepsat některé hráče na další sezónu už nyní a fanoušci mají pochopitelně radost.

Práce Patrika Rimmela byla vidět už v exprvoligovém Havířově. Tým dokázal vytáhnout až na přední příčky tabulky a nebýt pandemie koronaviru, hrál by Havířov v play-off výraznou roli. Nyní padesátiletý manažer ukazuje své umění ve Vítkovicích.

Společně s Romanem Šimíčkem a trenérem Milošem Holaněm tvoří silné trio táhnoucí Rideru do boje o jeden z největších úspěchů klubu.

Aktuálně se navíc podařilo podepsat několik důležitých hráčů i pro další roky. Konkrétně jde o Petera Kriegera, bojovníka a srdcaře Rastislava Deje a obránce Lukáše Kováře. Skvělou zprávou je i podpis nové dvouletého kontraktu s lodivodem Vítkovických Holaněm.

Krieger do Vítkovic přišel po výborné sezoně na Slovensku. Tento nákup byl, jak se ukazuje, jeden z těch nejlepších. Pokud pomineme podpis s Peterem Muellerem, tak má právě Krieger obrovský vliv na hru Ridery. Aktuálně má na kontě 27 kanadských bodů a po boku Muellera dále roste.

„Já jsem ve Vítkovicích nesmírně spokojený. Daří se nám jako týmu, je tady výborná atmosféra. S manželkou jsme se už v Ostravě zabydleli, ona zde našla zaměstnání. Jsme tady šťastní. Proto jsem neviděl důvod cokoli měnit a nabídku Vítkovic na nový kontrakt jsem okamžitě přijal,“ uvedl Krieger na klubovém webu.

Herně za poslední roky vyrostl i vytáhlý obránce Kovář. Spolehlivý bek, který je navíc vítkovickým odchovancem, má důležité úkoly v zadních řadách týmu. A spolehlivost je právě i jedna z největších předností tohoto hráče, včetně hry srdcem.

„Pro mě to znamená hodně, protože můžu hrát v mateřském celku. Hrát extraligu doma, ne každý toto štěstí má, proto si nového kontraktu nesmírně vážím,“ ukázal Kovář velkou radost z nové smlouvy.

A třetím jménem, které bude oblékat dres s rytířem Vítkem na hrudi i nadále je Slovák Dej. Pokud jsme u obránce Kováře uvedli, že je to srdcař, u Deje to platí ještě o to více. Dej není hráč, který by měl přinášet obrovskou produktivitu, ale především je platný pro svou obětavost a jeho vůdčí schopnosti.

V kádru má s modrobílým dresem ty největší zkušenosti. V letošní sezoně má na kontě po 31 zápasech 4 branky a 5 asistencí. Ale ve statistikách +/- je na +8, což dokazuje jeho kvalitu.

„Ano, mám velkou radost, že můžu ve Vítkovicích pokračovat. Už jsem tady šest sezon, našli jsme tady nový domov. Vítkovice jsou výbornou organizací a já jsem tady šťastný a budu rád za každý zápas, který budu moci ve Vítkovicích odehrát,“ promluvil po podpisu smlouvy.

Jde vidět, že Vítkovice dorostly do klubu, který bude zatápět extralize nejen v letošní sezoně, ale podle podpisů to vypadá i na další roky. Ve Vítkovicích mohou aktuálně fanoušci zažívat velký boom a i nadále mohou věřit ve zlepšení celkového výsledku z loňské sezony.

Zdroje: HC Vítkovice Ridera, Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.