Spojte se s námi


Hokej

VIDEO: Kulich nabírá před MS juniorů formu. Svému týmu vystřelil výhru v prodloužení, už je z něj nejlepší střelec AHL

Jiří Kulich by měl být největší hvězdou českého výběru na nadcházejícím mistrovství světa juniorů. Hráč Buffala Sabers, momentálně působící v týmu Rochester Americans, který hraje AHL, se v noci dvakrát prosadil. Celkově je z něj s 15 góly nejlepší střelec této soutěže.

Publikováno

dne

Jiří Kulich by měl být největší hvězdou českého výběru na nadcházejícím mistrovství světa juniorů. Hráč Buffala Sabers, momentálně působící v týmu Rochester Americans, který hraje AHL, se v noci dvakrát prosadil. Celkově je z něj s 15 góly nejlepší střelec této soutěže.

Rochester Americans se dnes v noci utkali na ledě týmu Hartford Wolf Pack. Domácí vedli po dvou třetinách o jednu branku. Tři a půl minuty před koncem zápasu však srovnal na 2:2 Jiří Kulich. Stejný hráč pak rozhodl svým gólem v prodloužení.

Rochesteru se v posledních zápasech tolik nevedlo. Na výhru čekal od 2. 12., kdy porazil Belleville Senators, od té doby táhl sérii tří porážek v řadě.

Přenese si Kulich svou formu i do národního týmu?

To, že se Kulichovi významně střelecky daří, je dobrá zpráva nejen pro Buffalo, za které už letos jednou nastoupil, ale také pro české fanoušky. Tým Patrika Augusty totiž za deset dní čeká první zápas v rámci Mistrovství světa juniorů, na kterém by Kulich, pokud vše klapne, neměl chybět.

Kulich se totiž pohybuje na hraně prvního týmu Buffala Sabres. Pokud by bylo potřeba a český útočník by byl povolán do NHL, musela by se česká výprava obejít bez ně.

„Už několik měsíců jsme v tomto směru v kontaktu s generálním manažerem Buffala Sabers. Máme předběžný souhlas, že by měl Jirka náš tým před začátkem mistrovství světa posílit. Stoprocentně ale vše budeme moct potvrdit, až bude na místě,“ cituje manažera reprezentační dvacítky Otakara Černého web Českého hokeje.

Kulich byl členem české výpravy na Mistrovství světa dvacítek již loni, kdy v sedmi zápasech nasbíral stejný počet gólů a k tomu dvě asistence. Gólově se prosadil také ve finále proti Kanadě, které Češi prohráli 2:3 v prodloužení.

Letos svěřenci Patrika Augusty vstoupí do šampionátu zápasem se Slovenskem. Dále se ve skupinové fázi utkají s výběry Norska, Spojených států amerických a Švýcarska. Fanoušci a sám trenér Augusta musí doufat, že to bude s Jiřím Kulichem v sestavě.

Zdroj: Livesport, X, Český hokej

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.