New Jersey Devils nakonec zvládlo velmi těžké utkání proti Vegas Golden Knights a zvítězilo 3:2, byť až po prodloužení. Velmi kuriózní gól si však v zápase připsal Ondřej Palát! Jak vlastně dostal puk za záda Logana Thompsona?

Hokejisté New Jersey Devils i přes těžký průběh zápasu zvládli svůj duel s Vegas Golden Knights a získali plný počet bodů.

O první gól tohoto klání se postaral Ondřej Palát, přičemž to byla velice povedená trefa! Byť to nejspíše ani samotný jednatřicetiletý útočník takto nezamýšlel, přesto jeho branku můžeme označit za chuťovku. Dlužno dodat, jedná se o jeho první branku po návratu od zranění.

V první periodě už další gól nepadl, a tak si fanoušci museli na příští úspěšný střelecký pokus počkat až dvanácté minuty druhé třetiny. Příznivcům domácího celku však zrovna radost nepřinesl, ba právě naopak.

Devětadvacetiletý obránce Ben Hutton totiž srovnal na 1:1, skóre utkání po dalších necelých třech minutách otočil Švéd William Karlsson.

Na 2:2 Devils srovnali až v čase 58:50, a tedy minutu a deset vteřin před koncem třetí třetiny. Asistenci na gólu Dougieho Hamiltona zapsali Jesper Bratt a Jack Hughes.

Zápas tak musel jít do prodloužení, přičemž po třech minutách a 54 sekundách se trefil opět Hamilton a rozhodl tak o plném počtu bodů ve prospěch New Jersey.

Nutno podotknout, kromě Hughese si asistenci na vítězné brance připsal i český gólman Vítek Vaněček! Ten z celkových 30 střel zlikvidoval 28 a rovněž se tedy zasloužil o vítězství svého týmu.

Co se aktuálního postavení v tabulce týče, Devils se s 66 body nacházejí na třetím místě Východní konference, přičemž druhá Carolina i čtvrté Toronto mají shodný počet bodů. Golden Knights doposud zapsali o 5 bodů méně, na západě jim to však stačí na třetí příčku.

Zdroje: NHL, New Jersey Devils