Spojte se s námi


Hokej

Víkend v TELH: Nové termíny, posily pro Kladno a nový člen v klubu střelců

Tipsport Extraliga má po víkendu za sebou 40 z celkových 60 kol základní části. Karanténa třineckých Ocelářů přináší nové termíny odložených zápasů, ale také nového lídra tabulky po dlouhých 79 dnech. Největším oslavencem se stal českobudějovický Lukáš Pech, jenž završil úctyhodnou metu, 250 vstřelených branek v extralize a reprezentaci.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga má po víkendu za sebou 40 z celkových 60 kol základní části. Karanténa třineckých Ocelářů přináší nové termíny odložených zápasů, ale také nového lídra tabulky po dlouhých 79 dnech. Největším oslavencem se stal českobudějovický Lukáš Pech, jenž završil úctyhodnou metu, 250 vstřelených branek v extralize a reprezentaci.

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy!

Změny termínů

Důvody těchto kroků jsou různé. Nejčastěji se jedná o přeložená utkání z důvodu televizního přenosu, ale tentokrát je za těmito šachy mnohem víc. Oceláři museli hledat náhradní termíny kvůli výskytu koronaviru v kabině a následné karanténě.

8. února – 17:30Energie KV – Oceláři Třinec
16. února – 18:00Kometa Brno – Oceláři Třinec
20. února – 15:00Oceláři Třinec – Bílí Tygři Libere

To ale není s novými termíny vše. Sparta na sociálních sítích fanoušky informovala, že druhý domácí duel s Plzní sehraje nově v úterý 15. února od 18:30 hodin.

Kladno posiluje

Kladenští Rytíři nemají za sebou zrovna nejlepší období. Pomineme-li nedělní vítězné utkání s Olomoucí (2:0), prohrála družina Jaromíra Jágra devět z posledních deseti zápasů, přičemž ani to jedno vítězství nebylo za tři body.

Proto muselo vedení klubu podniknout změny v sestavě. Sbohem dává Kladnu Marek Račuk, kterého klub uvolnil do Prostějova.

Náhradou za devětadvacetiletého hokejistu je útočník, který hraje i na postu obránce, Jakub Babka. Jeho příchod na Kladno byl dotažen velmi rychle, protože mohl nastoupit už v utkání s Olomoucí.

Kladno dále získalo na střídavé starty dvojici hráčů z Chance ligy. Z Litoměřic mohou využit Ondřeje a Martina Procházku.

https://www.facebook.com/1735707069857250/posts/4888746751219917/?d=n

I díky tomu, že Zlín byl ve 40. kole lichým týmem a nehrál, mohlo Kladno díky vítězství nad Olomoucí utéct svému pronásledovateli zpátky na rozdíl šesti bodů.

Extraliga má nového lídra

Zní to trochu neuvěřitelně, ale celých 79 dnů trvalo, než dokázal někdo sesadit Oceláře z prvního místa extraligové tabulky. Psal se 22. říjen 2021, když se ještě před odehraným kolem drželo na čele Dynamo.

Změna nastala až nyní. Do čela extraligového pelotonu se vyšvihnul Mountfield HK, který dokázal v neděli, i s velmi oslabenou sestavou porazit na domácím ledě Mladou Boleslav 5:2.

Hradci chybělo v neděli hned devět hráčů ze základní sestavy. Stejně na tom byl i nedávno Třinec, který o několik dnů později spadnul do koronavirové karantény. Hradečtí však stejně jako tehdy Třinec hlásí: „Máme v kabině virozu, Covid to není.”

Pech v klubu střelců

Český hokej vítá v Klubu hokejových střelců deníku Sport dalšího člena. Je jím osmatřicetiletý útočník Motoru Lukáš Pech. Klub hokejových střelců tvoří hráči, kteří dosáhli na 250 branek v součtu nejvyšší české soutěže a reprezentace.

Lukáš Pech této mety symbolicky dovršil na ledě Sparty, ve které strávil celkem osm sezon. Právě proti svému bývalému zaměstnavateli získal letos už 6 bodů za bilanci 2+4, což je více než 15 % ze všech 38 bodů získaných v aktuální sezoně.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené