Spojte se s námi


Motorsport

VIDEO: Nebezpečná nehoda v MotoGP! Osminásobný šampion Marc Márquez takto tvrdě sestřelil Miguela Oliveiru

Královská kubatura MotoGP má za sebou úvodník podnik letošní sezóny, konkrétně Velkou cenu Portugalska. Tu ovládl, stejně jako sobotní sprint, úřadující mistr světa Francesco Bagnaia. Závod na okruhu v Portimau nicméně nedokončil osminásobný šampion Marc Márquez, jenž tvrdě sestřelil Miguela Oliveiru.

Publikováno

dne

Královská kubatura MotoGP má za sebou úvodník podnik letošní sezóny, konkrétně Velkou cenu Portugalska. Tu ovládl, stejně jako sobotní sprint, úřadující mistr světa Francesco Bagnaia. Závod na okruhu v Portimau nicméně nedokončil osminásobný šampion Marc Márquez, jenž tvrdě sestřelil Miguela Oliveiru.

Marc Márquez startoval do Velké ceny Portugalska z pole position, přičemž po několika prvních zatáčkách se ovšem propadl na čtvrté místo. Nutno podotknout, optimistický manévr do třetí zatáčky po startu nevypadal nijak kontrolovaně.

O něco podobného se Španěl pokusil ve třetím kole, jenže tentokrát celá situace vyústila v ošklivě vypadající nehodu. Celou situaci si ostatně můžete v níže přiloženém videu sami prohlédnout. Vskutku tvrdá a nebezpečná havárie.

Márquez narazil na zadní kolo motocyklu Jorge Martina (Pramac Racing – pozn. red.) a ve vysoké rychlosti naboural do nešťastného Miguela Oliveiry, jenž o kolo dříve přišel o vedení zásluhou Bagnai.

Miláček obecenstva byl tak ze hry a na adresu velice zkušeného závodníka se okamžitě sneslo obrovské bučení právě od přítomných diváků.

Márquezův zkrat po závodě potrestali i ředitelství závodů, kteří 30letému rodákovi z Cervery uštědřili trest dvojitého dlouhého kola.

Márquez je v důsledku této tvrdé havárie potrestán ještě jiným způsobem. Jak totiž hovoří poslední informace, závodník ve službách týmu Honda Repsol utrpěl frakturu první záprstní kůstky a vynechá tak druhý závod sezóny – Velkou cenu Argentiny.

Omlouvám se, penalizaci si zasloužím

Prostřednictvím pozávodního rozhovoru se nicméně Márquez portugalskému jezdci a jeho týmu omluvil. Kromě toho také ale celou situaci vysvětlil.

„Zabrzdil jsem a přední pneumatika se mi masivně zablokovala. Mým záměrem bylo vyjet na levou stranu. Ale motorka zůstala v náklonu a já se nemohl vyhnout tomu, co následovalo,“ vysvětluje Márquez v pozávodním rozhovoru.

„Už jsem to řekl i osobně – ale chci se omluvit jemu, jeho týmu, portugalským fanouškům. Za tuto chybu jsem byl potrestán dvojitým dlouhým kolem. S tím naprosto souhlasím, penalizaci si zasloužím,“ přiznává jezdec Hondy.

Úvodní podnik MotoGP letošní sezóny, tedy Velkou cenu Portugalska, poměrně pohodlně ovládl úřadující mistr světa Francesco Bagnaia. Závodníka stáje Ducati pak na stupních vítězů doprovodili Maverick Viňales a Marco Bezzecchi.

Zdroj: MotoGP

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.