Hokej

Češi do zápasu vstoupili jako favorité zejména proto, že Slovensku chyběla ta největší jména v čele s Jurajem Slafkovským, jakožto jedničkou letošního draftu NHL. Vývoj připomínal houpačku, nebo horskou dráhu.

Češi do zápasu vstoupili jako favorité zejména proto, že Slovensku chyběla ta největší jména v čele s Jurajem Slafkovským, jakožto jedničkou letošního draftu NHL. Vývoj duelu připomínal houpačku, nebo horskou dráhu.

Úvodní perioda by se dala přirovnat k noční můře všech hráčů v červeném. Klíčovým nedostatkem opět byla produktivita. To je obrovské téma nejen na samotný článek, ale snad i knihu. Tento problém se řeší v českém hokeji poslední roky opravdu často, a to napříč všemi kategoriemi.

Střelecky totiž naši hokejisté měli jasně navrch. Po 20 minutách hry byla statistika střel na branku jednoznačná, 16:6. Jenže to hlavní je ukazatel skóre a na něm svítil stav 0:2. Po gólech Petrovského a Kašlíka tento stav platil už od 6. minuty.

V kabině českého týmu muselo být o přestávce pořádně dusno. Do druhé části vstoupili Češi jako vyměnění. Hned ve 23. minutě na 1:2 snížil Ryšavý.  Pak se prosadili také Gut a Šapovaliv. Střelecká převaha byla ještě větší, konkrétně 25:8, ale tentokrát znamenala i vstřelené góly.

Do třetího dějství se vstupovalo po obratu a skóre tak bylo 3:2 ve prospěch Čechů. Jak z pohledu střelby, tak z pohledu gólů se jednalo o nejvyrovnanější pasáž utkání.

Ve 48. minutě zvýšil náskok svého týmu kapitán, Jan Myšák. Pak ale přišla opět řada na naše sousedy. V rozmezí 3 minut využilo Slovensko 2 přesilové hry a v čase 56:48 bylo vyrovnáno na 4:4.

Velmi povedená reakce Čechů netrvala dlouho. O 1 minutu a 22 sekund později si ve středním pásmu vzal kotouč Szturc a co s ním provedl? Podívejte se sami.

Krásná samostatná akce, kterou obdivuje aktuálně celý hokejový svět. V tomto čase, za tohoto stavu mladík neváhal a vzal zodpovědnost na sebe.

V útočném pásmu byl sám, proti čtyřem soupeřům, ale díky rychlým nohám a přesným rukám to nevadilo. Provedení bylo ideální a teprve 18 letý Gabriel Szturc takhle stanovil skóre na konečných 5:4.

Zdroj: Aktuálně, TSN