Spojte se s námi


Hokej

VIDEO: Čeští mladící si na MS zahrají o medaile! Ve čtvrtfinále rozdrtili Švýcary rekordním výsledkem

Postup do čtvrtfinále si česká hokejová reprezentace do 20 let zajistila vysokou výhrou proti Německu. Na skvělý výkon navázala i v utkání se Švýcary, kde svému soupeři vstřelila 9 branek. Výhra 9:1 znamenala rekordní výsledek ve čtvrtfinále světového šampionátu.

Publikováno

dne

Postup do čtvrtfinále si česká hokejová reprezentace do 20 let zajistila vysokou výhrou proti Německu. Na skvělý výkon navázala i v utkání se Švýcary, kde svému soupeři vstřelila 9 branek. Výhra 9:1 znamenala rekordní výsledek ve čtvrtfinále světového šampionátu.

Švýcarsko si na začátek připravilo pro Česko překvapení. Robin ujel všem českým hráčům a bez problému překonal Suchánka v bráně, který nevyjel naproti puku. Soupeř šel do vedení po 22 sekundách hry.

Vedení Švýcarsku však dlouho nevydrželo. Odpověď vymyslel Svozil, který objel bránu a přihrál před ni, kde už čekal připravený Jiří Kulich, který srovnal. Do vedení český tým dostal Marcel Marcel, který v oslabení překonal švýcarskou obranu.

Neuběhlo ani deset minut utkání a Češi vstřelili třetí gól. Marcel se skvěle rozjel s pukem, se kterým vjel až před bránu, kde místo zakončení ještě přihrával. Puk se odrazil od bruslí Petra Hausera. V bráně kromě puku skončilo i několik hráčů a byla odsunutá, ale gól platil.

Druhou třetinu začali Češi mnohem lépe než první. David Jiříček vystřelil opravdu tvrdě a překonal tak brankáře. Švýcaři vystřídali brankáře, ale to české střelce nezastavilo, protože po přihrávce Šalého se před polovinou zápasu prosadil podruhé Jiří Kulich.

Čeští mladíci nenechali Švýcarům chvilku klidu. Pět minut před koncem druhé části Svozil našel volného Gabriela Szturce, který neměl problém trefit prázdnou bránu. Minutu před koncem druhé třetiny vstřelil Eduard Šalé svou první branku na turnaji a zajistil tak vedení 7:1.

Ve skvělé hře Češi pokračovali i v poslední části zápasu. Čtyři minuty po začátku střelu Čecha tečoval Marcel Marcel, který vstřelil svůj druhý gól v utkání. Chvíli po něm si druhou branku připsal také Gabriel Szturc po přihrávce Ticháčka.

Česká hokejová reprezentace do 20 let po jasném vítězství 9:1 postupuje do semifinále. Švýcarsko se sice rychle dostalo do vedení, ale Češi ukázali, že to s bojem o medaile myslí vážně.

Poslední medaile získala Česká republika na juniorském šampionátu v roce 2005. Minulé mistrovství se Češi dokázali také dostat do bojů o medaile, ale nakonec skončili čtvrtí.

Zdroj: IIHF, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.