Spojte se s námi


Tipsport Extraliga

Verdikt známe, otázky zůstávají. Jak (ne)zvládl Mountfield komunikaci kolem Bartošáka?

Je konec. Sága kolem brankáře Patrika Bartošáka a jeho angažmá v Hradci Králové napsala poslední tečku. Mountfield ve čtvrtek oficiálně prohlásil, že se domluvil s brankářem na rozvázání kontraktu. Nicméně odchod problémového brankáře doprovází mnoho nezodpovězených otázek.

Publikováno

dne

Je konec. Sága kolem brankáře Patrika Bartošáka a jeho angažmá v Hradci Králové napsala poslední tečku. Mountfield ve čtvrtek oficiálně prohlásil, že se domluvil s brankářem na rozvázání kontraktu. Nicméně odchod problémového brankáře doprovází mnoho nezodpovězených otázek.

Ta hlavní zní, proč? Co se přesně mezi Mountfieldem a Patrikem Bartošákem událo? Celé rozvázání smlouvy doprovází hustá mlha, přes kterou nejde nic vidět. Proto se není čemu divit, že to tajemné ticho doprovází hromada spekulací.

Co víme jistě?

Budeme-li se držet dostupných a veřejně známých faktů, musíme se opřít o oficiální prohlášení samotného klubu. „Patrik Bartošák se v pátek 24. listopadu 2023 nedostavil na dopolední trénink, sraz před utkáním proti Kladnu ani plánovanou schůzku,” stojí v textu na klubovém webu Mountfieldu.

Protože neomluvená absence Patrika Bartošáka na tréninku byla opakovaná a jeho jednání vyústilo v neúčast na extraligovém utkání, došlo opětovně k závažnému porušení smluvních povinností ze strany hráče,” zní zásadní část celého prohlášení.

O prvních problémech třicetiletého gólmana informoval klub už před týdnem. Tehdy byl ale v závěru opatrnější, neboť dle svých slov, zjišťoval k celé situaci podrobnosti. Generální manažer Aleš Kmoníček ještě ve čtvrteční zprávě dodal, že mnoho spekulací není založeno na pravdě.

O čem se spekuluje?

A teď se pojďme podívat na ony záhadné spekulace, které kolem Patrika Bartošáka kolují. Ty první přišly už v létě v předsezonním období. Hradeckého brankáře měla zadržet městská policie na cestě z jedné párty v Kolíně. Bartošák měl tehdy odmítnout dechovou zkoušku.

Pár dní na to se v mediálním prostoru vyfotil s řidičským průkazem, společně s klubem celou situaci uklidnili. Dodnes není veřejně známo, jestli jsou tyto události pravdivé. Někreré zdroje z hokejového prostředí to nicméně potvrdily. Generální manažer měl dát Bartošákovi poslední šanci.

Tentokrát má jít o další situaci za volantem. Poté, co byl před týdnem Bartošák vyřazen v týmu, proletěla internetem zpráva, že měl být brankář Mountfieldu účastníkem dopravní nehody s alkoholem v krvi. Údajně to byl ten hlavní důvod, proč se nedostavil na týmový trénink nebo sraz.

Jenomže podle iSportu nejsou v policejních archivech žádné záznamy, že by měl třicetiletý muž v osudný den dopravní nehodu. Stejně tak se nepodařilo dohledat ani žádný záznam na pojišťovně. Jde tedy o výmysl? Některé zdroje to skálopevně tvrdily.

Přestože Patrik patřil dle našich předpokladů k nejlepším brankářům extraligy, tyto prohřešky a s nimi spojené následné spekulace, byť ne všechny se ukázaly jako pravdivé, vrhají bohužel špatné světlo na hráče i klub,” vysvětloval Kmoníček další důvody, které vedly k ukončení smlouvy.

Ticho jen přikrmuje spekulace

Po čtvrtečním oznámení se zdá, že mezi Mountfieldem a Patrikem Bartošákem je vše vyřešené a uzavřené. Tak nějak to alespoň klub prezentoval. Faktem ale je, že otazníky kolem celé kauzy zůstávají.

Stále není jasné, co se přesně stalo. Ony spekulace totiž nepřiletěly od lidí z hospody u piva, ale od uznávaných lidí z hokejového prostředí, mezi které patří například i šéfkomentátor ČT sport Robert Záruba.

Možná, kdyby byl hradecký klub ve svých tiskových zprávách konkrétnější, nemusely by tyhle spekulace kolovat veřejným prostorem. Ačkoliv se to pokusil Mountfield uzavřít, stále celá situace zní tak, že „něco se stalo, ale my vám to neřekneme.” Třeba je to gesto směrem k Bartošákovi, aby si už tak pošramocenou kariéru ještě víc nepošpinil.

Jenže právě proto, že jde o Patrika Bartošáka, jsou zvěsti kolem problémů s alkoholem důvěryhodné. Právě s tímto démonem už v minulosti několikrát zápasil. Vždy, když se kolem jinak výborného brankáře vyrojí nějaký problém, je spojen s touto metlou lidstva.

Ve finále tak utrpí nejen Bartošák, ale i samotný klub. Mountfield nemá mezi fanoušky ostatních týmů zrovna nejlepší pověst. Všechno začalo už v roce 2013, kdy majitelé záhadně převedli licenci z Českých Budějovic do Hradce Králové.

Nedávno vzbudila vášně dopingová kauza, která stále nemá definitivní verdikt. Není tak divu, že pokud jde o skandály, je Mountfield jako červený blikající vykřičník.

Zdroj: Mountfield HK, iSport

Reklama

Oblíbené