Florida je jedinou výhru od premiérového zisku Stanley Cupu. Ve třetím finále vyhráli v Rogers Place na ledě Edmontonu Oilers 4:3 a vedou v sérii 3:0 na zápasy. Shodně gólem a asistencí přispěli k vítězství Sam Reinhart a kapitán Panthers Aleksander Barkov. Brankář Sergej Bobrovskij přispěl k úspěchu 32 zákroky.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Letošní finále Stanley Cupu je zatím poměrně jednoznačné. Florida dokázala porazit Edmonton v obou svých domácích zápasech (3:0 a 4:1), přičemž zvítězila i ve třetím finálovém klání na ledě Oilers.

Fanoušci v Rogers Place čekali na úvodní branku skoro celou první třetinu, přičemž prvního gólu se dočkali v čase 18:58. Bohužel pro příznivce domácího celku se však do vedení dostala Florida, gólový účet utkání otevřel Sam Reinhart.

V úvodu druhé části nicméně na 1:1 vyrovnal Warren Foegele a fanoušci domácích Oilers měli konečně důvod k radosti. Jenže potom přišla studená sprcha. Panthers dokázali během zhruba šesti minut vstřelit tři góly, po druhé periodě tak vedli už 4:1.

Mezi střelce se zapsali Vladimir Tarasenko, Sam Bennett a Aleksander Barkov. Rozhodčí pak během obou třetin rozdali celkem 16 trestných minut, více dvouminutových trestů (6) obdrželi hráči floridského týmu. Oilers ovšem ani jednu z přesilovek nedokázali využít.

Gólově se tedy prosadili až ve třetí třetině. Po šesti minutách poslední části zápasu se prosadil Philip Broberg po asistenci Connora McDavida, necelých šest minut do konce vystřelil naději pro Oilers Ryan McLeod. Nahrávkou se na brance na 3:4 opět podílel hvězdný McDavid.

Edmonton se nevzdal a nakonec dokonce měl šanci srovnat. Po další geniální přihrávce McDavida a střele McLeoda vytáhl zákrok večera fantom v brance Panthers Bobrovskij a přiblížil tak svůj tým k triumfu.

Florida ovládla i třetí zápas série, Oilers srazili hloupé chyby

Florida tedy ovládla i třetí zápas finále Stanley Cupu, zvítězila 4:3 a v sérii vede už 3:0 na zápasy. Nutno dodat, Oilers potopily až katastrofální chyby v obraně. Při prvním gólu nedůsledně bránili Reinharta, při druhé brance selhal při rozehrávce za bránou gólman Skinner.

Při třetím gólu ztratil obránce Nurse puk při rozehrávce útočné akce, obrana Edmontonu se naivně nechala obrat o puk Tkachukem. Pozitivem je pro Oilers alespoň individuální bilance McDavida.

Ten vládne produktivitě play off s 34 body za pět branek a 29 asistencí z 21 utkání a jen dvě přihrávky jej dělí od vyrovnání rekordu Waynea Gretzkyho z roku 1988.

Zdroj: NHL, X