Hokejisté Edmontonu Oilers v noci ze středy na čtvrtek porazili Vegas 4:1 a srovnali tak stav série na 2:2. V závěru zápasu pak byla k vidění i rvačka, když si to společně rozdali Darnell Nurse a Nicolas Hague. V další hrané série Floridy s Torontem odvrátil druhý jmenovaný celek konec sezóny.

Edmonton v sérii s Vegas prohrával 1:2 na zápasy a doma jej tak čekal velmi důležitý duel, který měl napovědět, jakým směrem se bude tato série dále ubírat. A Oilers neponechali nic náhodě, kdyý už po první třetině vedli 3:0.

V čase 06:46 otevřel gólový účet utkání Nick Bjugstad, o necelou minutu později zvýšil na 2:0 pro Oilers Evan Bouchard, který využil početní převahu. Třetí gól domácích obstaral v čase 13:30 Mattias Ekholm.

Nutno podotknout, Edmonton byl od začátku zápasu zkrátka lepším týmem, který měl kromě více střel na bránu také o něco více ze hry. V první a druhé třetině rozdali rozhodčí celkem devět dvouminutových trestů, načež mezi oběma celky bylo cítit napětí.

V prostřední části zápasu se ještě gólově prosadil Ryan Nugent-Hopkins a bylo to už 4:0. V třetí periodě sice Golden Knights snížili na rozdíl tří branek, když se trefil přesně Nicolas Roy. Hosté však dokázali pouze snížit.

Další gól už totiž fanoušci v Rogers Place neviděli. Naopak byli svědky bitky mezi Darnellem Nursem a Nicolasem Haguem, zápase se ve třetí části totiž vyostřil.

Rozhodčí rozdali celkem sedm desetiminutových trestů, ať už za nesportovní chování nebo vyvolání šarvátky. Nic to však nezměnilo na výhře Edmontonu 4:1 a srovnání série na 2:2.

Florida vs. Toronto

V druhém hraném zápase Maple Leafs odvrátili svůj konec sezóny. Na ledě Floridy totiž zvítězili 2:1 a snížili stav série na 1:3. Rovněž i v tomto utkání sudí trestali ve velkém. V jeho samotném závěru totiž rozdali jedenáct dvouminutových trestů za hrubost.

Sam Bennett si dokonce vysloužil desetiminutový trest za nesportovní chování. Jediný gól Panthers v zápase obstaral Sam Reinhart z přesilovky, za Toronto se prosadili William Nylander a Mitchell Marner.

Zdroje: NHL, YouTube – Sportsnet