Spojte se s námi


Hokej

VIDEO: Parádní kombinace! Nečas přispěl k jasnému vítězství Hurricanes, do statistik se zapsali i Kämpf s Ruttou

Kanadsko-americká NHL v noci ze čtvrtka na pátek nabídla hned 14 zápasů, přičemž ale pouze ve dvou z nich se do gólových statistik zapsali čeští hokejisté. Martin Nečas gólem pomohl Carolině k jasnému vítězství, David Kämpf byl u výhry Toronta.

Publikováno

dne

Kanadsko-americká NHL v noci ze čtvrtka na pátek nabídla hned 14 zápasů, přičemž ale pouze ve třech z nich se do gólových statistik zapsali čeští hokejisté. Martin Nečas gólem pomohl Carolině k jasnému vítězství, David Kämpf byl u výhry Toronta.

Přeskočili Boston a v tabulce Východní konference jsou již na druhém místě. Hurricanes v noci ze čtvrtka na pátek porazili Detroit jasně 4:0. Na gól si však fanoušci v PNC Areně museli počkat až do druhé třetiny, přestože domácí v první periodě přestříleli Red Wings poměrem 15:3.

Gólový účet utkání tak až po čtyřech minutách prostřední části utkání otevřel Sebastian Aho. Nutno dodat, právě druhá třetina byla v tomto klání tou, ve které padlo nejvíce gólů.

Ani ne o minutu později po trefě Aha přidal druhou branku Hurricanes Seth Jarvis, který využil přesilovku. A v polovině druhé periody už to bylo 3:0.

Domácí totiž skvěle rozebrali obranu Detroitu. Jordan Martinook u mantinelu předal puk Kuzněcovovi, který parádním pasem našel zcela volného českého forvarda. Martin Nečas tak dostal nabídku, kterou nemohl odmítnout – 3:0.

Carolina pak tři a půl minuty před koncem druhé periody přidala ještě čtvrtý gól. Třetí kanadský bod v utkání si díky asistencím připsali Aho a Jarvis, na konečných 4:0 upravil Brady Skjei.

Hurricanes se tak s celkovým ziskem 99 bodů posunuli na druhou příčku Východní konference. Stejný bodový zisk má nyní také Boston, čtvrtá Florida je vzdálena o pouhé dva body. Lídrem východu je stále New York Rangers se 102 body.

Red Wings po prohře v Carolině zůstávají devátí, na kontě mají 79 bodů. Na poslední místenku do play off, kterou momentálně drží Washington, ztrácí dva body.

Nečas skóroval, co další Češi?

Do gólových statistik se v noci ze čtvrtka na pátek zapsali i další čeští hokejisté. David Kämpf asistoval u třetího gólu Toronta, které doma porazilo Washington 5:1. Asistenci zapsal také Jan Rutta, jeho San Jose však podlehlo Minnesotě 1:3.

Neúspěšný večer bohužel zapsali čeští gólmani v NHL. Petr Mrázek inkasoval dvakrát, Ottawa tedy porazila Chicago 2:0. Prohru musel kousat také Lukáš Dostál, jehož Anaheim prohrál v Seattlu 2:4.

Zdroj: NHL, Carolina Hurricanes, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.