VIDEO: Šílený zápas Slovenska s Kanadou! V prodloužení tímto úžasným gólem rozhodl Bedard
Takový zápas se jen tak nevidí. Slovensko ve čtvrtfinále mistrovství světa juniorů drželo krok s Kanadou a dotáhlo zápas do prodloužení, kde se však znovu ukázal Connor Bedard, podle mnohých budoucí nejlepší hráč světa.
Dlouho Slovensko nemělo tak silnou generaci. A to ještě chybí vítěz draftu Juraj Slafkovský. I tak ale naši sousedé sestavili výjimečný tým, který se na MS juniorů rozhodně neztratil.
Poslední čtvrtfinále stálo skutečně za to. Neskutečné drama, které fanoušky zvedalo ze sedadel. Už v 6. minutě otevřel skóre Connor Bedard, domácí 17letá senzace.
Ve 2. třetině skóroval z přesilovky Guenther, asistenci si připsal znovu Bedard. Za minutu a 56 vteřin ale taktéž z přesilovky snížil Libor Nemec a vykřesal pro Slováky naději.
Velice záhy si ale Kanaďané vzali zpět dvoubrankové vedení, když se trefil Ostapchuk. V tu chvíli se zdálo, že je hotovo a domácí tým si bezproblému zápas pohlídá.
Jenže Slováci byli proti. Ještě ve druhé třetině snížil na 2:3 Bačo a ve třetí třetině srovnal svým druhým gólem Nemec.
V prodloužení měli dokonce Slováci obrovskou šanci. Petrovský nejprve tečoval Mešárovo nahození jen do betonu Miliče, napodruhé měl prázdnou branku, ale nedokázal puk trefit tak, jak by si přál.
A tak se v prodloužení znovu ozval Connor Bedard. Naprosto senzační hokejista, který si brzy podmaní celou NHL. 17letý supertalent je přirovnáván k Waynu Gretzkymu či Connoru McDavidovi a on znovu ukázal proč.
Neskutečným slalomem projel přes dva hráče Slovenska, kličku udělal i brankáři a zavěsil do prázdné branky.
Jak z jiného světa působí i statistiky Bedarda na turnaji. Za 5 zápasů nastřílel 8 gólů a přidal 13 asistencí, na kontě tak má už 21 bodů.
Zdroj: IIHF, Twitter
Diskuse
Mohlo by vás zajímat
Nejlepší hráči historie NHL aneb 10 legend. Zástupce má i Česká republika
Kauza dluhů hokejisty Michala Sýkory: soud dal za pravdu Červenkovi a spol. Oddlužení padlo, jde se do konkurzu
Kopřivničtí hokejisté mají před ledem. Kádr posílil Tomáš Franek
