Carolina Hurricanes nakonec přece jen zvládla svůj domácí duel proti San Jose Sharks, když zvítězila 5:4 v prodloužení. O výhře nicméně rozhodl český útočník Martin Nečas, který se momentálně nachází v opravdu skvělé formě! Na oba jeho góly se ostatně v tomto článku můžete podívat.

Hurricanes na svém ledě v noci z pátku na sobotu proti San Jose odehráli už svůj osmačtyřicátý duel v rámci probíhajícího ročníku nejprestižnější hokejové soutěže na světě.

Nejprve však prohrávali, když v čase 15:10 otevřel gólový účet zápasu Oskar Lindblom. O zhruba dvě a půl minuty později však Carolina srovnala na 1:1, a to zásluhou Calvina de Haana.

Druhá třetina následně žádné branky nepřinesla, vzato ve třetí periodě se fanoušci na stadioně a u televizních obrazovek dočkali hned šesti branek. Už po sedmnácti vteřinách se prosadil Sebastian Aho.

Pak ale přišlo na řadu San Jose. Sharks vstřelili další tři góly a zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Konkrétně se do střeleckých statistik zapsali Nick Bonino, Michael Eyssimont a Mario Ferraro.

Domácí se nicméně nevzdali a jednu minutu a sedmatřicet vteřin před závěrečnou sirénou snížil stav utkání na 3:4 druhým gólem Aho. No a o vyrovnávající trefu se asistenci Andreje Svečnikova a Brenta Burnse postaral Martin Nečas.

Z jeho pohledu to však nebylo jediné gólové představení večera. Znovu se trefil po 55 sekundách prodloužení a rozhodl o výhře Caroliny 5:4 v prodloužení! Na jeho gól se ostatně v níže přiloženém twitterovém příspěvku můžete podívat.

Nečas tak rozhodl už druhé prodloužení v řadě, když v předchozím zápase proti Dallasu zajistil svému týmu plný počet bodů výhrou 3:2 právě v prodloužení.

Čtyřiadvacetiletý český útočník má v aktuálním ročníku NHL na kontě už 44 kanadských bodů (21+23) a je druhým nejproduktivnějším Čechem.

Hurricanes momentálně v tabulce Východní konference drží se 70 body druhou příčku, když na vedoucí Boston ztrácí 10 bodů. Na druhé New Jersey a třetí Toronto pak mají dvoubodový náskok a jeden, respektive dva zápasy k dobru. San Jose je naopak se 39 body v Západní konferenci až třinácté.

Zdroje: NHL, Carolina Hurricanes