Spojte se s námi


Hokej

Victor Hedman oslavil 1000. zápas v NHL vítězstvím

Švédský obránce Victor Hedman oslavil na domácím ledě 1000. zápas vítězně, když Tampa Bay porazila silný Dallas 4:0. Výraznou měrou k tomu dopomohl i brankář Andrej Vasilevskij, který vychytal čisté konto.

Publikováno

dne

Švédský obránce Victor Hedman oslavil na domácím ledě 1000. zápas vítězně, když Tampa Bay porazila silný Dallas 4:0. Výraznou měrou k tomu dopomohl i brankář Andrej Vasilevskij, který vychytal čisté konto.

Švédský obránce sice v zápase nebodoval, ale jubileum si užil se všemi poctami. Před úvodním buly byl připraven krátký ceremoniál k této události. Velký důvod k radosti měl i brankář Vasilevskij, jenž pochytal 25 střel soupeře a připsal si první čisté konto v sezoně.

Odchytal přitom teprve pátý zápas v této sezoně. Jeden z nejlepších brankářů ligy posledních sezon musel vynechat úvodních 20 zápasů, jelikož podstoupil operaci, která měla vyřešit problém s vyhřezlou bederní ploténkou.

Lídr produktivity Nikita Kucherov se na vítězství podílel dvěma body za branku a nahrávku. Zapsal si tak již 215. zápas v kariéře, ve kterém zaznamenal minimálně 2 body. Navíc si v bodování upevnil vedení, kde má již 6 bodový náskok před Davidem Pastrňákem.

Nejlepší obránce v historii Lightning

Hedman se stal prvním obráncem v historii Tampy Bay, co dosáhl na tento milník. Zařadil se tak za klubové legendy Vincenta Lecavaliera, jenž stihl za Lightning odehrát 1 037 zápasů a kapitána týmu Stevena Stamkose, ten je zatím na 1 027 odehraných zápasech.

Vítěz Norris Trophy z roku 2018 pro nejlepšího obránce sezony a Conn Smythe Trophy 2020 pro nejlepšího hráče play-off je i dvojnásobným vítězem Stanley Cupu z let 2020 a 2021. Patří přitom dlouhá léta mezi nejlepší obránce ligy.

Švédský obránce drží všechny ofenzivní klubové rekordy na pozici beka u týmu Lightning. Samozřejmě v počtu odehraných zápasů, dále v počtu nasbíraných bodů (677), vstřelených branek (148) a zaznamenaných nahrávek (529).

Druhý muž draftu 2009, jehož si vybrala právě Tampa Bay a celou dosavadní zámořskou kariéru strávil v tomto týmu, má ve své sbírce i titul mistra světa se švédskou reprezentací z roku 2017. Také vlastní i bronzovou medaili z MS v Německu z roku 2010.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené